Reklama

Reklama

Big Mouth

(TV seriál)
  • USA Big Mouth
Animovaný / Komedie
USA, (2017–2021), 23 h 51 min (Minutáž: 25–46 min)

Hudba:

Mark Rivers

Hrají:

Fred Armisen, Jessi Klein, Nick Kroll, Jason Mantzoukas, John Mulaney, Jordan Peele, Maya Rudolph, Jenny Slate, Richard Kind, Paula Pell, (více)
(další profese)

Série(5) / Epizody(51)

Obsahy(1)

Životy dospívajících kamarádů se převrátí vzhůru nohama, jakmile udeří puberta a její zázraky i hrůzy. Ztřeštěná komedie od kámošů Nicka Krolla a Andrewa Goldberga. (Netflix)

Videa (3)

Trailer

Recenze (35)

Big_Boss 

všechny recenze uživatele

Seriál Big Mouth je něco jako Třída č. 402 říznutá South Parkem, ale víc se zaměřuje sexuální tématiku. První, co ale musím říct je, že tohle není seriál pro děti. Upřímně si nejsou jistý na koho je ten seriál zaměřený, protože bych to asi nepustil 18ti letým dětem, natož 15ti letým. Teď si teda příběh rozebereme trochu podrobněji. Big Mouth je americkej animovanej sitcom, kterej sleduje skupinu sedmáků základní školy v New Yorku, v čele s hlavními hrdiny Nickem Birchem a Andrewem Gloubermanem, kteří prochází pubertou, ale seriál se nebojí podívat i na témata jako rasová identita, sexuální orientace, rozvod v rodině, dívčích problémů, závislost na pornu a další tabu. Postavy hledají svůj osud, protože puberta je v jejich očích ničí psychicky i fyzicky. Jako přehnaně sexualizovaní mentoři v seriálu vystupují imaginární hormonální monstra: Maurice, který otravuje hlavně Andrewa a Matthewa, Connie, která je rádcem Jessi a Nicka a Mona jako nejnovější přírůstek, která dostala na starosti Missy. Nápad s Hormonálníma monstrama, které má každé dítě jako osobního rádce v začínající pubertě je prostě geniální. V celém seriálu děti komunikují s lidmi a předměty, který jsou často personifikovaný a nabízej užitečný, ale někdy i matoucí rady v jejich životech plných puberty. Máme tu ducha jazzového zpěváka Duka, Sochu svobody s francouzským přízvukem, polštář schopný otěhotnět, mluvícího psa Ludacrise, který si uvědomuje svojí existenci a dokonce i Jessiina vlastní... ehmm, tak přejdeme dál. I když to všechno zní docela bláznivě, tak seriál má překvapivě i pár dojemných nebo citlivých momentů jako třeba pohled na to, jaký dopad může zanechat rozvod rodičů na dítě, odhodlání říct rodičům pravdu o tom, že se vám líbí stejné pohlaví a jak na to budou reagovat nebo klasická neopětovaná dětská láska. Díly na sebe překvapivě navazují, takže není moc ideální na jednotlivé epizody koukat bez znalosti těch předešlých, a co se mi navíc líbilo bylo to, že se seriál nebojí narušovat status quo, narozdíl třeba od Simpsonů. Některé díly mají několik hudebních čísel, které jsou samozřejmě vtipně podané. Pokud vás nechytne seriál hned od začátku, tak dejte mu ještě dva díly na rozjezd. I když je první série dobrá, tak ze všech čtyř jí považuju za nejslabší. Pokud to ani poté nebude to pravé ořechové, tak seriál prostě není pro Vás. 1. Série - 85%; 2. Série - 100%, 3. Série - 95%, 4. Série - 90% ()

dubinak 

všechny recenze uživatele

Absolutní nářez co se týče scénáře. Něco tak strašně děsivě pravdivého jsem už dlouho neviděla. Člověk se baví nad těma všema trapnýma situacema, které prožíval na základce a vnímal je jako pohromu světa. O to víc je to zábavnější, když je ten humor často až přes čáru a tvůrci se tady nebáli opravdu ničeho. Po dlouhé době animák, z kterýho jsem unešená, protože většinou animované seriály leda tak zkusím na pár dílů a jdu od toho, ale Big Mouth je raritka, ve které každý každičký divák uvidí aspoň kousek svého nejšílenějšího období v pubertě, a ne jen v pubertě. Bezskrupulózní záležitost pro ty nejotrlejší, tenhle druh amerického humoru fakt nemá chybu, Nick Kroll je bůh. ()

