• Kanada

• Austrálie

• Nový Zéland

Sci-Fi / Thriller

Kanada, 2017, 87 min

Pro divnou Kanadu mám slabost, a tak mě tahle scifárna opravdu bavila. Ptáci padají mrtví s nebe, lidé se nečekaně poroučejí k zemi a bílé oči prozrazují, že už se nejspíš nezvednou. Tedy chvíli jsem čekal zombiárnu, ale byl jsem mile překvapen nápadem tvůrců. Liamovo zjištění, že je nositelem smrti, bylo pro něj hrůzné, i když ještě děsivější byl fakt, jakým způsobem je provázán s pasažérkou, kterou vezl. A aby to nebylo málo, postupně vyplouvá na povrch strašlivá minulost obou postav, které trpí dočasnou ztrátou paměti. Minimalistické drama se sympatickými herci, slušnou kamerou, výbornou atmosferickou hudbou a směřováním k temné budoucnosti je spíše pro okrajové publikum. Klidně bych snesl delší stopáž. Objektivně 4* a jedna navíc za konec.(9.7.2019)

Mám rád filmy s podobným námetom, s nejakou záhadou, ktorú treba rozlúsknuť. A keď je k tomu aj patričná mysteriózna atmosféra, tak spokojnosť preveliká. V tomto prípade sa však moje očakávania naplnili iba tak na polovicu. Záhada hneď na začiatku bola nainštalovaná veľmi dobre, pričom slušný mysteriózny základ a atmosféru živili aj nezodpovedané otázky a pocit tajomna vychádzajúci z danej témy, no žiaľ toho na čo som sa najviac tešil som sa na záver nedočkal - žiadne vysvetlenia. Moje otázky zostali zväčša nezodpovedané, z čoho som bol samozrejme dosť rozčarovaný. Čo to bol za tajomný blesk, na akej báze fungovalo to "vysávanie" života?... atď...atď. Chcelo to skrátka ešte aspoň na jednej postave pridať, najradšej ak by to bol nejaký vedec, ktorý by vniesol viac svetla do tej tmy. Škoda, film mal na viac. Priemer. 60/100(13.12.2017)

Zajímavý námět, který zpočátku divák bude pocitovat nelogicky, avšak během filmu mu i TO dojde. Jsou tam dosti hluchá místa a zbytečně dlouhé pasáže, jenže pokrátit je o pulku, taxe ten film nevejde ani do jedné hodiny. Svým způsobem i konec je celkem rozumný, neb hlavní protagonista by stejně neměl šanci. Každopádně mít takovou "moc", no nevim nevim, jestli by jeden byl z toho dvakrát štastný... Zajímavý však je, že daný "dar" neměla i ta Jeane... V tomto kontextu by naopak měla mít "protiklad" (svatá pana Mária pomalu) ;-) Ale jinak jo.... nebylo to špatný. Řekl bych scifíčko jak pro chlapy tak pro ženský.(2.12.2017)

Dobrý nápad, který mohl být ale o dvacet minut kratší, aby působil sevřeněji a úderněji. Zajímavý nápad, který je šikovně rozvíjen, včetně postupného odkrývání minulosti, a nabízí poměrně nečekanou pointu. Každopádně, až budu někde číst o blesku Božího hněvu, budu už vědět, co to asi tam může znamenat a jak podivně se dá nakonec dosáhnout spravedlnosti. slušná kamera, atmosféra, nasvícení, hudba, herci (až na manžela), jen to vážně mohlo být kratší a některé jednání obou hrdinů (plus manžela) ne vždy dávalo dokonalý smysl.(3.1.2018)

• slunicko2

Zmatená mystery s pěknou i když očekávatelnou pointou. 1) Postavy řeší jen osobní rozměr. To, co se zdá mít skutečný význam - jakýsi druh vesmírné invaze či co vlastně, nikoho nezajímá. 2) Film není skutečná scifi, scifické prvky tu slouží jen k ozvláštnění děje. 3) No...vlastně je to celé nesmysl. 4) Ale na 2* si to vydělá, protože tu jsou pěkní mužní herci: 38letý Diego Klattenhoff (hlavní postava Liam) a 31letý Brett Donahue (manžel).(4.4.2018)