Reklama

Reklama

Inujašiki

(TV seriál)
  • Japonsko いぬやしき (více)

Epizody(11)

Obsahy(1)

Ichirou Inuyashiki neprožívá zrovna šťastný život. I když mu je teprve 58 let, vzhledem připomíná člověka ještě o 20 let staršího. Jeho rodina se k němu otočila zády i přesto, že jí byl nápomocný, kdykoliv se octla v nouzi. Aby toho nebylo málo, lékaři mu diagnostikovali pokročilé stádium rakoviny a vypadá to, že Ichirův čas se povážlivě krátí. Když už se zdá, že horší už to být nemůže, jedné noci zasáhne Ichira mohutný světelný paprsek. Po probuzení nemá pocit, že se mu něco stalo, ale přeci jen něco na něm se změnilo. Ichirou vycítí, že přesně tato událost mu přihrála příležitost jak změnit svůj osud a stát se tak respektovaným mužem, kterým si vždy přál být. (Scalpelexis)

(více)

Videa (5)

Recenze (10)

Yoshitsune 

všechny recenze uživatele

Do jisté míry bizárium, beng, beng, beng, ratatatatata, určitě patří mezi ty momenty, kdy sem měl na jednu stranu, chuť se smát, ale na druhou stranu, to mělo, ale efekt naprosto nechutný. Hiro Shishigami určitě patří mezi největší psychopaty, co se v anime objevili, ale zároveň odporuje, sobě samému : SPOILER ! kdy nejdřív zabijí nevinné lidi, aby se pak rozhodl, že nebude zabíjet, pak zase začne zabíjet, pak začne lidem pomáhat, aby je pak zase začal zabíjet a ke konci, to se nechte překvapit. Takže jeho přechody, sou hodně zvláštní, a je to dost chabě vysvětleno. Na druhé straně, je tady Ichiro Inuyashiki, vedle kterého vypadá Mirek Dušín, jako zrůda, nemluvě o tom, že Ichiro, je extrémně přecitlivělí a v každé epizodě brečí, v každé. Nemluvě o tom, že Ichiro je v důchodovém věku, takže se s ním lze těžko ztotožnit I když v tomhle seriálu, se vyskytují jenom dva typy charakteru, zlý zmrdi a fňukny, což dělá skoro nesledovatelným. V seriálu je o hodně drastických scén, které určitě nejsou pro slabé povahy a celkově, násilí zde, na mně působilo, jako kdyby si někdo takhle vybíjel svoji frustraci. Na seriálu, je asi nejlepší opening a ending, nic víc. ()

SonGokussj 

všechny recenze uživatele

Bohužel musím říci, že jak to slabě startovalo, tak to slabě skončilo. Pokud bych to vzal jako porovnání v této sezóně, patří to na špičku. Pokud jako porovnání se všemi anime, co jsem kdy viděl, ... "Nah, další zapomenutelné anime". Jediné, co mi v paměti zůstalo, byly chladnokrevné vraždy hlavního "záporáka", při kterých mne prazilo po celém těle. A to se stává málokdy. Krom této postavy je tu však druhá, věčně v slzách a fňukání, a poté pár dalších, které jen dotváření atmosféru. Není zde nijaká hlubší dějová linka, zapamatovatelné souboje či skutky, nic to ve mně neprobudilo. Možná moc kárám, ale nehodlám srovnávat a dávat dobrá hodnocení jen proto, že je to nejlepší z této sezóny. Globálně je to tak slabý střed. Neurazí, ale nijak ani nepřekvapí. Bohužel. Nenechte se strhnout dobrým hodnocením, zas tak eňo ňuňo to nebylo. Jak po stránce hudby (vůbec neoslovila, v porovnání s .Hack//Sign, Tsubasa Chronicle, Tengen Toppa Gurren Lagann je naprosto neviditelná), vývoj charakterů = 0, grafika - polovina v nepovedeném CGI (které zas "tak" nevadilo, ale bylo občas velmi očividné), nápad - dobrý, zpracovaní - "meh"... Doporučit? Ani moc ne. Nenechá ve vás ani údiv, ani smích, poslední episoda skončila naprosto laxně bez jakéhokoli rozuzlení věcí, prakticky to skončilo tak, jak to začalo (oproti jednomu z největšího efektu na svět u Code Geass). Nic moc, ale neurazí 55 % ()

