Příjemné překvapení. Postavy a dialogy nebyly klišoidní, právě naopak, dalo by se říct, že působily velmi důvěryhodně a přirozeně, snad s výjimkou Magdalény, takový tvor se na Zemi ani na přilehlých družicích ještě nevyskytl. Za zmínku také stojí perfektní výrok od krásné Martinovy spolužákyně, že totiž úlohou ženy je ležet na sofa a vonět. Vzhledem k tomu, že muž by měl být ženiným pravým opakem, dá se odvodit, že ideální chlap se neválí a smrdí. Cheché, z tohoto pohledu jsem jen poloviční muž, ale schválně nepřiznám, jakou část definice nesplňuju. Velkou úlohu také ve filmu hrají tehdejší výkřiky nejmodernější socialistické techniky, počítače IQ 151. My jsme je měli ve škole taky, v každé třídě několik, né že bychom na nich pracovali, ale školník je nám tam dovezl vždy, když přestalo v zimě fungovat topení.(8.2.2014)

"Takoví rodiče, co nechtěj dát dětem peníze na kytaru, těch už je dneska hodně málo!". Jednoduchá komedie o velké touze jít za svým cílem a také o sesterské lásce. Film je obsazen neznámými tvářemi, většinou neherci a jednoznačně v něm exceluje malá sestra hlavního hrdiny v podání Magdalény Učíkové. Škoda, že už se pak v žádném filmu neobjevila, věřím, že by se stala dětskou hvězdou.(21.4.2013)

Oficiální text distributora je totální píčovina. Pokud v tomhle někdo vidí "normalizační moralitu, která měla dospívající mládež vést k žádoucím vzorcům chování", tak ten film nejspíš vůbec neviděl. Film je prostě o tom, že kluk potřebuje sehnat prachy na kytaru a snaží se je sehnat jakymkoliv způsobem, což mu někdy vyjde a někdy ne. Žádný moralizovaní v tom opravdu nehledejte. Taky v roce 1989 už by na to bylo asi dost pozdě. Neni to žádnej zázrak a chvílema na mě film působil vyloženě amatérsky, ale koukat se na to dá. Jinak Lenka Termerová má naprosto brutální účes typu mullet, kterej by jí moh závidět i MacGyver. 55%(19.8.2009)

Divný film. Dětské filmy bývají veselé, tenhle veselý není. Týpek se snaží vydělat na kytaru, dělá co může, malá segra mu pomahá hraním v restauracích (a on ji nakonec podrazí), dokazuje tatovi, jaký je břídil a stejně na konci zjistí, že ta kytara je už pryč... Jestli je tohle normalizační (v roce 89???) moralita, tak teda nevím, co se z ní měla mládež naučit? Že nemají věřit nikomu?(12.9.2011)

Krásný, úsměvný pubertální příběh o klukovi, který sní o své elektrické kytaře. Vydatně podporovaný svou malou, umíněnou ale správnou sestrou nakonec zjistí, že největší radost je překvapit někoho jiného. Oldřich Vízner a Lenka Termerová v roli rodičů skvělí, překvapila mě velice i herecká nadšenost dvou hlavních protagonistů filmů, ač neherců. Je škoda, že to byla nejspíš jejich první a jediná role.(15.3.2017)