Šílený svět studené války (TV seriál)

M.A.D. World

Cold War Armageddon

Dokumentární / Historický

USA, 2015, 8x52 min

Díl: Dominový efekt.(31.12.2018)

• Napalm.Death

Americká propaganda v přímém přenosu. Pořád stejná písnička - oni, kapitalisti, jsou ti "hodní", kdežto komunisté ti "zlí", jako obvykle. Tomuhle může věřit pouze naprostý imbecil. Takže jasný odpad.(15.9.2017)

Velmi dobrá dokumentární série. Potěší jistě každého, koho zajímají moderní dějiny. Pro mě osobně bylo zajímavé zjištění, kolik událostí a konfliktů z té doby mi úplně uniklo. Nemohu souhlasit s hodnocením Napalm.Death. Studená válka byla konfliktem mezi západní demokracií a komunistickou totalitou. Samozřejmě na obou stranách se nehrálo fér, úmysly Američanů nebyly často čisté, válka se ale nedá vést v rukavičkách a autoři dokumentu to myslím celkem dobře ukázali. To ale nic nemění na tom, že nakonec zvítězila ta správná strana. Popírat to je chorý fanatismus. Zpochybňuje snad někdo boj spojenců proti fašismu, kvůli bombardování civilního obyvatelstva? Prostředky byly nečisté na obou stranách. Nic to ale nemění na tom, že Sovětský svaz byl říší zla, která zahubila miliony vlastních obyvatel a utiskovala národy v půlce Evropy. Je dobře, že zanikl(19.8.2018)

Jeden z těch dokumentů, který dokáže bez ohledu na jasné rozlišení dobré a špatné strany vyvolat husí kůži. Největší konflikt v dějinách skončil, aby vítězové tohoto konfliktu rozpoutali mezi sebou ještě větší a nejspíš poslední, a to ve jménu svých ideologií, názorů, prospěchářství nebo snad jen pomatené mysli. Když to člověk vidí takhle komplexně, trochu se zamyslí nad dnešní situací a mně osobně vždycky vytanou na mysli hodiny lidstva, které se v dokumentu několikrát objevily.(28.12.2018)

S předchozím názorem nemohu souhlasit. Buď pán, který se zhlédl v bojových zápalných látkách neviděl všechny díly nebo je to neomarxista. Jinak by nepřehlédl díly o americké invazi na Grenadu, podporu Nikaragui, Vietnam, odmítnutá pomoc Maďarsku, Československu atd, atd.(30.10.2017)