Čtvrtý návrat Adama Greena do strašidelné, krví zalité bažiny v rámci jeho oblíbené slasherové série. V roce 2007 došlo uprostřed bažin v louisianském Honey Islandu k brutální vraždě více než 40 lidí. Andrew (Parry Shen), jediný přeživší tohoto děsivého masakru, tvrdí, že je za něj zodpovědný Victor Crowley (Kane Hodder), který je místními považován za pouhý mýtus. Jeho tvrzení jsou lidmi brána na lehkou váhu, ale když se pak shodou okolností ocitne na místě původní tragédie, a hrozivý Crowley je nešťastnou náhodou vzkříšen k životu, musí dojít k nevyhnutelnému střetu Andrewa s krvežíznivým duchem své minulosti. (Israha)

George Stobbart

Milujem sériu Hatchet, filmy Adama Greena a killer kreácie Kanea Hoddera, takže toto bol pre mňa príjemný hororový darček, hoci o stupienok slabší než predchádzajúce 3 časti. Ale ja som rád za to, že Victor Crowley stále pokračuje (a pokračovať aj ďalej bude), koniec koncov vlastne žiadna hororová séria nemá úplne všetky časti tip-top, ide však o to, že jej ikony rokmi prežívajú (alebo prežívali) naďalej, či už je to Jason, Freddy, Myers, Chucky, Pinhead... A v tomto prípade hlavne klobúk dole pred režisérom, že to dokázal 2 roky točiť v úplnom utajení a film odhalil až na premiére, kde mal oficiálne „iba“ premietnuť prvý Hatchet k jeho 10. výročiu. Aspoň vidieť, že v časoch keď sa oznamuje každý casting, klapka, stránka scenára, či sekundový teaser, si aspoň niekde cenia svojich fanúšikov viac než komerciu. ()

Karamanlis

Značka Hatchet je zárukou intelektuálne nenáročnej, no o to bujarejšej splatterovej zábavy. Táto séria si drží latku kvality stále na vysokej úrovni a úspešne sa vyhýba výkyvom. Inak tomu nie je ani v štvrtom pokračovaní, pomenovanom výstižne podľa známej ikony tohto filmu. Opäť sa tu objavuje charakterovo pestrá škála postáv a nie je núdza o komické situácie, nečakané reakcie, drsnohumorné hlášky či hektolitre striekajúcej krvi, ktoré sú už nezbytným trademarkom Hatchetu. ()

kingik

Victor Crowley není tak slavný jako jeho slasherový soukmenovci Mike Myers a Jason Vorhees. A i když má obdivuhodný cit pro masakrování lidského těla a svoji řezničinu dělá dobře a rád, jeho věhlas nadále zůstane jen u jeho skalních příznivců, kterým nevadí, že primitiv Crowley je jen laciným produktem, který vzešel z laciné produkce. Proč tomu tak je, je tedy očividné. Crowley by prostě potřeboval, aby do filmu s ním bylo nalito dost finančních prostředků. Gore a scenář tudíž za levných podmínek mají zhoršený status. Na další Crowleyho návrat mezi močály se sice čekalo "jen" pět let, jenže další setkání s ním je jen zábavná ultra parodie na sebe sama, co ignoruje ostatní dvě pokračování po jedničce, od které ji dělí deset let, respektive deset let uplynulo od událostí, které se v ní seběhly. Victora se ujal jeho režijní otec Adam Green, a čekal bych, že přijde s brutálním nářezem, když právě jím zrežírovaná jednička patří z celé série k tomu nejlepšímu počinu. Film není moc dlouhý, má ale prodlevy k sekvencím s rozběsněným Crowleym (k nepoznání namaskovaná hvězda béčkových filmů a koordinátor kaskadérů Kane Hodder), kterého zpět k životu vzkřísila nedopatřením pronesená kletba, přičemž se tetelil, že ve svém bažinatém teritoriu vyslal krvavou zdravici k havarovanému vraku letadla, které se zde zřítilo s hojnou skupinkou pasažérů bažících po senzaci, mezi nimiž je jeho starý známý Andrew Yong (Parry Shen), který jako jediný přežil krvavý masakr a moc už se mu do močálů nechtělo, slyšel ale na tučnou finanční odměnu, což rozhodlo. Jednou z nových postav je Dave Sheridan, který má za úkol, nebyl zdaleka sám, tlačit film do parodie a vydatně hláškovat. A vůbec všechny postavy přebujele vyšilují, tak má Crowley pádný důvod je postupně umlčet. Zabití jsou krvavě a brutálně legrační, oči by před gore zavíral jen hňup. Výsledkem je parodie, která má hodně černého humoru, od prostředka v ní úřaduje Crowley, slibovaný návrat Danielle Harris se smrskl jen na pár vteřin a dohromady není nijak obtěžující se počtvrté pozdravit s tlustokožcem z bažin. 7/10 ()

