Záhada lokálek

Andy Primusová

Kamera:

Jan Daněk

Robbi

Bezesporu zajímavý pohled na jeden fenomén naší vlasti, rozebírající důvody a důsledky "likvidace" lokálních tratí, přestože oficiálně tak není tato činnost nazývána. Slyšíme názory odborníků i přímých účastníků celé problematiky, snad jen absence oponentů tu chybí, ačkoliv na oficiálních stránkách tvůrců najdeme - dalo by se říci - typické vysvětlení. Doporučuji si ho přečíst. Osobně mi vadil určitý chaos při přeskakování z lokality do lokality, takže orientace byla poněkud ztížená - doufám, že v chystané "dvojce" se toho tvůrci vyvarují. Pro milovníky "mašinek" jedno důrazné varování: tenhle film není o atraktivních pohledech na jedoucí vlaky, lokomotivy a letité krásky železnic, nýbrž o tom, proč jsou koleje osiřelé. Počítejte s tím! ()

magu

Dosť nevyvážený dokument a výpovede jednotlivých aktérov, ktoré by si zaslúžili aj pohľad z druhej strany. Nie vo všetkom totiž majú pravdu. Držím však palce všetkým, ktorí sa záchranou takýchto tratí (nielen v ČR) zaoberajú. Je to beh na dlhú trať a niekedy na celý život. BTW: Pánu vlakvedúcemu zo začiatku filmu by som rád pripomenul, že na filmovanie z nástupišťa stanice (čítaj: verejne prístupného miesta) nepotrebujem žiadne povolenie. ()