Jedna z již dávno zapomenutých rolí Jiřiny Bohdalové. Což je škoda, protože je to dobrý film. Příběh, v němž nikoli vedlejší roli hraje klika (ode dveří) a Klika (nastávající ženich), má poměrně pomalý rozjezd, až ve druhé polovině nabírá tempo, kdy se zapojí herecká esa typu Nataši Gollové nebo Vlasty Chramostové. Rozhodně originální je ale závěr, který dodává potřebnou gradaci.(19.9.2010)

Rozkolísaná dobová komedie s písničkou. 1) Dnes jsou zajímavé především dobové reálie, herci (mnozí už zesnulí) a i zpěváci._____ 2) Bohužel nenápaditý děj a nuda (místy) navzdory účinkujícím a svižné hudbě neumožňuje větší hvězdičkový příděl._____ 3) Spoiler. Po první hbitější části filmu nastupuje nudná střední pasáž (Zuzana doma u doktora Jánského). Ale nedejte se odradit a trpělivě vyčkejte. Jakmile noc skončí, děj se zase rozjede a film nabere na obrátkách pošilhávajících chvílemi až po čtyřech hvězdičkách._____ 4) 33letá Jiřina Bohdalová (Zuzana) to uměla pěkně roztočit, jak dokládá písnička Vánoce vánoce přicházejí, kterou si zazpívala (a zatancovala) s 25letým Karlem Gottem._____ 5) K vidění je i 55letý Karel Höger (oddávající Jánský), 38letá Vlasta Chramostová (Jánského žena), 41letý Čestmír Řanda (šéfkuchař Klika), 28letý Jan Tříska (známost z baru Ríša), 58letý Josef Beyvl (předseda závodní rady), 63letá Marie Rosůlková (ježibaba sousedka) a na vteřinku i 19letý Viktor Sodoma (ve vlaku s kytarou)._____ 6) Závěrem jedna životní zkušenost: Každý inteligentní mužský vždycky odprosí ženu za to, co udělala ona.(16.2.2019)

• NinadeL

Tradiční nedějová šedesátková kravinka se vším všudy. Prý komedie, ale veškerý vtip stojí a padá s přílišným množstvím rekvizit Bohdalové, její opileckou serenádou (na vánoce vánočku) s Karlem Gottem a Janem Třískou. S Karlem Hoegerem se potkala ve vlaku, aby s ním posléze navázala v tingltanglu. Karel si procvičil svou němčinu jenom proto, aby byl uražen, že nezvládá italštinu. No toto :D Krasojízda pokračuje v Karlově budoiru, Bohdalka v jeho pyžamu, on v dámském. Vzájemně si pak dají kvinde, ačkoli on se snažil zapůsobit v nátělníku a šlích, ona ve spodničce. Ale ruku na srdce, jsou právě tihle vašimi sexuálními idoly? Závěr na radnici pak nevšedně zdobí takoví zpátečníci jako Nesvadba a Gollová, takže o žádných hereckých esech nemůže být řeč, ostatně jsou zde společně s Chramostovou jen na pár záběrů. Pakliže ale nutně hovoříme o hereckém esu, tak je tu v cameu Ella Šárková.(3.3.2011)

Jedna z nejlepších šedesátkových komedií! Výborný výkon Bohdalové, profesorský a příjemný Höger, ale hlavně inteligentní a výborně vypointovaný scénář, kdy opravdu nevíte co se stane v další vteřině. Řandova hláška: "Každý inteligentní muž ví, že musí odprosit ženu za to, co provedla!" by mohl být sloganem této výtečné komedie!(27.8.2017)

To by mě vážně zajímalo, jak se k takové pitomosti dostal Karel Hoger. Ale na tu otázku mi asi nikdo neodpoví. Tak si odpovím sama. Zřejmě potřebovali vytvořit nějaký seriozní protipol k rozjuchané Bohdalové. Ta chvilkama vypadala jako neřízená střela a když jsem ji slyšela zpívat známou vánoční písničku, tak jsem málem omdlela. To se jen tak nevidí, ale spontánnosti se meze nekladou. Já jsem v tu chvíli nevěděla, jestli se mám smát nebo okamžitě přepnout jinam.(28.3.2011)