Pevnosť Boyard (TV pořad)

Soutěžní / Dobrodružný

Slovensko, 2017, 60 min

• tron

TV Markíza to s populárnou akčnou súťažou o pevnosti Boyard prvý raz vyskúšala už v temných 90-tych rokoch. Konkrétne v roku 1998, kedy jej šéfoval Pavol Rusko a do popredia sa dostalo viacero kultových škandálov v čele s obsadením televízie, ktorá sa dokonale spolitizovala a zrejme i vďaka tomu sa k moci po Mečiarovi dostal Dzurinda. V tých zvláštnych dobách nebolo nič viac cool, než sledovať slovenských súťažiacich v zahraničnej pevnosti Boyard. Moderovala to drastická dvojka Andrea Timková/Stanislav Pavlík (verní ruskovci, brániaci Markízu do poslednej kvapky krvi pred zlým Mariánom Kočnerom). V roku 2017 sa Markíza vrátila na Boyard a je to návrat vcelku prekvapivý. Súťaž je totiž rovnako kultová, ako zastaraná. Nemá čo nové ponúknuť a už pekných pár rokov, ak nie desaťročí, ide na nudnej, stereotypnej vlne zotrvačnosti. Dosť dobre nerozumiem, prečo preboha moderná televízia v roku 2017 prišla s tak prestarnutým formátom. Že by sa zamilovala do nostalgie? V rovnakom roku totiž na svoje obrazovky uviedla aj slovenskú verziu Komisára Rexa (!) s Jurajom Bačom. Moderátormi „novej“ Pevnosti Boyard, ktorá je však v skutočnosti taká stará, ako sukňa vašej babičky, sa stali Martin Nikodým a Diana Hágerová (+ Michal Ďuriš ako otec Fouras). A... no a to je všetko, čo sa týka zmien. Niektoré kulisy sú síce vynovené, niektoré disciplíny zmizli a pár nových pribudlo, ale v zásade ide úplne o to isté, o čo v roku 1998.(30.9.2017)

• Aljak

Pevnosť Boyard sama o sebe nemá zlú ideu... Akurát ten formát, ktorý je stále dokola o tom istom z toho robí čisto neoriginálnu fádnosť a vďaka účinkujúcim pseudo-celebritám aj infantilnú trápnosť. Moderátorské duo tomu tiež nijako extra nepomáha - Nikodým je až otravne excentrický a Hágerová totálne nevýrazná. No a súťažiace "celebrity" sa predbiehajú vo svojich afektívnych poruchách - a treba uznať, že konkurencia je vysoká!(10.10.2017)

Česká verze je lepší. Jeden ze dvou moderátorů, je tam naprosto zbytečný. Český Bouček oba dva slovenské moderátory hravě překonává. Pravidla úkolu azbestová ručička v prvním dílu, nedávají žádný smysl a v české i zahraniční verzi by soutěžící prohrál. Zde však vyhraje a získá indícii. Jinak soutěže celkem dobrý, stejný jako jinde, ale ten zbytek to trochu kazí.(7.10.2017)

• ARI50

Rozhodně jsem se bavil víc jak u nás ale co už s tím nic nenadělám.(8.11.2018)

• SOLOM.

Musím souhlasit s tím, že slovenská verze je o trochu horší než ta naše. Dva moderátoři jsou vážně zcela zbyteční – i když on i náš Bouček není žádná výhra. Nicméně se soutěžícími byla občas i dobrá prdel – mám rád některé slovenské „celebrity“. Každopádně zdejší Otec Fouras byl stejně marný jako u nás v podání Rosáka. Ještě že ta samotná pevnost má furt to samé kouzlo…(18.11.2018)