Čtvrtý návrat Adama Greena do strašidelné, krví zalité bažiny v rámci jeho oblíbené slasherové série. V roce 2007 došlo uprostřed bažin v louisianském Honey Islandu k brutální vraždě více než 40 lidí. Andrew (Parry Shen), jediný přeživší tohoto děsivého masakru, tvrdí, že je za něj zodpovědný Victor Crowley (Kane Hodder), který je místními považován za pouhý mýtus. Jeho tvrzení jsou lidmi brána na lehkou váhu, ale když se pak shodou okolností ocitne na místě původní tragédie, a hrozivý Crowley je nešťastnou náhodou vzkříšen k životu, musí dojít k nevyhnutelnému střetu Andrewa s krvežíznivým duchem své minulosti. (Israha)

*CARNIFEX*

Čisté "béčko" ako Brno, s množstvom klišé, primitívnymi vtipmi, ktoré občas pobavia viac, občas menej, občas vôbec, obohatené o miestami neskutočne amatérske gore, spracovaním podobné tomu, z vystúpeniu súrodencov v "Addams Family" na javisku v divadle. Určite si tú prekrásne sarkastickú scénu, kedy striekala krv na divákov v javisku, každý pamätá. No, a presne taký je náš "Victor". ()

Marceloo

Desať rokov po udalostiach, pri ktorých v bažine, ktorú preslávila legenda o duchovi Victora Crowleyho, sem prichádza partia nádejných filmárov, ktorí tu chcú natočiť falošný trailer na film o tejto legende. Zhodou náhod sa sem v rovnakom čase vracia aj jediný preživší pôvodného masakru Andrew Yong (Parry Shen). Victor Crowley sa kvôli nešťastnému rozhodnutiu návštevníkov bažiny po desiatich rokoch opäť prebúdza a jeho smäd po krvi nikdy nebol silnejší. - Takto vyzerá sériový vrah v úspornom režime. Všetkým dielom tejto série som dal päť hviezd a som jej obrovským fanúšikom, rovnako ako som fanúšikom pána Adama Greena, ale tudy cesta rozhodně nevede. Samozrejme mi je u Slasheru tohto typu absolútne jedno, či má nejaký príbeh, ale záleží mi na tom, ako fungujú vraždy a kolko tu je gore. V tomto prípade sa väčšina vecí nepodarila. Gore vyzerá ako z osemdesiatych rokov, a to by mi vôbec nevadilo, keby sa s ním tvorcovia aspoň trochu pohrali, lenže v tomto prípade len nechali striekať krv a občas to vyzeralo až smiešne. Postavy sú nezaujímavé a strašne tu chýba nejaký charakter, ktorý by to celé viedol, pretože predchádzajúce tri časti v tomto excelovali. Najviac ma samozrejme potešil úplne posledný záber, za ktorý by som najradšej dal päť hviezdičiek, ale celkovo to pôsobí ako prihlúpnutá komédia s občasným výstupom Kane Hoddera, takže v tomto prípade som sklamaný. Začína byť pomaly ale isto jasné, že Adam Green sa k úspešnejším projektom vo svojej kariére už asi nedostane, ale na druhej strane som za to aj celkom rád. V poslednej dobe totiž hneď pri najbližšej udalosti všetci od hororového žánru utekajú a on je jedným z mála ludí, ktorí sa v USA tú komunitu snažia udržať pokope. + Kane Hodder + Dave Sheridan + Felissa Rose + herečka z Sharknado 2: The Second One, The Black Room a The Night Watchmen + herečka z Horrified, The Hills Have Eyes a Digging Up the Marrow + herec z SiREN, Don't Do It!, Beyond the Gates a Camera Obscura + herečka z Horrified + herečka z Digging Up the Marrow ()

JASON_X

Režisér prvních dvou dílů Hatcheta to zkusil se čtvrtým dílem do třetice, ale mám z toho jeho pokusu takový rozpačitý pocit. I když je v jeho filmu pár dobrých černohumorných žertů a zábavných gore výjevů, myslím že většinu své tvůrčí munice už rejža vystřílel v jedničce. Ve srovnání s ní působí Victor Crowley aka Hatchet IV poněkud levněji, narychlo spíchnutě, nenápaditě. Ale žádné velké zklamání tahle vyvražďovačka není, kdo má podobná dílka rád, komu třeba přijde vtipné tepenné krvácení, vyhřezlé vnitřnosti, vraždící pololidská zrůda a podobně, zklamaný myslím nebude. Kvůli pěkné Lauře a ošklivému mutantovi zaokrouhluju nahoru. ()

George Stobbart

Milujem sériu Hatchet, filmy Adama Greena a killer kreácie Kanea Hoddera, takže toto bol pre mňa príjemný hororový darček, hoci o stupienok slabší než predchádzajúce 3 časti. Ale ja som rád za to, že Victor Crowley stále pokračuje (a pokračovať aj ďalej bude), koniec koncov vlastne žiadna hororová séria nemá úplne všetky časti tip-top, ide však o to, že jej ikony rokmi prežívajú (alebo prežívali) naďalej, či už je to Jason, Freddy, Myers, Chucky, Pinhead... A v tomto prípade hlavne klobúk dole pred režisérom, že to dokázal 2 roky točiť v úplnom utajení a film odhalil až na premiére, kde mal oficiálne „iba“ premietnuť prvý Hatchet k jeho 10. výročiu. Aspoň vidieť, že v časoch keď sa oznamuje každý casting, klapka, stránka scenára, či sekundový teaser, si aspoň niekde cenia svojich fanúšikov viac než komerciu. ()

kaylin

Americký horor „Victor Crowley“ je dle mého úpadkem v sérii a nepomáhá tomu ani skutečnost, že Adam Green tu má celkem tradičně dobré masky a dobré gore. I když tentokrát mi ani nepřišlo, že je gore moc nápadité, spíše mi to přišlo jako nudné přešlapování na místě. Jako hezké, že se Green rozhodl pojmout film staticky, ale je to vlastně jen zabíjení sedících kachen, které podobně nudně, jako to probíhalo. ()