Vědecké kladivo (TV pořad)

Publicistický

Česko, 2014, 2-6 min

Účinkují:

Martin Rota

Jak Funguje Radar? - Proč Jsou Mokré Věci Tmavší? - Co Je To Sonický Třesk? či Proč Je Obloha Modrá? ... Různé otázky, které nám tento youtube "seriál" vysvětlí rychle, přehledně a vědecky. .. Průměrná doba dílu je 4 minuty, takže ztráta času to určitě není pro nikoho. :) .... HODNOCENÍ: 95% (5*)(22.6.2015)

Užitečná série o tom, jak fungují věci kolem nás. Jako formální záležitost bych ale doporučil ujasnit si psaní velkých písmen v názvech (přebírání anglického pravopisu je obecně hříchem českých youtuberů a já jsem na tohle docela přecitlivělý). Obsahově tomu ale není co vytknout. (1 071.)(23.6.2015)

Na první pohled skvělý všechnopořad o všem možném s Martinem Rotou, který má neuvěřitelný všeobecný přehled. Problém tohoto pořadu ovšem nastává ve chvíli, kdy k němu přijde někdo zasvěcenější a znalejší daného tématu a nalézá v něm spoustu nepřesností a diskutabilních věcí, které jsou buď nevysvětleny pořádně nebo se v nich Martin zasekává a zamotává (např. roky vs světelné roky, rychlosti vlaku a náboje v relativitě...). Což je škoda...no tak si budu muset pouštět díly z biologie nebo chemie, které mě sice nezajímají tolik, ale aspoň mě u nich netrápí "fakt nepřesností".(13.8.2016)

Až na ten šílený střih co pár sekund, to je dobrý a hlavně poučný pořad. Na obsah a formu dám plné hodnocení.(26.10.2017)

Toto není zrovna pořad určený pro moje oči, ale na některé díly se rád podívám pokud je video na téma které mě zajímá.(8.7.2015)