Big Mouth (TV seriál)

Big Mouth

Animovaný / Komedie

USA, 2017–2020, 19 h 15 min (Minutáž: 25–46 min)

Báječná léta pro 21. století na steroidech. Mix vážného pohledu na dospívání, problémy ve vztazích a rodinách a totálního šílenství, plného metafor, fekálního i inteligentního humoru, prolomení čtvrté stěny, komentářů k současnému světu. Jediný, co mi na tom vadí, je totální roztříštěnost, kdy Big mouth skáče z témata na téma, rozbíhá se všemi směry, nedrží konzistentní vývoj a prostě si dělá absolutně co chce. Svět, který si k tomu vytvořil, je plný hormonálních monster, duchů, fantazií, metafor a tak si tvůrci můžou dělat v podstatě, co chtějí. A občas se jim to urve ze řetězu. Nicméně pořád výborná nadprůměrná zábava.(17.1.2020)

Dokonalý seriál plně vystihující dospívání a vše okolo něj. Spoustou věcí si většina dětí během puberty projde a tenhle seriál všechno pěkně a hlavně vtipně zmapoval. A nekorektnost a vulgarita jsou taková třešnička na dortu. Nedokázal bych si představit pubertu bez sprostých slov. Občas mi sice některé postavy lezly na nervy a někdy mě upřímně i dost s*ali, ale to k puberně vlastně taky patří.(28.12.2019)

V pubertě ještě nejsem, i tak jsem snad humor Big Mouthu pochopil. Díky netflix produkci si může dovolit hodně, i když třeba není o tolik odvážnější než Griffinovi. Narozdíl od nich však může puberťákům i něco zábavnou metodou předat, v čemž taky tkví jeho síla. K jeho slabinám patří třeba nekonzistentní chování postav a neucelenost celé první série, ale v tomto případě laťku nastavil moc vysoko Dan Harmon a jeho Rick and Morty. Big Mouth má ale taky pár nezapomenutelných vedlejších postav (Maurice, Steve) a slušnou porci running gagů (stop quoting your dad's law commercials). 85%(15.1.2018)

"Tell him to send a dick pic. Girls love that, especially when it comes out of nowhere with, like, zero context." Vtipně pojatá sonda do nástrah dospívání a všech možných perverzí života (hlavně sexu, onanie, lásky, a tak) v podání jedné partičky puberťáků, jejich spolužáků, rodičů a učitelů, a hlavně - hormone monsters.(3.10.2017)

Hodně odvážná a explicitní komedie, která velmi přehnaným humorem prezentuje problémy puberťáků obou pohlaví. Na první pohled se spousta scén zdá přestřelených pro komediální efekt, ale při hlubším zamyšlení je až s podivem, jak přesně vystihují teenagerské trable. Big Mouth se s ničím nemaže a svojí odvážností si vás získá a ačkoliv její nefiltrovanost má občas za následek šlápnutí vedle, jako celek funguje seriál velmi dobře a obohatí vás několika hlasitými výbuchy smíchu.(9.3.2018)