Terrifier

Trailer 1

Maniak, skrývající se za maskou klauna jménem Art, si užívá halloweenskou noc po svém – brutálně vraždí každého, kdo mu přijde do cesty. To je i případ dvou mladých slečen, vracejících se z mejdanu. Budou mít šanci na přežití? Režisér Damien Leone navazuje tímto celovečerním filmem na svou krátkometrážní tvorbu o klaunu Artovi. (torture666)

Trailer 1

TERRORDROME

Terifájer je v podstate hardcore slasher porno dovedené k dokonalosti. Máme tu absolútne fascinujúco odporného vrahúnskeho zmrdklauna s čiernymi zubami o ktorom nevieme úplne nič, okrem toho že jeho jedinou záľubou je dôkladná devastácia ľudských tiel a možno ešte rovnako dôkladné obsieranie záchodov. Potom je tu poctivé hnusné gore, ktoré svojou renesančnou náturou poteší každého komu nevonia CGI krv. Pomyselným "vrcholom" filmu je bezpochyby vertikálne rozrezanie zavesenej ženštiny pílkou. No a treťou základnou zložkou filmu je úplná absencia toho čomu hovoríme dej. Od začiatku až do konca je to iba nekonečná naháňačka s vrahom ktorá dokonca ani nemá žiadneho hlavného hrdinu, iba hromadu mäsa na porážku. Môžeme v tomto ohľade argumentovať že film s punkovou vervou bojuje so zažitou štruktúrou vyprávania, ale za mňa sa prosté jednostranné vybíjanie obetí bez nejakej podpory čohokoľvek stáva dosť mechanickou nudou s nulovou pravdepodobnosťou znovupozretia. Celkové spracovanie je inak veľmi dobré, aj keď sa ani pri všetkej tej svojej vyhranenosti a bojom s konvenciami nevyhne úplne tradičným chybám ako to že nikto nie je schopný klauna doraziť keď sa mu ho podarí zraziť na zem a miesto toho len uteká aj keď vie že nemá kam. Takže nakoniec je to plus mínus za tri. ()

Psychor odpad!

Terrifier mě vystrašil pouze svým lobotomickým scénářem. Snímek se vyznačuje neskrývanou idiocií postav, což u céčkového hororu nepřekvapí. Avšak i autoři žánrových braků se obvykle snaží respektovat kontinuitu logiky a důsledků chování. Jestliže postavu neomezí v pohybu ani několikanásobné probodnutí nohy, tak sledujeme nového Terminátora, a nebo máme co dočinění s esencí scénáristické hlouposti. Damien Leone oslavuje násilí skrze bezmyšlenkovitý příběh, jenže i ten musí být zasazen do uvěřitelného rámce. Amatérské ztvárnění gore scén pak navozuje dojem osmdesátkových kečupových matlanin. Všechno špatně. Jakožto zdejší hororový expert hodnotím odpadem. ()

EvilPhoEniX

Na základě kraťasu z roku 2011 vznikl nyní film a je to nevídaně brutální psychotický trip, který potěší každého, kdo je alespoň trochu zvrácený. Nečekejte sofistikovaný příběh, inteligentní dialogy, oscarové herecké výkony ani skvělou technickou stránku. Vizuálně je film téměř odpudivý, působí jako by někdo našel zaprášenou VHSku ve sklepě z 80.let, ale kupodivu má film své kouzlo. Film o němém klaunovi, který je slizský, nechutný, drsný, s nikým se nepáře a zabíjí kohokoliv, kdo mu příjde pod ruku. Má to svou sychravou a bezútěšnou atmosféru, vynikající Gore s perfektními maskami ( Rozříznutí ženské pilou od spoda nahoru patří k té nejbrutálnější scéně, co jsem v hororu viděl za posledních pár let). Opravdu jen pro silné povahy se silnými žaludky. Je to hodně zneklidňující podívaná, na kterou se místy nekouká příjemně,ale potěší fanoušky prahnoucích po krvi a nahotě. Vzhledem k tomu, že jsem dlouho nic podobného neviděl, rád udělím čtyři. 70% ()

PabloFuentes

To se tak v jednom domě sejde vrah se smyslem pro humor na jedné straně a spousta lidí bez mozku a také bez kostí (to aby se lépe krájeli) na straně druhé a dají vzniknout filmu Terrifier. Pár nápadů bylo dobrých a znepokojujících, ale to je příliš málo na tu haldu mrtvé hlouposti ležící všude okolo. ()

castor

Nejprve vznikl kraťas, nakonec se šílený klaun vydal i do celovečerní verze, která je plná orgií krutosti. Je přehlídkou explicitního násilí, černého humoru, špinavého vizuálu a místy slušné atmosféry. Jenže ve výsledku tomuhle kousku i přes dietní stopáž chybí moment překvapení. Karty jsou jasně rozdané, bubák je solidně děsivý, jenže po 30 minutách nemáme o čem vyprávět. Obětí přibývá, další se bez ladu a skladu objevují na place a všechny dělají prakticky stejné chyby, ze kterých divákovi stoupají vlasy na hlavě. Když už bodnu a mám možnost bodnout znovu, tak to sakra udělám! Tvůrci však volí cestu „natahovat a ještě víc“, takže divácký zájem s přibývajícími minutami slábne. Nicméně tenhle magor s malinkatým černým kloboučkem ignorující návštěvy zubaře má šanci se ještě někdy objevit. ()

• V jedné scéně ke konci filmu se Art (David Howard Thornton) projíždí na malé tříkolce. Je to odkaz na hororovou sérii Saw (od roku 2004), kde na tříkolce jezdí loutka klauna, kterého ovládá John Kramer (Tobin Bell). (noelcoward73)
  • Jenna Kanell (Tara Hayes) trvala na tom, aby byla svázaná i mezi scénami, aby se doopravdy cítila v nesnázích při natáčení. (Polgedney)