poster

Furiant (studentský film)

 • anglický

  Peacock

Krátkometrážní / Drama / Historický / Životopisný

Česko, 2015, 26 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marigold
  ****

  Poslední romantik, první realista. Chytrá demytizační věc, suverénně zrežírovaná a vizuálně naprosto aktuální. Přesně ten typ pohledu na velikány dějin, kterej jim bere hnilobnej rubáš čítanek. Ladislav míval trochu zkaženou krev, Hudeček nezkazil nic, i proto, že se chytře obešel bez dialogů. Film akorát pro Vladimíra Macuru. Doufám, že tohle je znamení zrodu zajímavýho talentu... Vlastně o tom vůbec nepochybuju. Tohle není třeba omlouvat studentskostí ani českou kotlinou. Tohle je prostě sebevědomá filmařima, která má co říct kdykoli a kdekoli.(29.1.2016)

 • kla_ra
  *

  Pár vtipných či zajímavých momentů v tomhle filmu je - třeba zakroužkovaný posed, ze kterého se střílelo, nebo to, jak na začátku divák vidí v rohu záběru plazící se postavu a až posléze zjistí, o co jde - ale celkový dojem je přehluší. Protože všechny fóry, ať už filmové nebo vyprávěné jsou nasázeny tak přímočaře a zveličeně, že chybí prostor pro jakékoli překvapení. Je to až moc hrubý humor, bez napětí, na první dobrou.(3.8.2015)

 • filmmovier
  ****

  Dvořák je naprosto geniální hudební skladatel... a Ondřej Hudeček je rozhodně veliký talent. Tahle studentská záležitost je fakt báječná, jak režisérsky (chlapec je velmi zručný), tak herecky, je to vtipné i dojemné, scénář je parádní (extra pochvala pro Lukáše Hlavicu, který to všechno odvyprávěl), ale hlavně to má naprosto geniální kameru a super kostýmy. Furiant je skutečně výborné studentské dílo, tenhle malý formát tomu sluší a na patnácti minutách se budete divit, žasnout a bavit se a dostane to z vás všechny emoce, kterých jste schopní. Vizuální a kamerová paráda, režie bezchybná, soundtrack Antonína Dvořáka naprosto geniální! Má to výbornej styl a vůbec nevadí, že tam je naprosté mimimum jakýchkoliv dialogů. Jsem rád, že jsem to viděl. 85%.(9.6.2017)

 • bart_
  *****

  Nekonvenční tříaktová biografická humoreska o bohémském životě Ladislava Stroupežnického, tatíčka kritického realismu, která si bere ty nejcennější aspekty z legendárního historického opusu Barry Lyndon od Stanleyho Kubricka a okořeňuje jej specifickým rukopisem Wese Andersona - tedy sarkastický výsměch aristokratickým dogmatům, epizodický narativ a komické paralely, harmonickou romanci, impozantní orchestrální doprovod, brilantní kontinuální kameru, šarmantní poetiku, jímavý vizuál a bravurní estetické kompoziční rámování - jednoduše bohémsky opojné pojetí! Hudeček má výjimečné kreativní ambice jako málokterý tuzemský tvůrce.... Verdikt: 9,1 beznosých pisálků z 10 [#WEAREONE](7.6.2020)

 • xxmartinxx
  ***

  Milý Láďo, na český poměry dobrý. Ani o ťuk víc. A co si o tom myslí ve světě, na tomhle mym dojmu nic nemění. Hezký cvičení na téma "životopis historické osoby stylem Wese Andersona". Leda. (Po zkouknutí víc Hudečkových studentských filmů dojem roste, najednou určité prvky vnímám docela odlišně a hlavně jen jako část většího celku. V kontextu jeho tvorby, jako "jedno z cvičení nadějného filmaře" je pak Furiant lepší než samostatný kus.)(7.1.2016)

 • - Furiant byl na festival Sundance vybrán z celkového počtu 8712 přihlášených krátkých filmů jako jeden ze 13 zahraničních hraných filmů. Jedná se o vůbec první český krátký film a celkově teprve druhý český film, který bude na tomto festivalu uveden v hlavní soutěžní sekci. Úspěch je o to větší, že se jedná o studentský film – ty jsou na velkých festivalech tohoto typu spíše výjimkou. (Zdroj: České filmové centrum)

 • - „Chtěl bych natočit takový film, který mně samotnému v kinech chybí, chytrou, autorskou zábavu s přesahem, univerzálně srozumitelný žánrový film, který má šanci uspět v zahraničí, a který se nebojí zobrazovat na plátně nahotu, sex a násilí," řekl o filmu Ondřej Hudeček. (Zdroj: České filmové centrum)