Terrifier

Damien Leone

Damien Leone

George Steuber

Paul Wiley

Bavilo mě to v podstatě stejně jako starší kraťas. Všechny postavy do jedné se tam sice chovají jak naprostí idioti, logika i jakákoli věrohodnost v ději dostávají hodně na frak, a film se absolutně nijak neobtěžuje sdělit, co je ten klaun vlastně zač a jakou má motivaci, aby dělal to co dělá (přičemž se pozoruhodně nijak nestará o to, zda ho dopadne policie) - ale možná právě proto je to taková sranda a jde si to hodně užít (byť ty speciální efekty jsou docela slabé - už jsem rozhodně viděl mnohem realističtější řezničiny).(16.7.2019)

• lamps

Věnováno památce Wese Cravena, George A. Romera a Toba Hoopera... Leone to zamýšlel dobře, jako čistokrevnou nepůvodní poctu krvavému odvětví hororu, v hlavní roli s psychopatickým magorem a iracionální partičkou dutohlavých obětí. A v tomhle směru se to dá, protože zdejší klaunský řezník je od pohledu děsivější než Jolanda ve spodním prádle a jeho výstupy s přehledem po celou dobu zabaví. Ale filmařsky je to prostě velká bída, kde na jeden dobrý nápad připadá deset ohranných klišé a diváka nic nemůže překvapit. I od filmů, jejichž primárním cílem je sledujícího zhnusit a fyzicky vyčerpat, vyžaduji trochu logiky a nějakou originální a přidanou hodnotu - a to tady (navzdory té okatě deklamované poctě) všechno bolestně schází..(13.4.2018)

Nie! Kingov PENNYWISE nieje najviac creepy klaun v hre! Klaun zvaný Art je naozaj skurvený hnusák a potrebuje jednoznačne pokračovanie s väčším rozpočtom,nech sa Leone môže plne realizovať.Verím,že sa po tomto snímku režisér zviditeľní a získa tak lepšie možnosti ukázať svoj potenciál,pretože tento flick je mega!(25.7.2018)

Voalá…Grindhouse! Přistupte blíž a zahrajte si hru s postavami, které dobrovolně přijímají role myší naháněné halloweenskou kočkou, odmítají ji zabít, kdykoliv se objeví příležitost a umírají způsoby, při kterých se vaše večeře může vrátit ke vstupu (bourání blondýny zaživa).. Když s úctou k Savinimu klasické triky a maskérská práce drtivě zválcují CGI, má to něco do sebe. Dávám navíc jednu ostrou, krví zbrocenou hvězdu a to hned ze tří důvodů. Mám zrovna slabou (žánrovou) chvilku, synťáky jsou prostě boží a ten sadistický zkurvenec s malinkatým černým kloboučkem je opravdu děsivý. Je fakt, že se bojím všech klaunů s výjimkou Krustyho (tomu jde o peníze, ne o vraždění), ale to nic nemění na tom, že Art the Clown má v sobě potenciál stát se obskurní ikonou..(18.4.2018)

• dubinak

Co bylo jakž takž snesitelné ve dvaceti minutách, to mi bylo už velkou přítěží na devadesáti minutovém celovečeráku. Nedostáváme v podstatě nic nového, naopak se dočkáme čím dál tím větších scénáristických kiksů a většího množství špatných hereckých výkonů. Vím, že Terrifier byl natočen nejspíše opravdu s chutí a výdělek nemůže tvůrcům obstarat živobytí, protože oni prostě vědí, že točí brak, nicméně ho můžu zařadit ke snímkům, u kterých jsem počítala zbývající minuty do konce. Což je prostě velmi špatně. Kdyby to alespoň bylo trochu víc akční a aspoň minimálně by se řešil příběh, snad by mi to víc uteklo. Ale tohle byla zkrátka jen přehlídka grindhousového gore, které se ve směs opakovalo neustále dokola a už začínám být unavená stupidním chováním postav a nesmrtelností záporáka. Já chci prostě trochu víc.(1.5.2018)

• - Jenna Kanell (Tara Hayes) trvala na tom, aby byla svázaná i mezi scénami, aby se doopravdy cítila v nesnázích při natáčení. (Polgedney)

• - Sanitka, která projede okolo Dawn (Catherine Corcoran), když poslouchá rádio, byla pravá a nebyla plánovaná. (Polgedney)

• - Terrifier měl premiéru na filmovém festivalu Telluride Horror Show 15. října 2016. (Worry77)