Babumoshai Bandookbaaz

Akční / Komedie / Krimi

Indie, 2017, 122 min

Kushan Nandy

Vishal Vittal

Nechápu, jak při tomhle tempu, může být Indie druhou nejlidnatější zemí světa.(26.4.2019)

Ze začátku jsem byla celkem skepcitká, protože Indie. Nicméně se to vyvinulo v super zabijácký masakr plný vtipu.(27.4.2019)

Tento žáner síce nepatrí medzi moje obľúbené, ale občas si doprajem aj niečo takéto, na prestriedanie. Prvá polovica filmu bola dosť nezáživná a v podstate sa tam nič zlomové nedialo. Potom však prišiel zásadný zlom v deji a od tej chvíle sa akoby vrece so zlomami roztrhlo, zároveň to však chytilo konečne aspoň nejaký lepší spád. Osobne nemám nič proti tomu, keď má film viacero nečakaných zvratov, ale toto sa mi predsa len zdalo už prehnané. Aby sa pomaly každých 5 minút menili pomery medzi postavami, to už bolo také prehnané tlačenie na pílu. Škoda toho, lebo to finále samé o sebe bolo parádne. Ale to všetko, čo tomu predchádzalo, bolo zbytočné chodenie okolo horúcej kaše...(7.5.2019)

Dráma z prostredia nájomných vrahov v Indii. Život, smrť, priateľstvo, láska, česť, zrada a v neposlednom rade karma. Veľmi dobré, realistické, zvýraznené skvelou hudbou a textami.(24.4.2019)