Nezaměstnaný inženýr Stanley Hill (John Travolta) se stal svědkem vraždy své manželky, Vivian (Rebecca De Mornay), kterou napadl gang násilníků v podzemních garážích. Sužovaný vinou, že nedokázal zachránit ženu, kterou miloval, se Stanleymu stále vrací obraz Vivian umírající v jeho náručí. Když nejsou detektiv Gilmore (Sam Trammell) a další zkorumpovaní policisté schopni přinést vrahy před soud, obrátí se Stanley na svého starého přítele Dennise (Christopher Meloni) a rozhodne se vzít věci do vlastních rukou. Na cestě pomsty, Stanley odhalí spiknutí, která vede do horních řad vlády. Ti si brzy uvědomí, že Stanley a Dennis jsou mnohem nebezpečnější, než si kdy mohl představit... (TV Barrandov)

tron

Prvý film Chucka Russella po 14. rokoch (!!!). Nechtiac vtipné béčko, v ktorom 62-ročný Travolta vyzerá ako umelohmotná bábika s nastrelenými vlasmi, nie mco vydarenou plastikou tváre a detskou vodnou pištoľou v ruke. Je možné, že jeho dávne fanynky, ktoré chodili do kina na Horúčku sobotňajšej noci a Pomádu, uznanlivo prikývnu, že vyzerá na svoj vek fantasticky. No ja som zo sledovania jeho výkonu (resp. prítomnosti vôbec) mal dosť závažné psychické problémy. V istom zvrhlom ponímaní sa to však dá označiť za plus snímky. Rovnako tak drsňák Christopher Meloni, dodávajúci triviálnemu deju zábavu, charizmu, cynizmus, nadhľad a dobrú akciu – čiže všetko, čo film v scénach bez neho neobsahuje (a takých je bohužiaľ veľmi veľa). Inak je výsledok skutočne strašný. Vrátane scenára, ktorý svojou hlúposťou berie dych (drogovému bossovi dvaja týpkovia odbachnú zamestnanca, má ich nahratých na kamere, má pod palcom detektíva a žiada od neho vyriešenie situácie, ale video mu neukáže a iné perly). Najviac ma ale sklamala rutinná, béčkarsko-céčkarská réžia kedysi nádejného Chucka Russella. ()

Asia_Power

Já, Terminátor. Je to fakt a jasná věc, Džon Travolta se na stará kolena stal dokonalou kopií Arnieho Termika z roku 1984. Ty vlasy, ta umělá tvář, ta kožená bunda !! K dokonalosti chybělo už jen zahlásit Ajl bý bek nebo Asta la vista bejby a nasadit si černé brejle. Každopádně že z napomádovanýho Dzuka bude jednou T800 to nečekal asi nikdo. O filmu tu hodně lidí píše sračky ééé komentáře typu - Tohle už tu bylo, 1000x viděné jinde, neoriginální, zbytečné, mám malé péro tak kritizuju všechno a všechny (to tu napsaný není, ale určitě to bude u některých jedinců pravda) . No já za sebe říkám - Vole, mrdat !! Je mi kolosálně u pitchy, že už to bylo jinde a že to není originální. Mě zajímá jestli se na film dá dívat, aniž by člověku cukalo voko, jestli se tam něco děje a jestli po dokoukání filmu mám lepší náladu, než před ním a nejsem nasraná. No a Já, Terminátor tohle splňuje. Něco se tam dělo, voko mi necukalo a náladu jsem měl lepší. Džon šel sice hned na začátku filmu za KK (kolosálního kokota) ale pak si reputaci napraví a všechny, co můžou za smrt jeho manželky sejme za pomoci Meloniho, kterej je tak drsnej holič, že i Sweeney Todd by se z něj posral. Dialogy sice krapet občas pokulhávaj : Týpek co tuhne - ,,Chrchli chrchli, síííp síííp...cooo si zač, ééééé?" Džon - ,,Jááááá jsem....Pomsta !!" ,, Týpek co tuhne - Héééééék chrchli chrchli éééééé ohhh." (a vytuhne). Nicméně jinak absolutně v pohodě ()

castor

John Travolta chce pomstu. Zbytečně mu pro pár dolarů odkrouhli manželku, policie (pro diváka nesmyslně) selhala, náš hrdina zavzpomíná na staré časy, hned při první vyjížďce nočním městem potká vraha a začne střádat plány. Požádá kámoše jasnovidce, ten mu obratem sežene jména a ksichty ostatních kumpánů. John vleze do prvního baru a hle, hned na jednoho narazí. Proboha, disciplínu pomsty známe z předešlých filmových zastavení zatraceně dobře, režisér Arnoldova Likvidátora Chuck Russell mohl leckteré okopírovat a poslat Travoltu, který by si to sakra zasloužil, na poctivou řežbu. Neposlal. Nakonec je to prolezlé až do nejvyšších pater, takže úvodní mord nebyl náhodný. Ale to je vlastně úplně jedno. Náš hrdina se přesouvá z bodu A do bodu B, likviduje zlé feťáky a dealery, kteří mu ochotně skáčou do rány, a my jen vzpomínáme, jak úžasné to bylo, když si vzal tvář Castora Troye. Přitom samotný Travolta se snaží, celou tuhle rutinní thrillerovou báchorku táhne. Navíc vše se odehrává v poměrně přehledných scénách (dřívější Tarantinův kameraman Andrzej Sekula), celé je to mile staromódní, takže i opatrná pochvala je na místě. Horší je ovšem druhá polovina, která jede na neutrál, nijak nepřekvapí a přináší jednu blbou scénu za druhou. Škoda, na tři zářezy se to sápalo. ()

Jara.Cimrman.jr

"Prostě mi to řekni a budem to vědět oba." Pokud by někdo ublížil bližnímu mému, tak stejně jako Stanley nebudu spoléhat na Boha, ale vychutnám si sladkost pomsty. Já jsem však trpělivý jedlík studené pomsty, kdežto Stanley se rozhodl, že už nebude dědečkem ani majitelem továrny na auta, ale vzpomene si na staré dobré časy, kdy byl ... no to je ale překvapení. Mě tedy celkem bavilo, když Stanley neuměl nastavovat druhou tvář a hledal složitá řešení, ale jeho kámoš Dennis byl rozhodně zábavnější. Ostatní už jen čekali na to, až budou zastřelenými nebo zachráněnými a u toho je poměrně složité neusnout a bavit se. ()

SNCIS

"Tyhle typy nežijí dlouho. Předávkuje se... Zabije se..." - "Chcete, abych šel domů a doufal, že umře?" Pomsta je klasické téma akčních filmů, což znamená, že podobných filmů je spousta. Tento se mezi nimi snadno ztratí, protože akce je zde nevýrazná. "Tady se nekouří." - "To jsou tvoje cigára." - "A už vůbec se v tady nekrade." Pokud nemáte rádi Travoltu, tak si to ani neužijete. Pokud je vám sympatický, tak vás to neurazí, ale ani nenadchne. "Kdo sakra jsi?" - "Jsem Pomsta." - 40%. ()

• Natáčalo sa v Columbuse v štáte Ohio. (beso74)
  • Jednú z úloh si mal zahrať aj Nicolas Cage. Od natáčania však nakoniec odstúpil kvôli neustále sa posúvajúcemu termínu natáčania. (beso74)