Kingova pomsta

• Francie

Message from the King

Thriller

USA / Velká Británie / Francie / Belgie, 2016, 102 min

Pokud bych se podíval na jméno režiséra, nejspíš bych do toho ani nešel, ale to by byla škoda. Jo, nejedná se o nic objevného. Jihoafričan přijíždí do LA, aby našel svojí sestru a když zjistí, že je mrtvá, vydává se po stopách jejích vrahů. Nicméně pomalejší styl vyprávění mi docela seděl, místy film nabízel hodně slušnou syrovou atmosféru a seděli mi i herci, přičemž ve vedlejších rolích se tu promenáduje slušná řádká známých jmen. Sice to není du Welzův klasický rukopis, ale tohle je mi mnohem bližší, než jeho předešlé psychokousky. 70%(19.11.2017)

• rublik05

Velmi nepovedený thriller, kterému nepomáhá ani herecká účast relativně známějších jmen. Celkově film působí dost zmateně, díky nekvalitní kameře většina scén vyzní zcela do prázdna. Amatérský scénář, extrémně nudný děj a ještě k tomu zbytečně přemrštěná délka. Kingova pomsta je jen další z nepřeberného množství filmů, po jehož shlédnutí si divák ani nevzpomene, co že se tam vlastně událo. Snímek nemá nic, absolutně nic, čím by upoutal divákovu pozornost nebo čím by se odlišil od dalších podobných nízkorozpočtových thrillerů. Ani nevím, co bych měl vlastně hodnotit. Kingova pomsta je jedna velká nuda, která unudí k smrti i toho největšího milovníka nízkorozpočtových béček. Za pár dobrých akčních scén a hlavní postavu dávám 1*, která je i tak pro tento snímek moc.(29.7.2020)

Poměrně nenápadité a poměrně neoriginální. Řekněme, že dostanete chuť na pivo a dáte si...pivo. Na další už ale chuť nemáte a vlastně nevíte, jestli jste si vůbec měli dávat to první. No ale tak už ho člověk jednou vypil, tak asi úplně špatný nebylo. Zbytečně komplikovaná metafora na zcela jednoduchý, zaměnitelný, žánrový film. Ale ty tři to dá.(23.8.2017)

Už nečakám, že by sa Fabrice du Welz naplno vrátil do svojej filmárskej tvorby spred x rokov, kedy divákov pôsobivo ničil psychologickým terorom v "Calvaire" a "Vinyan", no ani tento temný thrill nebol na zahodenie. Ale stále by som však od takéhoto tvorcu videl radšej niečo menej konvenčné než predvídateľnú naháňačku za pomstou, akých sa od "Taken" čias stále točia kvantá.(6.8.2017)

• johnsnow

No takže máte k dispozícii na riť scenár, ktorý nie je akčný, ani thrilerový ani dramatický. Jak nalákať ľudí aby sa na to kukli? Nadrbať tam plejádu známych hercov ktorý síce nebudú mať čo hrať ale aspoň pritiahnu ľudí. Presne to je aj dôvod prečo som sa kukol na film. Ale tak debilný film s tak debilným záporákom a hlavným hrdinom ktorému by ste za jeho kamenný ksicht vystrelili mozog z gebuli som nečakal. Proste o ničom film, a jediné čo za to stojí je nápad mlátiť nepriateľov reťazou z bicykla. 2* dám pár scén a súboje hoc ich bolo jak šafránu fajn. A záverečných 20 minút je totálne debilných.(24.2.2018)

• - Natáčelo se v Kalifornii (Los Angeles, Glendale, Beverly Hills, Topanga) a v Jihoafrické republice (Kapské Město). (BMW12)

• - Celosvětová premiéra proběhla 8. září 2016 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (BMW12)