Alternative Math

USA, 2017, 9 min

David Maddox

David Maddox

David Blood

Dokonalá pointa! Ale jinak přesně styl komunikace s některými sluníčky v internetových diskuzích, kteří nemají ani tuchu o věcech, o kterých diskutují, zato mají správné ideologické postoje. Vlastně je to hrozně smutné, i když se člověk směje, že tento krátký film je dnes vlastně pravdou. (A teď si zkouším představit, jestli by něco takového natočila ČT, třeba Prušinovský s Kolečkem).(11.1.2019)

Skvělý short o učitelce na základní škole, které se zbortí celý život poté, co svému studentovi řekne, že 2+2 není 22, ale 4. Možná to ale nebude přeci jenom tak hrozné...(4.9.2018)

Tady jedině 4 hvězdy. Ještě, že to nerozjeli 3+3 atd.(17.10.2019)

Tak tohle nebylo vůbec vtipné, ale děsivě reálné a do dnešní zvrácené společnosti jak dělané. Ještě chybělo, že dítě bude černé a paní učitelka obviněná z rasismu. Tahle zasraná sluníčkářská ideologie to je zhouba lidstva.(21.2.2020)

Jestli něco vystihuje dnešní nejen školství, ale celkově společnost pod náporem různých aktivistů, tak je to právě tento nádherný kraťas. Vřele doporučuji.(23.1.2020)

• Lord.Jim

Jů, to bylo ftipný...(13.1.2019)

-5* v tomto hraném kraťasu se dozvíte jak "funguje" demokracie v matematice na amerických školách. Kam až vede ustupování před fakty v rámci korektnosti a idealisticky alternativního přístupu ke vzdělání. Absurdní satira, která funguje v reálu a bohužel se rozšiřuje všude možně - viz obhájci ploché Země a jejich kongresy - tady už nejde o srandu. Důrazně doporučuji ke zhlédnutí tady na YouTube, kde si zapněte český překlad. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 3 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](23.1.2020)

Pěkná metaforická jednohubka, která výstižně kritizuje dnešní společnost. Klidně bych to pouštěla i ve školách.(29.10.2018)

Teď si z toho ještě děláme prdel, ale všichni moc dobře víme, kam tahle zasraná sluníčkářská společnost spěje a můžeme jenom doufat, že takové věci zůstanou opravdu pouze předmětem satiry a převáží rozum. Nicméně když tak člověk občas prochází internetem... 90%(3.2.2019)

Bohužel až natolik reálné, že mi to nepřišlo ani příliš vtipné.(31.1.2019)

Sice to je vtipné a působí to absurdně, ale ta absurdní vize není daleko od reality... A toto je vlastně ukázka, kam nás korektnost ke všemu a ke všem nejspíš dovede... 5*(9.4.2019)

Kurva jo! Tuhle ad absurdum vyhnanou a přesto stále reálnější jednohubku doporučuji všem sluníčkářům, liberálům, anarchisticky smýšlejícím rodičům, inkluzivistům a podporovatelům “americké výchovy”. Jen si nestěžujte, až vám to jednou nasere zpátky na hlavu...(14.5.2019)

Vynikající námět a hodně vtipná kritika dnešního "alternativního" přístupu prakticky ke všemu. Pointa byla sice více než očekávaná, ale to nic nemění na tom, že tenhle snímek byl hodně trefný.(27.3.2018)

Pekne spracovaný dnešný problém doby, kde tvrdohlavé decko má pravdu a rodičia šikanujú učiteľov namiesto toho, aby si vychovali decko. 4*(24.2.2019)

Au. Tohle by nemělo bejt tak vtipný a nemělo by to mít tu hořkou příchuť.(7.9.2018)

• husokachna

Chápu, co to chce říct, ale absolutně se mi nelíbí, jak to říká. Přepálený až hrůza, nereálný, uspěchaný, divný. Pointa ha ha.(14.1.2019)

Kéž by takových kraťasů vznikalo více. Explicitní obžaloba vývoje (degenerace) naší společnosti, kde korektnost (v tomto případě metaforicky vyjádřena nutným přijímáním plurality názoru, jenž je fakticky chybný a logicky vyvratitelný, čili v podstatě normativní systém moderního světa) ve všech směrech dosáhla již maximální možné (ne)únosnosti, a otravuje nám život dnes a denně prakticky kdekoli a kdykoli, pojatá s nadhledem a úsměvem prostupujícím skrze obrazovku až do našich domovů. Takhle má vypadat satira. Nejsmutnější na tom je, že to není žádná přehnaná komedie, ale bohužel (téměř) realita našeho běžného dne. Já už opravdu jen čekám, kdy i takto exaktní věda, jakou matematika je, začne být vykládána přesně v duchu tohoto filmu.(12.1.2019)

V několika předchozích dekádách byli filmaři spíš progresivní levičáci, kteří si často vtipně utahovali z konzervativních, většinou pravicových dogmat. Jako příklad uvedu třeba všechny ty komedie, kdy starý rasista zjistil, že jeho soused-imigrant není zas tak špatnej, jak si myslel. Bylo to tepání do zastaralých názorů a přežitých dogmat. Během několika let se však svět téměř převrátil naruby a po zákazech a regulaci dnes volá hlavně levice, která již dávno není liberální. Filmaři (a umělci obecně) by to měli reflektovat a měli by si dobírat i současnou rigidní "progresivní" levici. To ale vůbec není snadné, když uvážíte, že naprostá většina umělců třeba v Hollywoodu jsou levičáci (navíc mají oporu v nejsilnějších médiích), tudíž taková kritika se nemusí vůbec vyplatit. Chce to odvahu kousnout ruku, která tě živí (Will you bite the hand that feeds you?). Perfektní scénář.(12.1.2019)

Výborné, až mrazivé. Sociologická nielen pre učiteľov.(30.9.2018)

Podle googlu se dva plus dva rovná čtyřem. Pokud vám však nějaký rozumbrada řekne, že daný problém může mít při nahlížení jinou optikou odlišné řešení, pak mu prostě řekněte, že je tupé hovado. Smějte se mu, ukazujte si na něj prstem. Hlavně ho nenechte odejít s tím, že má pravdu. Protože pokud tato stvoření neodkážeme zpátky na okraj společnosti, pak začnou samotnou společnost ovlivňovat čím dál tím víc. Budou chtít, co já vím, řídit firmy jako je třeba google. A až nám google na prostou otázku kolik je dva plus dva nedá jednoznačnou odpověď, pak naší civilizaci již nebude pomoci.(12.1.2019)

<< předchozí 1 2