Reklama

Reklama

Úžasný pan Belmondo

  • Francie Belmondo, le magnifique (více)
Dokumentární / Životopisný
Francie, 2016, 90 min (Alternativní 52 min)

Režie:

Bruno Sevaistre

Hrají:

Jean-Paul Belmondo (a.z.), Guy Bedos (a.z.), Paul Belmondo (a.z.), Alain Delon (a.z.), Jacques Deray (a.z.), Michel Drucker (a.z.), Raymond Girard (a.z.) (více)

Obsahy(1)

Portrét filmové legendy... S nadsázkou lze tvrdit, že Belmonda zná každý. Možná má ale každý na mysli toho „svého“ Belmonda. Legendární francouzský herec má mnoho tváří a zazářil v mnoha oblíbených žánrech. Přestože na počátku své kariéry toužil po divadle, byl to právě film, který ho katapultoval mezi světové hvězdy. Hrál ve snímcích francouzské nové vlny, hrál v detektivkách a dobrodružných příbězích, je vynikajícím komediálním hercem. A především o velkém žánrovém rozpětí jeho tvorby bude dnešní dokument. Dozvíme se ale také například o Belmondově sporu s přítelem Alainem Delonem ohledně úvodních titulků filmu Borsalino, kde oba herci zazářili, leč Delon, který film navíc produkoval, našel fintu, jak upřednostnit své jméno. (Česká televize)

(více)

Recenze (30)

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Dokument přirozeně nemůže obsáhnout všechno ze života francouzského hereckého velikána. Já jsem ale nadšený, protože jsme mohli vidět spousty archivních nebo málo viděných záběrů. Zajímavý byl i spor mezi Belmondem a Delonem ke kterému se oba vyjádřili. Osobně obdivuji legendu francouzského filmu hlavně za přístup. Podle výpovědí z něj nikdy nebyla namyšlená celebrita. K natáčení přistupoval poctivě a samozřejmě i ty kaskadérské kousky jsou výborné. A taky ten přesah. Hrál v akčních filmech, komediích, ale také vážných filmech. Klobouk dolů před tím, co dokázal. Jeho filmy mě baví dodnes a jen tak nepřestanou. ()

transbeskyd 

všechny recenze uživatele

Předesílam, že mám JPB fakt rád. Dokument mě ale zklamal, tím, že se očekávané a prvoplánově opet soustředil především na adoraci této francouzské ikony a ukázal tak jen ono očekávané. Ambice zkusit představit Bebela jako cloveka, tedy i s chybami a poodhalit i tuhle stránku n ato ambice. A odvaha tvurcum a nejen tohoto oslavného doku zatím chybí. Škoda. ()

Reklama

subic 

všechny recenze uživatele

Tohle je vlastně takový komentovaný prostřih staršími rozhovoru s JPB, ukázkami z natáčení a z filmů a rekapitulace asi těch nej filmů. 3/4 dokumentu jsou o filmech ze 60. let, kdy se stal megastar. Nic naplat, JPB je prostě má letitá francouzská jednička. ČT uvedla bohužel již tradičně jen tu zkrácenou verzi. O rok starší Belmondo (TV film) je ale mnohem mnohem lepší a působivější dokument. ()

Autogram 

všechny recenze uživatele

Belmondo ako rebel. Rebel v herectve, ktoré spojil s kaskadérstvom, rebel v živote, vo vzťahoch aj v manželstve. Unikátne zábery zo súkromia s ešte malými deťmi sa inde asi nedali vidieť. Pekný medailón, ktorý nie je založený na filmových ukážkach, ani na výpovediach režisérov alebo kolegov, ale ide na to celkom ináč. –––– Každý z nás má v sobě kousek Jeana Paula Belmonda. Jeho příběh je tím pádem i náš. ()

Pete 

všechny recenze uživatele

Ano, Belmondo byl bezesporu úžasný, tento dokument je však velmi průměrný. Mnoho záběrů znají diváci z filmů, spoustu informací z bulváru, ani rozhovory nejsou příliš přínosné, spíš zbytečně glorifikující. Vše navíc končí najednou koncem 80.let, proč? Počkám si na biografii, která bude ucelenější, a více hodná legendy. ()

Galerie (18)

Reklama

Reklama