Reklama

boshke 

všechny recenze uživatele

Snad až příliš věrně zpracované období našich životů plné uhrů, hormonů, roustoucích prsou a chlupů, masturbace a semene. Není míněno špatně, je to převážně super vtipné, jen se člověk někdy za hlavní hrdiny stydí i před tím notebookem. Příp. člověk až s perverzní nostalgií vzpomíná na svá pubertální léta a zhlíží se tu v kterém hlavním hrdinovi. Jakkoli by se do těch let nevrátil ani za zlaté prase. Nějaké postavy lezou tu více, tu méně na nervy, ale celkově super a těším se na třetí sérii... 3. série - svůj standard si to stále drží, celý seriál si nadále pro sebe krade nepřekonatelný Maurice... 90% (1.-3. série - 90%) ()

ScarPoul 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Tie nekorektnosti sú to čo to zachraňuje. Sú tam momenty kedy si hovoríte, že toto je dosť cez čiaru a potom si v zásade uvedomíte, že ani nie. Že je to vlastne trochu pravda. Parta super komikov vytvorilo podľa mňa originálnu a trefnú reflexiu dospievania. Množstvo popkultúrnych odkazov ako aj pravdivých pohľadov na najúchylnejšie obdobie našich životov. Kroll je pán. A v zásade ma to hovadsky bavilo. Teším na ďalšiu sériu. 80% Druhá séria dupla na pedál a nepustila dokým sa to celé neskončilo. A verdikt? Paráda. Je to nekorektné, perverzné, divné, vtipné a v zásade veľmi úprimné. Nečakal som, že niečo takéto ma dokáže svojimi divnými postavami tak baviť. Viacej takýchto seriálov. 2. séria - 100% Myslel som si, že to upadne a ono nie. Má to drajf a neustále to niečím prekvapuje. Občas niečím čo je pekne cez čiaru a inokedy niečím čo je rovnako trefné ako South Park alebo ranný Family Guy. Big Mouth je super projekt plný skvelých referencií a uveriteľných postáv. Muzikál, superhrdinský diel alebo Ako mať Orgazmus sú parádne časti. Teším sa veľmi na ďalšiu sériu. Nick Kroll je king. 3 séria 90% Štvrtá séria je o trošku slabšia, ako predchádzajúca. A môže za to hlavne Komár Omar. (úžasný preklad). Je to neznesiteľná postavička, ktorá sa podobne ako Depression Kitty alebo Hormone Monster stala súčasťou detských vizualizácií, ktoré im majú pomôcť vysporiadať sa so skutočným svetom. Po štvrtom roku som na korektnosti už navyknutí a v tomto smere si seriál drží svoj štandard. Produkuje nové postavičky, ktoré ako pevne verím budú mať v ďalších sériách zmysel a práve táto prepojenosť mi ako fanúšikovy seriálu lahodí. Postavy sa tu snažia vysporiadať s logickými problémami načrtnutými v predchádzajúcich troch sériách a robia to so správnou dávkou deštrukcie. Finálny diel, je ale perfektný. Všetky predchádzajúce náznaky dáva do kontextu a dotvára príbeh o sebaprijatí so všetkými pozitívami aké k tomu prináležia. V ňom sa skrýva najväčšie čaro, lebo sumarizuje všetky štyri série. Postavy nám emočne vyrástli (až na Andrewa) a dostávame sa do novej kapitoly ich životov. A úprimne sa na ňu teším. 4. séria - 80% ()

luka4615 

všechny recenze uživatele

Vtipná a extrémně nekorektní záležitost pojednávající o strastech a radostech dospívání, která je zabalená do povedené animace a trefných gagů. Big Mouth tvůrců Nicka Krolla a Adrewa Goldberga s každým dalším dílem stupňuje svůj perverzní a mnohdy ujetý humor, což Vás nutí přemýšlet nad tím, že "South Park" je v tomto ohledu jen slabým odvarem – byť se Vám až doteď tato teze zdála nereálná. Tvůrcům ale slouží ke cti fakt, že pod slupkou tohoto humoru můžeme naleznout cenné rady a ponaučení, které bych já osobně v dospívání určitě velmi ocenil. Pokud tedy hledáte další přisprostlý animovaný seriál, u něhož se budete lámat smíchy, vězte, že jste ho právě našli. Výborná práce! PS: Hormonální Monstrum Maury je mým novým hrdinou! (Netflix) „Stop quoting your dad's law commercials!“ ()

Galerie (202)

Zajímavosti (3)

  • V návaznosti na protesty Black Lives Matter a vraždu George Floyda v roce 2020 oznámila herečka Jenny Slate, že se vzdává své role Missy Foreman-Greenwald, která je smíšeného původu, napůl černoška a napůl běloška. Nahradila ji scenáristka seriálu Ayo Edebiri, a to od 4. série. (hansel97)
  • Jednou z obětí sériového vraha je i Karl Lagerfeld – známý módní návrhář, který má i svou vlastní značku. (Hovadin)
  • Sylvester Stallone během této epizody často křičí jméno „Adriana“, což je odkaz na jeho filmovou manželku ze série filmů Rocky. (Hovadin)

Reklama

Reklama