Reklama

Reklama

Světský

(seriál)
všechny plakáty
Dokumentární
Česko, 2017, 4 h (Minutáž: 40 min)

Epizody(6)

Obsahy(1)

Štáb České televize sledoval osudy malého rodinného cirkusu, dvou tradičních kolotočářských rodin, popového zpěváka ze světské rodiny a také českou legendu – Cirkus Humberto. Natáčení šestidílného docusoapu o životě světských probíhalo jak během sezóny, tak mimo sezónu. Štáb zachytil denní tréninky lidí i zvířat, sporadickou školní docházku dětí, všeumělství světských i jejich umění přežít v ostré mezinárodní konkurenci. Rodina Kellnerova, která ve třech členech provozuje cirkus, se snaží udržet podnik „nad vodou". Jejich starší děti totiž odjely za lepším do Francie. Rodiny Fialových a Helferových se živí poutěmi a trhy, konkurence je ale vytlačuje, důchod nestačí na živobytí a mladí nemají vzdělání. Přesto by ale neměnili. V rodině zpěváka Jarka Šimka je otec „světský", matka ne. V případě cirkusu Humberto jde o rodinu Navrátilových, kde tradici prostě nelze přerušit. Rodina řeší problém, jak uživit velký cirkus. (Česká televize)

(více)

Recenze (9)

nula87 

všechny recenze uživatele

Vcelku nápaditý a i zajímavě natočený dokument o oblasti, kterou všichni známe, i když jenom zvenku. A tenhle inside pohled přinese spoustu zajímavých momentů. Nejsilněji na mě zapůsobil asi příběh Kellnerů, ale i Humberto a kolotočáři byli fajn. Akorát mistr selfie na běloruském festivalu politické písně Jarek "Heja heja" Šimek mě těžce nebavil, až iritoval. 65% ()

zette 

všechny recenze uživatele

Zajimavy pohled pod poklicku cirkusaku a kolotocaru, jejich produkci neuznavam, pokud je ale jini uzivi, budiz... Kazdopadne je jejich zivotni styl pusobivy a odlisnejsi od tech nasich beznych, ja bych ale nemenil. Simek tam byl navic, podle me uz nezapada do nametu. ()

Reklama

anitae 

všechny recenze uživatele

Ani po shlédnutí všech dílů se můj pohled na světské nezměnil, na jednu stranu mají můj obdiv za život který vedou, ale cítím i určité opovržení. Jarek Šimek a jeho život/neživot na sociálních sítích, sympatická cirkusová rodina Kellnerů, Fialovi s trhy, Lunapark Helfer, ale naprosto žádné sympatie ve mně nevzbuzoval třeba cirkus Humberto-Navrátil. Díly: 1. díl Jak přežít zimu 2. Sezóna začíná 3. Potíže se musí překonávat 4. Rodina se nezapře 5. Hlavně vydržet 6. Co dál? ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Ono to svádí srovnávat s životem rekreantů v karavanech v letních kempech, ale je to určitě pěkná řehole s nutností povolání věnovat všechen čas. Zvlášť stále stavět šapitó. Inspirativní vhled do života kolotočářské komunity. Mě jsem takového spolužáka na základce. V čase kdy nebyli na cestách vedli normální rodinný život. ()

Galerie (16)

Reklama

Reklama