Inujašiki (TV seriál)

Inuyashiki Last Hero

Animovaný / Akční / Psychologický / Sci-Fi / Thriller

Japonsko, 2017, 11x23 min

• yenn

Nedávno jsem četl o dvojici sériových vrahů, kteří řádili v roce 2007 na Ukrajině a jeden ze svých činů zaznamenali na video (nezapomeňte je ohodnotit na CSFD). Pohled na zhola zbytečnou krutost vyvolá ve většině osob děs, zlost, znechucení apod., dělá to však z prostého záznamu takové události hodnotné dílo? Tvůrci Inujašiki si to asi myslí. Nesmyslné násilí páchané sociopaty v prvních dvou epizodách neobsahuje žádný náznak toho, že by mělo jiný cíl než podnítit výše popsané negativní emoce. Jistě, časem může nastat změna, jestliže však po ní není ani stopy v prvních 40 minutách, a navíc prvoplánovost kouká i z jiných scén, připadá mi to velice nepravděpodobné a nehodlám se seriálem více ztrácet čas. 2/10(21.10.2017)

Bohužel musím říci, že jak to slabě startovalo, tak to slabě skončilo. Pokud bych to vzal jako porovnání v této sezóně, patří to na špičku. Pokud jako porovnání se všemi anime, co jsem kdy viděl, ... "Nah, další zapomenutelné anime". Jediné, co mi v paměti zůstalo, byly chladnokrevné vraždy hlavního "záporáka", při kterých mne prazilo po celém těle. A to se stává málokdy. Krom této postavy je tu však druhá, věčně v slzách a fňukání, a poté pár dalších, které jen dotváření atmosféru. Není zde nijaká hlubší dějová linka, zapamatovatelné souboje či skutky, nic to ve mně neprobudilo. Možná moc kárám, ale nehodlám srovnávat a dávat dobrá hodnocení jen proto, že je to nejlepší z této sezóny. Globálně je to tak slabý střed. Neurazí, ale nijak ani nepřekvapí. Bohužel. Nenechte se strhnout dobrým hodnocením, zas tak eňo ňuňo to nebylo. Jak po stránce hudby (vůbec neoslovila, v porovnání s .Hack//Sign, Tsubasa Chronicle, Tengen Toppa Gurren Lagann je naprosto neviditelná), vývoj charakterů = 0, grafika - polovina v nepovedeném CGI (které zas "tak" nevadilo, ale bylo občas velmi očividné), nápad - dobrý, zpracovaní - "meh"... Doporučit? Ani moc ne. Nenechá ve vás ani údiv, ani smích, poslední episoda skončila naprosto laxně bez jakéhokoli rozuzlení věcí, prakticky to skončilo tak, jak to začalo (oproti jednomu z největšího efektu na svět u Code Geass). Nic moc, ale neurazí 55 %(21.12.2017)

• q66

Jo, nějaký potenciál tu je, jsou tu i zábavné části a dobrý opening, ale jinak většina seriálu je splácanina s jediným cílem, a to šokovat (a ten zbytek je průměrně zábavná, ale jak už zmínil yenn dost prvoplánovitá blbost); jenže to je velice průhledné a nic jiného to nenabízí... no bodejť, je to od autora Gantz, takže trashovost (a ne v dobrém slova smyslu) lze čekat už od začátku, ale to nic ani zdaleka neomlouvá... produkčně jde o lepší standard (MAPPA do toho žádné extra úsilí nevložili, ale nerozpadá se to) s podprůměrným CG, po zvukové stránce vyniká už zmíněný opening. 3/10(22.12.2017)

I pro mě je to jen průměrná podívaná z které je sice cítit, že je to od autora Gantze, ale zajímavostí příběhu, charakterů ani ničím jiným to tohle dílo ani trochu nepřekonává. Hlavní postava je naprosto konzistentní, nikam se nevyvíjí a ani se panu Inuyashikimu nepodařilo u mě vyvolat nějaké extrémní sympatie. Pravda, Hiro je zajímavější postava, která se ztrácí sama v sobě a snaží se někam posunout a jeho vnitřní souboj je asi jednou z nejzajímavějších věcí, které se tu odehrávají. Ale bohužel ani tohle není zpracované nějak extrémně dramaticky a ani povedeně, takže ani Hiro mě ve výsledku nijak nezasáhl a nejspíš i na něj za pár týdnů zapomenu. Dál jsem četl názor o tom, jak zajímavé je třeba zdejší téma nápravy, prostě co je třeba vykonat, aby mi společnost odpustila. Za sebe musím říct, že to tady nikterak zajímavým nebo překvapivým neshledávám. Odpovědi, které jsem v tomto ohledu dostal byly naprosto jasné a očekávané. Když to shrnu, tak Inuyashiki mi nepřineslo nikterak strhující podívanou, protože ty věci, které měli být strhující byly dělané až přehnaně na efekt a ten zbytek byl až moc očekávaný. 5,5/10(22.12.2017)