Legendárna a ikonická súťažná šou sa po takmer dvadsiatich rokoch vracia na obrazovky televízie Markíza so slovenskými celebritami v úlohe bojovníkov o poklad Otca Fourasa. Pevnosť Boyard bude opäť plná extrémnych súťaží, prekonávaní vlastných limitov a známych osobností v situáciách, ktoré inde len tak ľahko neuvidíte. Dobyť majestátnu pevnosť sa budú snažiť tímy zložené zo známych osobností, ktoré v priebehu súťaže plnia najrôznejšie adrenalínové úlohy s cieľom uhádnuť heslo k otvoreniu pokladnice. Výhru potom súťažiaci prostredníctvom Nadácie Markíza venujú vybranej charitatívnej organizácii. Pre mnohých je kultová francúzska šou nostalgickou spomienkou na detstvo. V rokoch 1998 a 1999 aj televízia Markíza priniesla dve vlastné série Pevnosti Boyard, pričom išlo o jeden z prvých licencovaných formátov na slovenských obrazovkách a v tom čase aj jeden z najväčších a najnáročnejších televíznych projektov vôbec.
Ani v novej sérii nebude chýbať ctihodný Otec Fouras, tento raz v podaní herca a moderátora Michala Ďuriša, trpasličí sprievodcovia po pevnosti Pakľúč a Ciferník, rešpekt budiaci Gebuľa, krotiteľka tigrov Félindra, získavanie kľúčov a následne indícií, či rozmanité úlohy od fyzicky náročných, cez hmyzie "radovánky" až po poriadne zamotané hádanky. Nechajte sa prekvapiť, ako populárne osobnosti všetky časti súťaže zvládnu. Ako moderátor nezabudnuteľnej šou sa divákom predstaví obľúbený Martin Nikodým, ktorý sa tak presne po desiatich rokoch opäť vracia na obrazovky TV Markíza. "Pred rokmi, keď televízia Markíza vysielala Pevnosť Boyard po prvýkrát, som si vyskúšal, aké je to byť súťažiaci, teraz ma veľmi teší, že si to môžem vyskúšať ako moderátor," vyjadril sa Martin. Asistovať mu bude šarmantná redaktorka relácie Teleráno a rozhlasová moderátorka Diana Hágerová. Pevnosť Boyard leží medzi ostrovmi Aix a Oléron pri západnom pobreží Francúzska. Začala sa stavať v roku 1801 za vlády Napoleona za účelom ochrany pobrežia, ale dokončená bola až v roku 1857. Pevnosť je dlhá 68 metrov, široká 31 metrov a vysoká 20 metrov. Umiestnených tu bolo vyše 250 vojakov. Okolo roku 1871 slúžila krátko aj ako väzenie. Miestom konania populárnej súťaže je od roku 1990. Pre uľahčenie prístupu televíznej techniky bolo po stranách pevnosti inštalované zariadenie podobné vrtným vežiam. Pôvodne francúzsky formát je celosvetovo veľmi obľúbený a bol adaptovaný už v 35 krajinách. (TV Markíza)

tron

TV Markíza to s Pevnosťou Boyard prvý raz skúsila už v temných 90-tych rokoch. Konkrétne v roku 1998, kedy jej šéfoval Pavol Rusko a do popredia sa dostalo viacero kultových škandálov v čele s obsadením televízie (ktoré sa dokonale spolitizovalo a i vďaka nemu sa k moci po Mečiarovi dostal Dzurinda). V tých zvláštnych dobách nebolo nič viac cool, než sledovať slovenských súťažiacich v zahraničnej pevnosti Boyard. Moderovala to drastická dvojka Andrea Timková/Stanislav Pavlík (verní ruskovci brániaci Markízu pred Kočnerom). V roku 2017 sa Markíza vrátila na Boyard a je to návrat prekvapivý. Súťaž je totiž rovnako kultová, ako zastaraná. Nemá čo nové ponúknuť a už pekných pár rokov, ak nie desaťročí, ide na stereotypnej vlne zotrvačnosti. Dosť dobre nerozumiem tomu, prečo moderná televízia v roku 2017 prišla s tak starým formátom. Že by z nostalgie? V rovnakom roku totiž na svoje obrazovky uviedla aj slovenskú verziu Komisára Rexa (!) s Jurajom Bačom. Moderátormi „novej“ Pevnosti Boyard, ktorá je však v skutočnosti taká stará, ako sukňa vašej babičky, sa stali Martin Nikodým a Diana Hágerová (+ Michal Ďuriš ako otec Fouras). A... no a to je všetko, čo sa týka zmien. Niektoré kulisy sú síce vynovené, niektoré disciplíny zmizli a pár nových pribudlo, ale v zásade ide úplne o to isté, o čo v roku 1998. ()

SOLOM.

Musím souhlasit s tím, že slovenská verze je o trochu horší než ta naše. Dva moderátoři jsou vážně zcela zbyteční – i když on i náš Bouček není žádná výhra. Nicméně se soutěžícími byla občas i dobrá prdel – mám rád některé slovenské „celebrity“. Každopádně zdejší Otec Fouras byl stejně marný jako u nás v podání Rosáka. Ještě že ta samotná pevnost má furt to samé kouzlo… ()

Hismael

Česká verze je lepší. Jeden ze dvou moderátorů, je tam naprosto zbytečný. Český Bouček oba dva slovenské moderátory hravě překonává. Pravidla úkolu azbestová ručička v prvním dílu, nedávají žádný smysl a v české i zahraniční verzi by soutěžící prohrál. Zde však vyhraje a získá indícii. Jinak soutěže celkem dobrý, stejný jako jinde, ale ten zbytek to trochu kazí. ()

Aljak

Pevnosť Boyard sama o sebe nemá zlú ideu... Akurát ten formát, ktorý je stále dokola o tom istom z toho robí čisto neoriginálnu fádnosť a vďaka účinkujúcim pseudo-celebritám aj infantilnú trápnosť. Moderátorské duo tomu tiež nijako extra nepomáha - Nikodým je až otravne excentrický a Hágerová totálne nevýrazná. No a súťažiace "celebrity" sa predbiehajú vo svojich afektívnych poruchách - a treba uznať, že konkurencia je vysoká! ()

Nikolas__

Klasická Reality show kde nechybí napětí, teda vlastně, chybí napětí, ale aspoň to není jako většina podobných realityshow, které jsou absolutním dnem dnešní společnosti a jejích morálních hodnot :) ()

d-nao

Pevnosť je ako vždy super. Úlohy, pasce, hlavolamy, to všetko je skvelé. Žiaľ, tie naše umelé "akože" celebrity to pochovávajú. To skutočne tu nemáme pár skutočných osobností? Len tieto umelé trosky? ()