Liam se probere po autonehodě a nepamatuje si, kdo je. Když se vydá do města pro pomoc, nachází jen mrtvá těla s podivně bledýma očima. Liam se nejprve domnívá, že to způsobil virus, který je přítomen ve vzduchu. Záhy však odhalí děsivou pravdu – každý, kdo se k němu přiblíží na vzdálenost 15 metrů, okamžitě zemře. (Cinemax)

silentname

Myslím si, že keby to malo väčší budget a stálo by za tým nejaké veľké štúdio, "Radius" mohol byť veľmi zaujímavým filmom. Má to zaujímavý úvod, dobré uvedenie do deja a zoznámenie s postavami je veľmi dobré. Plus je super, že si nepamätajú nič z toho čo sa udialo a kto sú, čo dáva tomu viac mystický nádych a človek to chce postupne odhaliť. Celý čas som mal pocit, že keby to malo viac peňazí, mohlo sa to lepšie dopracovať a mohlo to aj vyzerať lepšie. A hoci celkové prevedenie filmu je podľa mňa dobré, dalo sa z toho spracovať oveľa viac. Najmä ma však mrzí fakt, že ku koncu sa samozrejme pamäť vráti a odhalia sa určité veci z minulosti, ktoré by obaja hlavní hrdinovia asi chceli, aby ostali navždy pochované. A ja mám s tým osobne problém tiež, lebo si musíme zrazu zvyknúť na niečo, čo sa predtým neobjavilo a nejako sa potrebujeme stotožniť so situáciou. Lenže je to ťažké, keď sme predtým nepoznali túto stránku nášho hrdinu. Nebudem prezrádzať viac, aby som nezachádzal do spoilerov, no pre mňa to bolo asi najväčšie sklamanie v tomto filme. Celý čas bol ten scenár dostatočne dobre spracovaný a potom to na nás vystrelí toto. Nemôžem povedať, že by to následne nedávalo zmysel a všetko sa vysvetlí. Lenže nemyslím si, že to bola najrozumnešjia cesta na to, ako to spracovať. Asi to spracovali tak preto, aby mala Liamova "schopnosť" väčší zmysel. A hoci má, je to ťažké sa s tým stotožniť. Plus sa tu udeje aj pár rozhodnutí od našich postáv, ktoré absolútne neberiem a sú podľa mňa nezmyselné. Ako celok musím povedať, že som rád, že som film videl. Sú v ňom dobré nápady, zaujímavý koncept, no reálne to ostane len jednorazovkou, na ktorú človek neskôr zabudne. Možno mohli ísť tvorcovia viac do atmosféry, ako to spravili napríklad vo filme Paralels. Napriek tomu, že aj v tom filme som mal dosť problémov, tak ten nápad a prevedenie boli skvelé (kým sme nedospeli k tomu, že to bol "pilot", ktorý sa nikdy nedočkal svojej série). Tu to ku koncu trošku nedotiahli. Ale napriek tomu si myslím, že na jedno pozretie ten film je. Zvážte si, rozhodnite sa a uvidíte sami. Hodnotenie: C+ ()

Gilmour93

Jakási variace na Wedlock, kde kosmická anomálie nahrazuje výbušný obojek a princip vzdálení se od sebe neznamená konec hlavních hrdinů, ale grilování mozků všech, co se objeví v perimetru majitele aury smrti. Nečekejte vrtulníky, co se rozmáznou o silnici a výbuchy policejních aut, rozpočet s něčím takovým evidentně nepočítal. Nečekejte herecké výkony na úrovni Oliviera a Anny Magnani. Nečekejte nějaká vědecká vysvětlení, proč vycpaní holubi padají tuzí do trávy. Nečekejte, že vás twist pošle do kolen. Vlastně od toho nečekejte nic a pak budete možná spokojení.. ()

Davies182

Jestli všechny béčkový kanadský TV filmy vypadají jako tohle nadmíru solidní scífo, tak to mám teda co dohánět, protože v modrejch číslech s míň než 60% je jich tu na ČSFD tři prdky. Vůbec to nebylo špatný. Neříkám, že vždycky nutně napínavý, to ne, ale furt zajímavý, herecky neurážející, a s profackovávacím finále (v dobrým slova smyslu), ze kterýho se mi panenky protáčej ještě teď. Jo, a nevypadalo to zdaleka tak levně, jak sem se bál. P.S. Momentálně v "poslední šanci" na HBOGO do konce listopadu, tak šupšup. ()

misterz

Mám rád filmy s podobným námetom, s nejakou záhadou, ktorú treba rozlúsknuť. A keď je k tomu aj patričná mysteriózna atmosféra, tak spokojnosť preveliká. V tomto prípade sa však moje očakávania naplnili iba tak na polovicu. Záhada hneď na začiatku bola nainštalovaná veľmi dobre, pričom slušný mysteriózny základ a atmosféru živili aj nezodpovedané otázky a pocit tajomna vychádzajúci z danej témy, no žiaľ toho na čo som sa najviac tešil som sa na záver nedočkal - žiadne vysvetlenia. Moje otázky zostali zväčša nezodpovedané, z čoho som bol samozrejme dosť rozčarovaný. Čo to bol za tajomný blesk, na akej báze fungovalo to "vysávanie" života?... atď...atď. Chcelo to skrátka ešte aspoň na jednej postave pridať, najradšej ak by to bol nejaký vedec, ktorý by vniesol viac svetla do tej tmy. Škoda, film mal na viac. Priemer. 60/100 ()

darkrobyk

Pro divnou Kanadu mám slabost, a tak mě tahle scifárna opravdu bavila. Ptáci padají mrtví s nebe, lidé se nečekaně poroučejí k zemi a bílé oči prozrazují, že už se nejspíš nezvednou. Tedy chvíli jsem čekal zombiárnu, ale byl jsem mile překvapen nápadem tvůrců. Liamovo zjištění, že je nositelem smrti, bylo pro něj hrůzné, i když ještě děsivější byl fakt, jakým způsobem je provázán s pasažérkou, kterou vezl. A aby to nebylo málo, postupně vyplouvá na povrch strašlivá minulost obou postav, které trpí dočasnou ztrátou paměti. Minimalistické drama se sympatickými herci, slušnou kamerou, výbornou atmosferickou hudbou a směřováním k temné budoucnosti je spíše pro okrajové publikum. Klidně bych snesl delší stopáž. Objektivně 4* a jedna navíc za konec. ()

• Film se natáčel v Selkirku a Winnipegu (Manitoba, Canada). (fanda124)