Forever 'B'

• USA Abducted in Plain Sight (více)

12-ročná Jan Broberg z malej komunity v Idahu sa stala v roku 1974 obeťou únosu. Keď sa o 5 týždňov neskôr vrátila naspäť, ubezpečila svojich rodičov aj súdy, že sa nič nestalo, a tak umožnila pedofilovi, ktorý ju uniesol, ostať na slobode a pripravovať cestu pre jej druhý únos a roky sexuálneho, emočného a psychického zneužívania. Bizarný dokument o skutočných udalostiach jednej rodiny, ktorej každého člena bol schopný manipulovať jediný človek do nepredstaviteľných rozmerov. (ČSFD)

dubinak

Tenhle případ fakt nenapíše ani sám život. Jak tohle byli vůbec ty lidi schopný dovolit? Šílený, jak se člověk dokáže absolutně podmanit a nechat si vlézt do hlavy úplně pravý opak toho, co je oukej. Mistrovská manipulace myslí jedním inteligentním pedofilem, do kterýho se zbláznila celá rodina. Klidně bych ale formu brala trochu ostřejší, protože tohle je jen takové storytelling a těch emocí bylo málo. ()

SSiggi

60%. Dostojne spracovana tazka tema pedofilie a ludskeho zlyhania. Za mna tomuto americkemu dokumentu chybalo viac svedectiev a nazorov z nestranneho prostredia. Celu snimku tvorili v podstate vypovede dotknutej rodiny, ktora sa prostrednictvom dokumentu (a knihy, ktoru obet napisala) s tragediou vyrovnava. ()

*CARNIFEX*

Jeden z najabsurdnejších, skutočných prípadov, aké som doposiaľ videl, a to som ich teda videl viac než dosť. Keď si človek uvedomí, čo "počúva", núti ho to zamyslieť sa, či by na toto v dnešnej dobe, naletela nejaká dvanásťročná "týnka". Keď človek s odstupom času Jan Broberg počúva, nemá žiadny dojem, že by bola v detstve "spomalená", respektíve nejakým iným spôsobom mentálne zaostalá. Tak kde sa stala chyba? Celá rodina bola, hm, ako to povedať - kompletne prejebaná na hlavu? (teda aspoň matka 100 %) Čo sa týka spracovania dokumentu. Ide o "jednostranné" vykresľovanie udalostí zo strany Jan Broberg, jej členov rodiny a vyšetrovateľa, ktorý na prípade pracoval. Škoda, lebo nemá to grády, nemá to takú emóciu, ako by malo a mohlo mať, vzhľadom nato, o akú story sa jedná. Čakal som ostrejšiu prezentáciu prípadu, viac detailov zo spisov, možno video záberov z vypočúvania a podobne. Bohužiaľ, nestalo sa, a i keď sa nejedná o nijak prevratný dokument, vzhľadom na okolnosti, si Forever 'B' pozornosť diváka zaslúži. ()

Untentrauer

Kam až sahá lidská důvěřivost a blbost. Rodiče, kteří nechají do své rodiny vstoupit "sympaťáka" a nevidí jeho pedofilní vztah s jejich vlastní dcerou. Je možné, že dříve bylo vše jinak - neinformovanost, důvěřivost. Je možné, že něco takového by v takové komunitě člověk nečekal. Faktem ale zůstává, že její rodiče selhali na plné čáře obzvlášť, když postupně udržovali intimní vztah s Berchtoldem. Je to důkaz toho, že tato rodina nebyla nikdy v pořádku a měla od začátku tušit, co se děje. Nesou tedy stejný díl viny, jako Berchtold. ()