Rovnocenní je povídkový film tvořený šesti příběhy, které vypráví šest režisérů, a které pojednávají o dětských právech a problémech, které postihují nejmladší členy (srbské) společnosti. U podobných povídkových filmů jsme zvyklí, že představují nejčastěji režijní prvotiny mladých tvůrců. Rovnocenní jsou úplně jiní. Tento pozoruhodný projekt vznikl pod taktovkou zkušených filmařů a zahrála si v něm plejáda známých srbských herců. (Vsetínský filmový maraton)

lena60

Zajímavý projekt do kterého se zapojila šestice srbských režisérů. Příběhy dětí, které v životě neměly zrovna na růžích ustláno. Povídky: Sofia (oběť domácího násilí), Katarina (dívka na vozíčku čeká až jí na zastávce zastaví autobus), Saša (příběh chlapce z nápravného zařízení), Milan (setkání muže, který hodlá ukončit svůj život s malým chlapcem, jenž si vydělává žebráním na benzínce), Andela (Sergej Trifunovič přihází do vily Big Brother, aby podpořil dívku, jež si nemůže dovolit zaplatit drahou operaci srdce), Osman a Kristina (vášnivý hráč se rozhodne umořit své dluhy prodejem své dcery bohatému ženichovi). ()

dzira

6 povídek, 6 režisérů, 6 dětí, které to nemají lehké a bojují každé po svém s nepřízní osudu. ()