Já, pomsta

Táto pomsta je moja

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 2016, 92 min

• Jara.Cimrman.jr

"Prostě mi to řekni a budem to vědět oba." Pokud by někdo ublížil bližnímu mému, tak stejně jako Stanley nebudu spoléhat na Boha, ale vychutnám si sladkost pomsty. Já jsem však trpělivý jedlík studené pomsty, kdežto Stanley se rozhodl, že už nebude dědečkem ani majitelem továrny na auta, ale vzpomene si na staré dobré časy, kdy byl ... no to je ale překvapení. Mě tedy celkem bavilo, když Stanley neuměl nastavovat druhou tvář a hledal složitá řešení, ale jeho kámoš Dennis byl rozhodně zábavnější. Ostatní už jen čekali na to, až budou zastřelenými nebo zachráněnými a u toho je poměrně složité neusnout a bavit se.(25.2.2017)

• Mamlas

Skoro v kazdem zaberu byl deda Travolta a ja furt koukal jen a jen na tu jeho nevydarenou, odstavajici, hnede umelou stupidni paruku ale 70. leta, takze jsem z filmu skoro nic nemel, protoze on byl skoro v kazdem zaberu. Kdyz ma nekdo skoro 100 let, tak proc se snazi vypadat na 40? Vzdyt mu musi byt jasne, ze to je jasne. Jinak by to byl i dobry film, ale tihle "nestarnouci" "herci", to je fakt hnus.(23.5.2016)

• Lacike

Film sa zacne ako Hallmarkovsky dojak, ktory sa po chvili zvrhne v 257. kopiu revenge flicku Prianie smrti. Znenazdajky sa z nasho neschopneho hrdinu, ktory neubranil manzelku stane neznicitelna masina, ktora kántri jedneho parchanta za druhym v Seagalovskom style pri ktorom pouziva rychle odzbrojovacie rucne techniky. Bohuzial strih je na urovni sucasnych Seagaloviek, takze bitky prilis prehladne nie su. Ked nepocitam jedno vybuchnute auto, tak ina akcia tu nie je. Ako bonus tu je sokujuca pointa, ktora sa da odhalit behom prvych piatich minut. Vtipne je aspon zaverecne zuctovanie s jednym zaporakom, ktore pôsobi riadne prekombinovane. Takze vysledkom je film so scenarom, ktoremu sa vysmial aj Seagal so svojim vernym poskokom Waxmanom a radsej dali od toho ruky prec. Z nepochopitelneho dôvodu sa ho chytil Travolta s niekdajsim zrucnym remeselnikom Russellom. Lenze casy ich davnej slavy su prec a vysledok je totalna nuda obcas prerusovana trapnymi scenami. Jediny rozdiel oproti sucasnym Seagalovkam alebo Willisovkam je ten, ze Travolta sa evidentne este snazi hrat a nema ten ich klasicky mam vsetko v pici vyraz, ale iba neprirodzene vyzerajucu parochnu. 2/10.(22.4.2016)

Nemůžu si pomoct, ale Travolta s vlasy a tím svým obličejem osvíceného vesnického idiota mě tentokrát prostě bavil. Možná ne tak, jak tvůrci zamýšleli, ale jakmile se loktem proboural do zadní stěny šatníku, vytáhl odtamtud čističský kufřík, povolal kámoše a začalo být jasné, že ti zlí jako obvykle naštvali nesprávného chlapíka, užil jsem si přehledně nasnímané akční scény a zároveň trochu žasl, u jakého typu filmů skončil A. Sekula.(27.5.2016)

John Travolta se tu ukazuje v celkem dobré formě, na to že už mu je taky přes šedesát let, se v tomhle akčním filmu vyjímá celkem dobře. Jasně, je to celkem klasický snímek o tom, jak se ze ctihodného občana stane mstitel, ale sem tam se podaří dobrá hláška, sem tam nějaká dobrá scéna. Vzhledem k tématu je tohle film, který mě bavil. Béčkový, ale dobře béčkový.(25.4.2016)

• - Natáčalo sa v Columbuse v štáte Ohio. (beso74)

• - Jednú z úloh si mal zahrať aj Nicolas Cage. Od natáčania však nakoniec odstúpil kvôli neustále sa posúvajúcemu termínu natáčania. (beso74)