Reklama

Jeoffrey 

všechny recenze uživatele

I pro mě je to jen průměrná podívaná z které je sice cítit, že je to od autora Gantze, ale zajímavostí příběhu, charakterů ani ničím jiným to tohle dílo ani trochu nepřekonává. Hlavní postava je naprosto konzistentní, nikam se nevyvíjí a ani se panu Inuyashikimu nepodařilo u mě vyvolat nějaké extrémní sympatie. Pravda, Hiro je zajímavější postava, která se ztrácí sama v sobě a snaží se někam posunout a jeho vnitřní souboj je asi jednou z nejzajímavějších věcí, které se tu odehrávají. Ale bohužel ani tohle není zpracované nějak extrémně dramaticky a ani povedeně, takže ani Hiro mě ve výsledku nijak nezasáhl a nejspíš i na něj za pár týdnů zapomenu. Dál jsem četl názor o tom, jak zajímavé je třeba zdejší téma nápravy, prostě co je třeba vykonat, aby mi společnost odpustila. Za sebe musím říct, že to tady nikterak zajímavým nebo překvapivým neshledávám. Odpovědi, které jsem v tomto ohledu dostal byly naprosto jasné a očekávané. Když to shrnu, tak Inuyashiki mi nepřineslo nikterak strhující podívanou, protože ty věci, které měli být strhující byly dělané až přehnaně na efekt a ten zbytek byl až moc očekávaný. 5,5/10 ()

yenn

všechny recenze uživatele

Nedávno jsem četl o dvojici sériových vrahů, kteří řádili v roce 2007 na Ukrajině a jeden ze svých činů zaznamenali na video (nezapomeňte je ohodnotit na CSFD). Pohled na zhola zbytečnou krutost vyvolá ve většině osob děs, zlost, znechucení apod., dělá to však z prostého záznamu takové události hodnotné dílo? Tvůrci Inujašiki si to asi myslí. Nesmyslné násilí páchané sociopaty v prvních dvou epizodách neobsahuje žádný náznak toho, že by mělo jiný cíl než podnítit výše popsané negativní emoce. Jistě, časem může nastat změna, jestliže však po ní není ani stopy v prvních 40 minutách, a navíc prvoplánovost kouká i z jiných scén, připadá mi to velice nepravděpodobné a nehodlám se seriálem více ztrácet čas. 2/10 ()

Hees 

všechny recenze uživatele

Zvoliť hlavného hrdinu starého dedka bol zaujímavý nápad. OK beriem zvoliť hlavného kladného hrdinu dedka bol... Hlavný hrdina starší pán je doslova človek, ktorý sa len ľutuje a vlastne nakoniec preskočí na najdôležitejšieho hrdinu, ktorý zachraňuje svet a zostáva sám sebou a to je trocha klišé? Ťažko povedať, lebo Inuyashiki funguje ako 11 dielna jednohubka, ktorú dokážete veľmi rýchlo zjesť a potom máte vo svojej podstate pokoj. Dôležitá súčasť tohto anime sú zaujímavé až dá sa povedať divné dve hlavné postavy, ale čo naozaj poteší je extrémna gradácia deja. Anime si neberie servítku čo sa týka krutosti a niekedy je psychológia postáv naozaj na hrane toho čo sa dá považovať za uveriteľné a čo nie. Animácia je veľmi pekná a v tejto sfére nemám čo by som vytkol. Ak chcete niečo čo má 11 dielov a nevyšumí Vám z hlavy na druhý deň pre svoju komplexnosť, ale zas nebudete na to myslieť rok tak tento počin odporúčam. ()

Galerie (306)

Reklama

Reklama