Komentář obsahuje spoilery. María Valverde často ztvárňuje role postav, která buď ve filmu otěhotní, nebo zemřou. Zde tomu není jinak - její Paz Aguilera otěhotní, porodí syna, a v 57. minutě filmu se její partner César po telefonu dovídá, že byla nalezena mrtvá. MV ovšem z obrazu zcela nezmizí a mihne se ještě v několika záběrech, včetně toho finálního, který je prostoupen stejnou krásou a nostalgií po něčem, co už neexistuje, jako podobný (byť mnohem kratší) finální záběr ve Velké nádheře. Když už jsem začal obsazením, Gilles Lellouche coby César mi moc nesedl, ovšem María Valverde je zde stejně úchvatná jako vždy (byť tu fotografku jsem jí prostě nevěřil). Pokud mohu soudit, Mélanie Laurent je multitalentovaná žena, a točí stejně dobře, jako hraje. Plonger v první řadě vnímám jako film delikátních obrazových kvalit - po vizuální stránce je to velká radost pro oko, všechny ty barvy, nasvícení a nádherné lokace - po této stránce absolutně bezchybné. Z obsahového hlediska už je to trochu horší, film po mém soudu nepříliš přesvědčivě vysvětluje motivace hlavních postav (snad je to tím, že film je adaptací stejnojmenného románu Christopha Ono-dit-Biota, z něhož bylo zřejmě leccos vypuštěno - jen hádám). Plonger mi mimochodem trochu připomněl ruský snímek Milenec, který rovněž ukazuje, jaký dopad na muže má smrt jeho ženy - a který končí v podobně smířlivém duchu - lze se domnívat, že oba vdovci nachází v závěru štěstí a klid, a původně tragické úmrtí mladé krásné ženy se nakonec jeví jako katalyzátor změn, které na počátku nešlo ani vytušit. Celkově si myslím, že to je velmi dobrý festivalový film, u kterého mi je trochu líto, že se nedostal k širšímu publiku, alespoň co jsem si tak zjišťoval - o to víc jsem rád, že jsem ho mohl vidět, a jeho zhlédnutí považuji za obohacující - už pro tu možnost vidět Maríi Valverde v jedné z jejích zatím nejhezčích rolí. Ve filmu mimochodem zazní 2 krásné španělské písně: Mercedes Sosa - Alfonsina y el mar a Mina - Canta Muchachita.(4.8.2018)