Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Když Jihoafričan Jacob King ztratí kontakt se svou mladší sestrou, vydá se do Los Angeles, aby ji našel. Během jediného dne nachází znepokojující důkazy, podle kterých jejímu zpackanému životu vládl sex, drogy a tajemství. Navzdory varováním, aby se vrátil domů, vyráží Jacob do podsvětí města andělů, aby zjistil, co se s jeho sestrou skutečně stalo. (Cinemart)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (27)

Karamanlis 

všechny recenze uživatele

Fabrice du Welz zatiaľ nenatočil nič, čo by ma vyslovene dostalo a nestalo sa tak ani v Kingovej pomste. Nie je to zlý akčný thriller a nájde sa tu aj zopár pôsobivých scén, príbeh o Juhoafričanovi, ktorý s reťazou v ruke zlikviduje vetvu losangeleského podsvetia je však aj v rámci frivolného akčného žánru predsa len pritiahnutý za vlasy. ()

George Stobbart 

všechny recenze uživatele

Už nečakám, že by sa Fabrice du Welz naplno vrátil do svojej filmárskej tvorby spred x rokov, kedy divákov pôsobivo ničil psychologickým terorom v "Calvaire" a "Vinyan", no ani tento temný thrill nebol na zahodenie. Ale stále by som však od takéhoto tvorcu videl radšej niečo menej konvenčné než predvídateľnú naháňačku za pomstou, akých sa od "Taken" čias stále točia kvantá. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $10miliónovTržby USA Tržby Celosvetovo $315,132▐ Neviem ale Chadwick Boseman mi ako si zapasoval do takýchto drsnejších polôh. Tu ako pomstiteľ z reťazou v rukách likviduje podsvetie a to razantne. Za to čo napáchali jeho blízkym. Vcelku drsný thriller má dosť solídne obsadenie (Evans, Molina, či aj Teresa Palmer) a príbeh o pomste má riadne grády. /70%/ ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Pokud bych se podíval na jméno režiséra, nejspíš bych do toho ani nešel, ale to by byla škoda. Jo, nejedná se o nic objevného. Jihoafričan přijíždí do LA, aby našel svojí sestru a když zjistí, že je mrtvá, vydává se po stopách jejích vrahů. Nicméně pomalejší styl vyprávění mi docela seděl, místy film nabízel hodně slušnou syrovou atmosféru a seděli mi i herci, přičemž ve vedlejších rolích se tu promenáduje slušná řádká známých jmen. Sice to není du Welzův klasický rukopis, ale tohle je mi mnohem bližší, než jeho předešlé psychokousky. 70% ()

sedm.1 

všechny recenze uživatele

Nezábavná a nevýrazná cesta za pomstou Chadwicka Bosemana, který si to tu měl nekompromisně rozdat s losangeleským podsvětím, což zní sice určitě velmi přitažlivě, nicméně zpracování samotné msty se tu jednoduše vůbec nepovedlo, a to prakticky v žádném ohledu. Jednak snad žádný klasický revenge film není tak ukecaný jako právě tento, kdy veškeré postavy pořád něco řeší, Bosemanův mstitel pak chodí snad po celém LA a jen nezajímavě a nezáživně pátrá po pachatelích zločinu způsobeném na jeho sestře, přičemž se navíc seznámí ještě s jakousi troskou, jejíž přítomnost toho též ale příliš nepřináší, co je ovšem ještě podstatnější, tak to je nepůsobivost a nefunkčnost zmiňované pomsty, která postrádá cokoliv výrazného, čímž mám na mysli, že není ani násilná, ani choreograficky poutavá, a celkově se vlastně nejedná ani o cestu nějak explicitní, prolitou krví a mrtvolami, nehledě na to, že nakonec ani finální zúčtování na mě nepůsobilo úplně dvakrát přesvědčivým a satisfakčním dojmem. Postav tu je jinak, jak se říká, na tři prdele, ovšem snad ani jedna z nich není nikterak vyloženě nápadná, a co se týče atmosféry, která v podobných filmech sehrává velmi důležitou roli, tak s ní to tu je tak půl na půl, což znamená, že sice správně potemnělá je, což je určitě pozitivní, nicméně na druhou stranu, že by to přispělo k nějaké větší působivosti celého filmu, tak to bohužel tvrdit nemohu. Já zkrátka když tento snímek porovnám s mnoha dalšími filmy, zabývající se pomstichtivými hrdiny, tak Kingovu pomstu musím zařadit rozhodně k těm spíš průměrně slabším, co sice dokážou určitou kvalitu nabídnout, ovšem co se zábavnosti a prvků podstatných pro tyto typy filmů týče, tak tam nemá čím zaujmout a proto jí lze jen stěží doporučit. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (2)

  • Natáčelo se v Kalifornii (Los Angeles, Glendale, Beverly Hills, Topanga) a v Jihoafrické republice (Kapské Město). (BMW12)
  • Celosvětová premiéra proběhla 8. září 2016 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (BMW12)

Reklama

Reklama