Campbell

Pro sérii Hatchet mám slabost. Proto jsem se těšil na 4 díl, ale z nějakého důvodu jsem čekal něco jako "začátek". Díky názvu jsem čekal něco jiného. Co mi vadilo byla maska Crowleyho, přišla mi hodně levná a celkově moc nepovedená, a sám Hodder mi přišel takovej unavenej. Humor byl solidní a krvavé efekty parádní. Byl jsem rád že se vrátil jeden z herců z jedničky. Film se odehrává prakticky na jednom místě, což docela zklamalo, čekal jsem víc scén z bažin. A camea? V každém díle je pár hororvých ikon, tady je snad jen Rose a Tyler Mane, takže lehké zklamání. ale film mě na jedno zkouknutí bavil. ()

Marceloo

Desať rokov po udalostiach, pri ktorých v bažine, ktorú preslávila legenda o duchovi Victora Crowleyho, sem prichádza partia nádejných filmárov, ktorí tu chcú natočiť falošný trailer na film o tejto legende. Zhodou náhod sa sem v rovnakom čase vracia aj jediný preživší pôvodného masakru Andrew Yong (Parry Shen). Victor Crowley sa kvôli nešťastnému rozhodnutiu návštevníkov bažiny po desiatich rokoch opäť prebúdza a jeho smäd po krvi nikdy nebol silnejší. - Takto vyzerá sériový vrah v úspornom režime. Všetkým dielom tejto série som dal päť hviezd a som jej obrovským fanúšikom, rovnako ako som fanúšikom pána Adama Greena, ale tudy cesta rozhodně nevede. Samozrejme mi je u Slasheru tohto typu absolútne jedno, či má nejaký príbeh, ale záleží mi na tom, ako fungujú vraždy a kolko tu je gore. V tomto prípade sa väčšina vecí nepodarila. Gore vyzerá ako z osemdesiatych rokov, a to by mi vôbec nevadilo, keby sa s ním tvorcovia aspoň trochu pohrali, lenže v tomto prípade len nechali striekať krv a občas to vyzeralo až smiešne. Postavy sú nezaujímavé a strašne tu chýba nejaký charakter, ktorý by to celé viedol, pretože predchádzajúce tri časti v tomto excelovali. Najviac ma samozrejme potešil úplne posledný záber, za ktorý by som najradšej dal päť hviezdičiek, ale celkovo to pôsobí ako prihlúpnutá komédia s občasným výstupom Kane Hoddera, takže v tomto prípade som sklamaný. Začína byť pomaly ale isto jasné, že Adam Green sa k úspešnejším projektom vo svojej kariére už asi nedostane, ale na druhej strane som za to aj celkom rád. V poslednej dobe totiž hneď pri najbližšej udalosti všetci od hororového žánru utekajú a on je jedným z mála ludí, ktorí sa v USA tú komunitu snažia udržať pokope. + Kane Hodder + Dave Sheridan + Felissa Rose + herečka z Sharknado 2: The Second One, The Black Room a The Night Watchmen + herečka z Horrified, The Hills Have Eyes a Digging Up the Marrow + herec z SiREN, Don't Do It!, Beyond the Gates a Camera Obscura + herečka z Horrified + herečka z Digging Up the Marrow ()