Já vím, žes to byl ty: John Cazale známý, neznámý (festivalový název)

I Knew It Was You: Rediscovering John Cazale

Dokumentární / Krátkometrážní / Životopisný

USA, 2009, 39 min

Málokterý zapomenutý herec si zaslouží znovuobjevení natolik jako John Cazale. Díky jeho krátké filmografii je možné na krátké ploše probrat jeho přínos pro všech pět filmů, což je doplněno množstvím ukázek. Prokládáno vzpomínkami a postřehy slavných mluvících hlav (mezi kterými bohužel chybí Michael Cimino, ale ten už se prostě od své filmařské minulosti zcela odstřihnul). Až budu na kterýkoli z pětice Cazaleho filmů koukat příště, nezbytně to změní můj divácký zážitek. Brett Ratner má u mne za produkci tohoto filmu malé bezvýznamné plus.(4.7.2015)

Pěkný a příjemně krátký sestřih vzpomínek známých Hollywoodských hvězd na jejich tak trochu zapomenutého kolegu.(4.7.2015)

KVIFF 2015 - Dokument se mi moc líbil. Vzhledem k tomu, že mám ráda herečku Meryl Streep, nemohla jsem si ho nechat ujít, už jen kvůli Johnu Cazalovi, který byl součástí jejího života a jehož životě moc nevíme. Škoda, že se více zaměřovali na jeho filmové role a kariéru než na jeho dětství či osobní život.(11.7.2015)