Já, pomsta

Táto pomsta je moja

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2016, 92 min

• sedm.1

Neuvěřitelně obyčejný béčko, s tak tuctovou zápletkou, až jsem se vážně divil, jak mě to mohlo celé tak poměrně slušně bavit. Dobré určitě tedy je, že se zde příliš dlouho na nic nečeká, což znamená, že gauneři Travoltu naserou hned pěkně na začátku, čímž většinu stopáže pak zaujímá prakticky jen „revenge“ jízda, kdy se od těch nejmizernějších pouličních grázlíků probíjí Johny až k hlavnímu lumpovi, který si následně zaslouží, co si zasloužit má. Jistě, těžce neoriginální, nicméně musím zopakovat, především díky Travoltovi to vůbec nenudí, a i když má víc než šedesátku už dávno za sebou, zaujmout dokáže stále spolehlivě, herecky je na výši a jeho nasranost a emoční vypětí mu lze bez problému uvěřit. Co mě určitě zamrzelo, bylo ale zpracování likvidací parchantů, které se odehrávalo buď úplně mimo záběr, anebo při tom nebyla prolita ani kapička krve, a to v dnešní době –r kových nářezů beru jako hloupou, naivní a zbytečnou ránu pod pás, která nepřinesla nic dobrého. Jsem přesvědčen, že většina diváků, včetně mě, upřednostňuje v těchto typech filmů naprosto nekompromisní akci, plnou cákanců krve na všechny strany, takže tohle dětským očím přístupné „kočkování“ nelze brát vůbec pozitivně a v mých očích to filmu hodně ublížilo. Vytknout pak musím ještě prakticky nulovou absenci atmosféry a tvůrci se neobtěžovali film oživit ani nějakou stylovostí, či výraznějším vizuálem, takže jde o skutečně jednoduchoučkou podívanou, bez jakéhokoliv autorského rukopisu. Verdikt je tedy primitivní, jako film samotný, se správnou náladou a jistou dávkou tolerance lze tuto podívanou označit za slušně odsýpající béčko, které sice rozhodně nenadchne, ale smrt unuděním tu též nehrozí.(27.4.2018)

• Jara.Cimrman.jr

"Prostě mi to řekni a budem to vědět oba." Pokud by někdo ublížil bližnímu mému, tak stejně jako Stanley nebudu spoléhat na Boha, ale vychutnám si sladkost pomsty. Já jsem však trpělivý jedlík studené pomsty, kdežto Stanley se rozhodl, že už nebude dědečkem ani majitelem továrny na auta, ale vzpomene si na staré dobré časy, kdy byl ... no to je ale překvapení. Mě tedy celkem bavilo, když Stanley neuměl nastavovat druhou tvář a hledal složitá řešení, ale jeho kámoš Dennis byl rozhodně zábavnější. Ostatní už jen čekali na to, až budou zastřelenými nebo zachráněnými a u toho je poměrně složité neusnout a bavit se.(25.2.2017)

• Kingjiri

Akční béčko průhledný od začátku až do konce, ve kterym se plastickej Travolta marně snaží nechat vzpomenout na svý nejlepší léta. Ne, že by byl uplně neschopnej nebo už příliš starej, jenže silně neoriginální příběh (mstitelů se speciálnim výcvikem už bylo fakt dost) bez jakýhokoliv momentu překvapení nebo vtipnejch hlášek společně s nudnou až podprůměrnou filmařinou (v nejlepšim případě kvalitativně atakující lepší video filmy), ničemu vůbec nepomůžou. Od spolupráce Chucka Russella s Johnem Travoltou jsem čekal mnohem víc.(10.3.2017)

• Acrobat

No na ceste pomsty už boli viacerí. Costner, Schwarzie, Neeson, Gibson sa mstil dokonca, tak teraz vytiahli Travoltu. Ten je neveriaci, ale tetuje si Bibliu. Robí si žarty pri zabíjaní, ale spovedá sa na kolenách. Je nepomenovateľné, prečo tento typ príbehu treba hnať do kostola. Ten má odpovede, len všetci ich ignorujú. A tak to je aj tu. Zo zabíjaním v USA rastie chuť a preto to neostane len pri troch vymletých týpkoch. Strieľa sa vyššie a vyššie, ale Johnovi z toho neprepne. Pretože pri úteku z nemocnice si pre nás scenárista pripravil komédiu. Komické prvky, odľahčenosť. Zastrelili sme všetkých tak sa pobavme. A pritom už úvodné titulkové videá nám napovedia, že niečo v USA je zhnité. Problém cesty pomsty sa zasekol aj tu. Ospravedlnenie hľadá v kostole, ale dejovo sa rozpadol ešte pred začiatkom. Nefukčná zložka zloduchov, ktorí sú iba terč. Nič viac. Travolta kožená bunda (!!!) a všetkých castingové klišé od oblečenia až po smiešny plán akcie. Zlatý Ayer a ďalší. Po koľajniciach si film odsýpa čo všetci vedia, ale jedno stojí za to. Všimnite si na viacerých miestach (najmä prvá návšteva v holičstve) Travoltu, jeho účes (!), tvár (!) a bočný profil. Toto je deja vu Terminátor (1984) aka Arnold. To len jediné, čo ma upútalo. Codename: Jeremiah. (videné 02.07.2016, BDrip)(2.7.2016)

Řekl bych, že je ten film lehce uondaný a unavený, ale zase na druhou stranu to pěkně sedí a odpovídá věku hlavního hrdiny. vždyť je mu šedesát, má až směšně neuvěřitelně plastikovou hubu a dvacet let je z formy. Zcela přímočará zápletka, odhadnutelná od prvních záběrů, ale kdo kdy hrál v akčňáku na hlubokou a pronikavou dějovou linii. Tohle je vlastně takový retropohled o dvacet let zpět. Moderní kombinační předělávka Těžko ho zabít a Přání smrti. Problém trochu je, že se mi to Travoltovi nechce věřit (na rozdíl od třeba Tváří v tvář), jeho kámošovi jo, tomu to žeru i s navijákem. Rebecca de Mornay potěšila.(27.8.2016)

• - Jednú z úloh si mal zahrať aj Nicolas Cage. Od natáčania však nakoniec odstúpil kvôli neustále sa posúvajúcemu termínu natáčania. (beso74)

• - Natáčalo sa v Columbuse v štáte Ohio. (beso74)