Reklama

Reklama

Lůzři

(festivalový název)
Drama / Komedie
Bulharsko, 2015, 97 min

Obsahy(1)

Elena, Koko, Patso a Gosho jsou studenti střední školy v malém, nudném a šedém provinčním městě. Tato nerozlučná čtyřka přátel má jedno společné – pocit, že na ně v životě nečeká nic dobrého. Koko je zamilován do Eleny, která se chce stát zpěvačkou a nemůže se dočkat koncertu slavné rockové kapely Kislorod. Koko se snaží zapůsobit na Elenu a lže jí, že má dva lístky na koncert, i když ví, že nemá na jejich nákup peníze. Koncert obrátí celé město naruby a dá vzniknout nejen novým láskám a složitým vztahům, ale přinese i zklamání. (Zlín Film Festival)

(více)

Recenze (3)

Idego 

všechny recenze uživatele

Nejen drama, ale perfektní mix dramatu a černé komedie o bezvýchodnosti života na malém městě. Pomalé tempo, záběry na rozbité stavby, černobílý formát a hlavně naprosto perfektní scénář, který snad autor nemohl napsat, aniž by něco takového neprožil na vlastní kůži. Z každé věty, z každého záběru čiší apatie a rezignace, ale film přesto ani v nejmenším nepůsobí depresivně a atmosféru chcíplého psa zprostředkovává s takovou lehkostí a vtipem, až jsem se musel mnohokrát smát nahlas. Naprostá spokojenost. ()

Reklama

mr.ratus 

všechny recenze uživatele

Kdyby Forman ráno snědl ironickou kaši kterou ukradl tvůrcům Trainspottingu2, a pak se vydal natočil Samotáře s teenagerama v bulharském zapadákově, mohlo to dopadnout asi takhle nějak. K čertu s přirovnáníma - je to originální, skvělý a s omlazujícím účinkem :) ()

Galerie (3)

Zajímavosti (1)

  • K napsání scénáře přivedla herce, scenáristu a režiséra Ivajla Christova tristní realita. V Bulharsku je pro mladé herce velmi obtížné uchytit se na některé z etablovaných scén, které se samy potýkají s finančními problémy. A začít svou kariéru v druhořadých soap operách Christov svým studentům z Národní akademie divadelního a filmového umění nepřál. Proto pro ně napsal scénář, který situaci a vyhlídky bulharských teenagerů vtipně glosuje, byť netupí ostří sociální problematiky. (Zdroj Letní filmová škola)

Reklama

Reklama