Britain's Ugliest Models

• Slovensko Svet škaredých modelov
Velká Británie, 2009, 4x45 min

Exkluzívny pohľad do sveta alternatívneho modelingu nám umožní spoznať svet extrémne podivných, škaredých ale zároveň fascinujúcich a svojím spôsobom nádherných ľudí, ktorí dokazujú, že vôbec nemusíte byť závratne krásnym človekom, aby ste sa stali úspešným a žiadaným modelom v reklamnej branži. Dokumentárny seriál nás zoznámi s najvýstrednejšou britskej modelingovou agentúrou, ktorá sa špecializuje na ľudí bizarného vzhľadu a vyhľadáva čo najpodivnejších modelov a modelky. Jej charizmatický riaditeľ Marc French práve zariaďuje nové kancelárske priestory v Los Angeles a so svojím tímom na konkurzoch vyberá nových modelov a modelky. A my spolu s ním spoznáme fascinujúcich ľudí - muža s 235 piercingmi na tele, kompletne tetovaných trpaslíkov či obrov, extrémne staré fascinujúce ženy, hadieho muža z prostredia S&M či muža s penisom žiariacim v tme. Modelingová agentúra, ktorá vyhľadáva najškaredších ľudí sveta, pôsobí v Londýne už celé desaťročia. Ponúka tisíce najpodivnejších modelov a modeliek z celého sveta. Krása je relatívna a aj ľudia bizarného vzhľadu a výnimočných fyzických proporcií dokážu byť svojím spôsobom fascinujúci, znepokojivo príťažliví a svojím spôsobom krásni. Pre reklamný biznis, ktorý potrebuje zaujať, prekvapiť a šokovať, sú ako stvorení. A verte, že modeli či modelky vo veku od 18 do 100 rokov sú na svoj extrémny vzhľad patrične hrdí. (TV JOJ)