poster

Hyena Road

Drama / Válečný

Kanada, 2015, 120 min

Režie:

Paul Gross

Scénář:

Paul Gross

Kamera:

Karim Hussain

Hudba:

Asher Lenz
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kotrlak
  ****

  Že srát se do islámskejch čmoudů a ještě si je pak tahat domů je největší chyba která se v novodobé historii stala, to dnes už ví každej kdo nemá palici totálně vypatlanou globální propagandou a kdo není liberálně demokratickej retard typu např. mladýho Stropnickýho. 'Hyena Road' není vůbec špatnej film co se týká děje a spádu. Ale co jsem si uvědomil mimo to je fakt jak monstrózní, nákladná a zbytečná je celá snaha zavádět západní demokracii v místech kde vládne středověk a náboženská totalita. To že se tak děje je jen důkaz že západní civilizace je už tak morálně i finančně zkorumpovaná že si s úsměvem uřízne větev pod vlastním zadkem.(13.4.2017)

 • gogo76
  ****

  Staré afghánske porekadlo hovorí: "Máš síce hodinky, ale my máme čas..." Tvorcov tohto filmu musím pochváliť, pretože k nemu pristúpili veľmi zodpovedne, divák verí tomu, čo vidí, nič nie je zbytočne prehnané, príbeh má dobrý spád a dobré postavy. Vo všetkom súhlasím s Big Bearom, tento malý vojnový film určite urobí fanúšikom radosť a je dosť na škodu, že je neznámy. Užívateľ kaylin filmu naložil i keď otvorene priznáva, že nemá rád vojnové filmy. Preto je otázne nakoľko je jeho hodnotenie objektívne a prečo venuje svoj čas žánru, ktorý nemusí. Súčasné hodnotenie celkovo (53% v čase, keď som film hodnotil), nezodpovedá kvalite filmu. Tvrdí, plameňometom ošľahaní chlapi si však určite prídu na svoje aj keď akčných scén nie je tak veľa. Film je dostupný zatiaľ iba na nete, v priemernej kvalite a je veľmi málo pravdepodobné, že by u nás vyšlo dvd alebo Blueray. Silné štyri hviezdy. 80%.(15.5.2016)

 • dr.fish
  ****

  Kanaďani to pojali trochu jinak než jsme zvyklí. Žádný hrdinský epos, nekonečně vystřílených nábojů a naváděné bombardování, ale nějaké to politikaření, místní potyčky a občasná horká chvilka se střílením. Výsledkem je poměrně lidský vhled do všedního dne základny v kombinaci s akcí mimo ni. Osobně hodnotím poměrně kladně. 75%(29.3.2020)

 • Ace.A.T.L.
  ****

  Šel jsem do tohohle filmu s opatrností toho, že to je vcelku neznámej film a ani se to netváří, jako něco mega trhákovskýho. Ale, světe div se, dostal jsem hodně povedenej počin, kterej si v mnoha případech zakládá na maličkostech a detailech. Neni to mega film, jako Black Hawk Down nebo American sniper, ale ani to neni podprůměrnej film, stylu školních reenactingových snah o "válečnej" kousek, co jen od začátku do konce tluče do očí a znechucenost střídá výsměch. Tohle je takovej středně kvalitní film, kterej ale právě v maličkostech dává to, co mnoho mega filmů nedokáže a proto jsem dal dost velký hodnocení. Za mě 4* a DOPORUČUJU(31.8.2018)

 • Big Bear
  *****

  Hyena Road je luxusním válečným snímkem ze současného Afghanistánu. S kanadskou jednotkou zažijeme nejednu pernou chvilku s Talibanem a o bojové scény ve filmu rozhodně nebude nouze. Kanaďáci neskutečně překvapili a ty dvě hoďky vám utečou jak nic. Milovníci válečných snimků - nenechte se odradit zdejším hodnocením. V době kdy film komentuji jej zatím komentoval jen uživatel kylin a i když mu neberu jeho právo na hodnocení a názor, domnívám se, že divák jeho typu by na takovéto záležitosti neměl nejen koukat, ale hlavně by je neměl hodnotit... Já si opravdu pošmákl a musím s čistým svědomím říci, že tenhle film strčí do kapsy nejednu americkou záležitost pojednávající o stejném konfliktu. Musel jsem se spokojeným mručením konstatovat, že film je zajímavý i když se nebojuje, právě kvůli inteligentním dialogům o konfliktu a samotném Afghanistánu. A sem tam padne i fakt vtipná hláška. Herci jsou uvěřitelní a hlavní hrdina od zpravodajců mi děsně připomínal našeho armádního generála Petra Pavla avšak hlas měl podobný Hynku Čermákovi :-). Já vím, zní to takhle blbě ale uvidíte sami jak vám tam ta postava neskutečně sedne. Film skvěle okořenila i zápletka s Duchem, proč ne. Afghánistán měl svoje tradice, svojí dávnou krvavou historii a svá dávná pravidla a měl je dávno před Islámem... A své tradice si drží navzdory věkům. - My máme hodiny, ale oni mají čas - . Není to čistě na 5 je to tak na 4,5 hvězdy, ale vzhledem k tomu, že film zatím moc z nás CSFD válečných fajnšmekrů nevidělo, dávám za pět plných salv z artilerie. Zaslouženě ! Paula Grosse neznám, ale tleskám mu. * * * * *(6.5.2016)