Kevin (Probably) Saves the World

USA, (2017–2018), 11 h 41 min (Minutáž: 42–60 min)

Hudba:

Blake Neely

Jason Ritter, JoAnna Garcia Swisher, India de Beaufort, J. August Richards, Dustin Ybarra, Kenneth Wayne Bradley, Brandon Quinn, Jim Dougherty (více)

Epizody(16)

Recenze uživatele Wysch k tomuto seriálu (1)

Pilot (2017) (E01)

Imho něco takovýho jsem potřeboval. V dnešní době přesycené (super)hrdinstvím a vojančením a politickým thrillerem americké televize chrlí jeden patriotický kýč za druhým, takže je samozřejmě zcela nasnadě, že americká televize zkusí saturaci televizního trhu vyřešit druhým typicky americkým motivem - vírou. Jenže v tomhle je i Kevinova ohromná slabina (a silná stránka zároveň) - pilot se tváří, že to zas tak s tou vírou žhavý bejt nemusí a že celej seriál bude nakonec o něčem jiným. Rozehrává se tak na pět různých stran a Kevin (Probably) Saves the World může být čímkoliv - anebo třeba taky ničím. Jason Ritter má imho skvělou chemii se svojí ségrou, ale v životě mu neuvěřím, že by před svojí sebevraždou mohl být takovej asshole, jak o něm všichni mluví. A třetí problém, kterej s pilotem Kevina mám, je v zásadě wacky storytelling - čeho má Kevin dosáhnout a jak toho má dosáhnout v podstatě není naznačeno ani vágně. (Což okrajově souvisí s tím, že Kevin (Probably) Saves the World může být čímkoliv z těch pěti náznaků, které v pilotu naznačil. Ale barva, atmosféra, vtip a ústřední trio se mi v pilotní epizodě líbí, a tak má u mě Kevin celou sezónu zajištěnou. ()