Terrifier

Damien Leone

Damien Leone

George Steuber

Paul Wiley

Po všech těch áčkových sračkách co jsou poslední dobou v červených číslech, nemůžu u Terrifier jinak než za 5* Jako herecké výkony, logiku apod. asi nemá cenu řešit, ale vidět to třeba v 15 letech tak neusnu minimálně týden. Asi každý kdo má rád horory tak viděl film TO a ten klaun tomuto nesahá ani po kotníky. Tohle je taková ta verze pro náročnější co si libují v gore jako já. Atmosféra je zde opravdu dokonalá jak z 80-90. let, o klaunovi ani nemluvím, těžkej psychouš A gore ? je fakt, že občas některé scény vypadaly vtipně, ale furt to bylo dost nechutný a scéna rozříznutí ženský od rozkroku až nahoru, bylo to nejhnusnější co jsem za poslední dobu viděl. Doufám že toto není poslední film Damiena Leoneho, protože ten chlap fakt umí. Pro fanoušky těžkých prasáren povinnost. Vypnout a bavit se.(4.9.2018)

V podstatě to samé, co předchozí kraťas, jen přetáhnutý do celovečerní délky. Vraždící klaun i zde nahání své oběti za doprovodu povědomých syntezátorů (řekl tu někdo Carpenter?), navíc podpořený špinavým vizuálem sedmdesátkových grindhousů a několika kbelíky umělé krve. Očividně levné, ale vůbec ne špatné. Je to sice hodně primitivní naháněčka s dostatkem gore scén (ta s pilou jde dokonce už za hranice diváckého vkusu), ale jelikož mim-zabiják se poměrně činí a ženské hrdinky ho mnohdy odmítají dorazit, všelijak zmasakrovaných figurín přibývá. Komu tohle stačí, bude si asi chrochtat blahem. Na mě už to bylo - zhruba od poloviny filmu - až příliš natahované.(16.4.2018)

• Psychor

Terrifier mě vystrašil pouze svým lobotomickým scénářem. Snímek se vyznačuje neskrývanou idiocií postav, což u céčkového hororu nepřekvapí. Avšak i autoři žánrových braků se obvykle snaží respektovat kontinuitu logiky a důsledků chování. Jestliže postavu neomezí v pohybu ani několikanásobné probodnutí nohy, tak sledujeme nového Terminátora, a nebo máme co dočinění s esencí scénáristické hlouposti. Damien Leone oslavuje násilí skrze bezmyšlenkovitý příběh, jenže i ten musí být zasazen do uvěřitelného rámce. Amatérské ztvárnění gore scén pak navozuje dojem osmdesátkových kečupových matlanin. Všechno špatně. Jakožto zdejší hororový expert hodnotím odpadem.(2.5.2018)

Na základě kraťasu z roku 2011 vznikl nyní film a je to nevídaně brutální psychotický trip, který potěší každého, kdo je alespoň trochu zvrácený. Nečekejte sofistikovaný příběh, inteligentní dialogy, oscarové herecké výkony ani skvělou technickou stránku. Vizuálně je film téměř odpudivý, působí jako by někdo našel zaprášenou VHSku ve sklepě z 80.let, ale kupodivu má film své kouzlo. Film o němém klaunovi, který je slizský, nechutný, drsný, s nikým se nepáře a zabíjí kohokoliv, kdo mu příjde pod ruku. Má to svou sychravou a bezútěšnou atmosféru, vynikající Gore s perfektními maskami ( Rozříznutí ženské pilou od spoda nahoru patří k té nejbrutálnější scéně, co jsem v hororu viděl za posledních pár let). Opravdu jen pro silné povahy se silnými žaludky. Je to hodně zneklidňující podívaná, na kterou se místy nekouká příjemně,ale potěší fanoušky prahnoucích po krvi a nahotě. Vzhledem k tomu, že jsem dlouho nic podobného neviděl, rád udělím čtyři. 70%(29.3.2018)

Pre mnohých, ktorí sa odhodlajú sledovať celovečerného "Terrifier-a", mám jedno malé odporúčanie ZDARMA. Najprv, si treba pozrieť kraťas, aby človek vedel do čoho ide, a tak neznehodnocoval niečo, čomu nerozumie, respektíve prečo nedokáže nájsť pochopenie. Damien Leone, si ide tú istú "pesničku" ako v prípade prvotiny. Až na odlišnosť v podobe samotnej story, je forma spracovania ako cez kopirák, pričom vyznávač "gore festu", bude zrejme na pár detailov nadmieru spokojný. Je to skrátka cynické, hlúpe, nelogické, amatérske, stupídne - proste o "klaunovi", ktorý pobaví len určitú hŕstku fanúšikov horor žánru. Leone sa riadne vybláznil, no zaujímalo by ma, či by dokázal natočiť niečo, čo by malo rozhodne väčšiu hĺbku, ako len takýto svojsky zvrátený, pomerne atmosferický, "rýchlokurz" šialenstva bez rozumu, v štýle 80´tok. Za mňa PECKA ..(27.3.2018)