• Česko

• Nový Zéland

• Austrálie

Sci-Fi / Thriller

Kanada, 2017, 87 min

Jestli všechny béčkový kanadský TV filmy vypadají jako tohle nadmíru solidní scífo, tak to mám teda co dohánět, protože v modrejch číslech s míň než 60% je jich tu na ČSFD tři prdky. Vůbec to nebylo špatný. Neříkám, že vždycky nutně napínavý, to ne, ale furt zajímavý, herecky neurážející, a s profackovávacím finále (v dobrým slova smyslu), ze kterýho se mi panenky protáčej ještě teď. Jo, a nevypadalo to zdaleka tak levně, jak sem se bál. P.S. Momentálně v "poslední šanci" na HBOGO do konce listopadu, tak šupšup.(27.11.2019)

"Lidi, ptáky... kozu taky. Smrťák vše kol pokosí, až se divák orosí." I já se orosil, smrtelným WTF potem, při zkousávání proměn Liama. Z hodného člobrdy s dost nepraktickou superschopností (tu bych fakt mít nechtěl), přes hrdinného zachránce sebevražedkyně na mostě, až po sadistického psychopata par excellence, který se nakonec polepšil a "šel do sebe" :-), čímž pomohl rejžovi zamezit dalšímu nadměrnému úhynu komparzistů i zvěře všeho druhu. Tímto zároveň zdravím kolegy Ufouny, kterým prdnul jistič u laserového děla nemlich nad hajzlíkem a vystresovanou pozůstalou, což způsobilo vznik napínavého a docela zábavného, byť WTF filmu.(30.4.2020)

Dobrý nápad, který mohl být ale o dvacet minut kratší, aby působil sevřeněji a úderněji. Zajímavý nápad, který je šikovně rozvíjen, včetně postupného odkrývání minulosti, a nabízí poměrně nečekanou pointu. Každopádně, až budu někde číst o blesku Božího hněvu, budu už vědět, co to asi tam může znamenat a jak podivně se dá nakonec dosáhnout spravedlnosti. slušná kamera, atmosféra, nasvícení, hudba, herci (až na manžela), jen to vážně mohlo být kratší a některé jednání obou hrdinů (plus manžela) ne vždy dávalo dokonalý smysl.(3.1.2018)

Ježiš, to mi udělalo dneska radost. Největší pecka je, když nečekáte nic - jako fakt nic - a dostanete místo rohlíku s paštikou malý steak. Jj, jasně. Je to levné, komorní a skoro až televizní. Ale čert to vem. Dneska stačí i originální námět. Vlastně je to jediná devíza laciných béček. Moje nízké očekávání mělo hlavně postupné odhalování pointy. Dokud jsem si neuvědomil, že ona pointa až tak moc cool nebude. Daleko zajímavější bylo, jak se Rose dostala do Liamova auta? A co se mělo dít potom? Závěr mě dokonale převezl.(12.11.2020)

Je nejaká šanca, že sa človek dokáže zmeniť na presný opak toho čo robil. Liam ( Diego Klattenhoff ) sa po autonehode, nepamätá na nič, nevie kdeje, nevie ako sa volá. Ja svedkom záhadných úmrtí, v jeho blízkosti, priamo pred jeho očami, narážajú do seba autá, padajú lietajúce vtáky. Všetky tieto úmrtia majú jedno spoločné, po smrti im zostanú biele oči. Z počiatku si to Liam nevie, vysvetliť, pripisuje to nejakej epidémii, čo potvrdzuje aj rozhlasové hlásenie. Neskôr však zisťuje krutú pravdu, nikto sa k nemu nesmie priblížiť do vzdialenosti 15 metrov, pokiaľ túto hranicu prekročí zomrie. Liam však v tejto situácii nezostane sám spoločnosť mu bude robiť Jane ( Charlotte Sullivan ), tá bola v čase nehody spolu s ním v aute. /// Film bol v celku dobre spracovaný. Zaujal ma hlavne témou, ktorá nieje okukaná. Osobne by som sem zapracoval viacej akcie, možno nejaké lepšie nahánačky a scény kde je viacej napätia, ako napr. použitá scéna vo výťahu. Miestami som mal pocit, že len rozprávajú a nič sa nedeje a keď sa dialo tak to tak rýchlo prebehlo, že si to človek ani nevychutnal. Film mal veľmi dobrý potenciál, žiaľ nevyužil ho. Našťastie ho nemusím zaradiť do povestných kanadských thrilerov z podpriemerným dejom a ešte horšími hercami. U mňa za 50%(5.12.2017)

• - Film se natáčel v Selkirku a Winnipegu (Manitoba, Canada). (fanda124)