Kam doskáče ranní ptáče

Komedie / Rodinný / Sci-Fi

Československo, 1987, 85 min

Vesela komedie pro deti s ponekud scifi, fantastickou zapletkou.Jake by to asi bylo mit 2 bratry vzhledove uplne stejne,avsak povahove rozdilne ? Za zminku stoji v roli reditele skoly v pro neho ne uplne vzdalene roli Miloslav Simek a take parta tri vyrostku s Cundrlikem v cele. Rok vyroby 1986.(23.9.2008)

Ranní ptáče dál doskáče, ale nikdy bez lahváče. To říkávají hlavně milovníci piva. Dětem se dříve lilo pivo do hrníčku ke snídani, protože se věřilo, že díky pivu děti porostou a nebudou maličké, ale statné.***K filmu. Katapult a velký počet národa zpíval pár měsíců před tímhle filmem o tom "Až se bude lítat na Měsíc...pak bude možná pozdě na to chtít se ptát, co děti, mají si kde hrát...". Ano, tehdy se věřilo v oblasti vědy kdečemu, ale skutečnost nebyla tak kouzelná, avšak jak je vidět, tak tehdy se našlo dost lidí co tomu i věřilo. Pokroku, vědě, z nemožného možné. Děti ale už dorostly, rok 2.006 je za námi, ale nic zvláštního se s lidstvem nestalo. Snad jen jistý druh snění zmizel. K filmu. Je o jedináčkovi, který je přílišpřirozeně chytrý, takže jeho lumpárny provádí buďto - aby se pobavil, anebo se do nich dostává sám, protože svými řečmi vyvolává u okolí všelijaké reakce, které vyznívají pro pozorovatele dosti komicky. Je zjevné, že film vznikl v době, kdy pomalu končil socialismus, ale v CSSR o tom nikdo tak nepřemýšlel. Vše se rozhodlo v Moskvě, která se rozhodla už dál nedržet ekonomický pakt - RVHP, a vojenský pakt - Waršavská smlouva. Film je pro mě příjemný, překvapivě konzistenční, zkrátka - řečeno Putinským střážmistrem - fajn.(28.9.2010)

Jeden z nejlepších dětských filmů jinak šedavých 80. let natočila režisérka Drahomíra Králová specializující se na filmy pro děti a mládež. Že jde o snímek v její filmografii výrazně převyšující zbytek její tvorby není asi potřeba zmiňovat, jelikož jméno paní režisérky zůstalo spíše polozapomenuto, stejně jako jména obou scénáristů Miloše Cajthamla a Vladimíra Klapky (jsou zároveň autory původního filmového námětu), kteří se při psaní scénáře zjevně inspirovali tím nejlepším, co nabízí bohatá tradice české crazy komedie postavená na základech sci-fi, jak ji vytvářela třeba dvojice Miloš Macourek - Oldřich Lipský, tentokráte je ovšem vše cíleno na dětského diváka.... ,,Musil, málo si zkusil, jestli chceš víc, tak stačí jen říct..."(6.11.2011)

,,...to znamená, že budeme moci vytvořit celý živý organizmus, dokonce i umělého člověka - výhledově taková možnost skutečně existuje" :o) Spočátku se to tvářilo trochu jako Slečna Golem v dětském provedení, ale postupným vývojem děje se z toho stalo spíše další bláznivé fantasy typu Létající Čestmír. V rámci zpracování námětu hodně dobré, zábavné a vhodné pro děti a mládež i v dnešní době, i když pro dospělého diváka už nepřinese nic nového. Zrovna si říkám škoda, že jsem film neviděl o pár let dřív, když jsem ještě spadal pod cílovou skupinu. (60%)(17.7.2018)

4 slušné hvězdy. Po mnohal letech jsem si zavzpomínal na dobu kdy i Já chtěl na někoho hupnout ( většinou na opačné pohlaví - byl jsem v té době pubertálně nevivinutý a pohled na dívčí hrudníček mi ztěžoval orientaci v čase i prostoru. A Gábinka Budoková byla vyvinutá ve 13 letech celkem slušně ) Příjemná komedie, ketrých je v ČR vodách počertech málo.(16.6.2013)

• - Scény z koupaliště byly natočeny na koupališti Lhotka na Praze 4. (lofa)

• - Když přibližně ve 45. minutě "originální" Pavel Musil (Pavel Diviš) sleduje televizi, zatímco jeho dvojníci uklízejí, na obrazovce běží český kriminální film Muž na drátě (1985), konkrétně scéna, kdy Jarda (Boris Rösner) v šatně z legrace přiloží Evženovi (Jiří Bartoška) k zádům maketu revolveru a řekne mu: "Ruce za hlavu," což Evžena velmi vyděsí. (8smdesat)