Reklama

Reklama

Tajuplný podzemní svět

(seriál)
všechny plakáty
Dokumentární
Česko, 2017, 6 h 4 min (Minutáž: 26 min)

Epizody(14)

Obsahy(1)

Výpravy do míst známých i tam, kam se bez Václava Cílka nepodíváte. Nový cyklus Tajuplný podzemní svět s podtitulem Podzemní toulky s Václavem Cílkem je koncipován jako napínavý průvodce po významném podzemí České republiky rozděleném podle krajů do čtrnácti dílů. Lokality jsou vybrány jak z nejznámějších míst Čech a Moravy, tak z neznámých a dosud neobjevených oblastí, kterými se mnohdy člověk naposledy prošel před několika staletími. „Každý den chodíme po zemi a ani si neuvědomujeme, že pod našima nohama se skrývá tajuplný podzemní svět. Můžeme se s ním setkat doslova na každém kroku. Celé území Čech je od středověku protkáno tisíci kilometry štol, důlních chodeb, dávno zapomenutých sklepení, středověkých kanalizací i únikových chodeb z hradů a pevností," říká režisér cyklu Josef Harvan a pokračuje: „Náš seriál zve diváky na dobrodružnou a často detektivní výpravu za minulostí anebo tajemným geniem loci." „Podzemí bude představeno v plném světle, aby si divák mohl udělat představu o jeho prostoru, barevnosti a dalších detailech, které se v mihotavém světle baterek ztrácejí. Budeme využívat kontrastu, který vzniká mezi leteckými pohledy na krajinu a obrazem jejího podzemí. Navštívíme místa nepřístupná, stejně jako běžně zpřístupněná," doplňuje manažer vývoje ČT Radomír Šofr. Průvodcem tajuplným podzemním světem je Václav Cílek, geolog a autor řady esejistických děl. (Česká televize)

(více)

Recenze (7)

rakovnik 

všechny recenze uživatele

Zajímavé informace erudovaného průvodce, často nečekaně úžasné lokality, ale trochu zmatek a mišmaš, nekonzistence tématu. Díly spojují pouze regiony natáčení. ()

WolfIssen 

všechny recenze uživatele

Skvělý, přínosný, obohacující, zajímavý a inspirující dokumentární cyklus o různorodém podzemí Čech, Moravy a Slezska. Výborný moderátor, režisér, kameraman, osvětlovači... Velké díky celému štábu!!! ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Niektoré časti sú zaujímavejšie, ako iné. Mňa najviac zaujala časť 6: Cesta do nitra hor. Celkovo dostávame ale hodnotné informácia zo sveta, do ktorého len tak bežne nenahliadneme, a k tomu celkom zaujímavé veci aj, no nielen, z histórie. ()

Galerie (11)

Reklama

Reklama