• Martin741
  ****

  Posledny normalizacny film reziserky Renakovej -Kralovej /Tony, tobe preskocilo, Kam doskace ranni ptace/ a velmi dobry film. O tom, ako mladenec si chce kupit gitaru a zhana financie na vlastnu past. Normalizacnej komuniostickej propagandy tu bolo len minimum, dialogy su vyborne, herci mne neznami : 70 %(31.12.2016)

 • Kri-kri
  **

  Neměl by být oficiální distributor politicky nezaujatý? Tady se zdá, že obsah sepisoval zarytý člen chátry dvou sedmiček. Každopádně je nutné si přiznat, že se jedná o poměrně slabý film, i když několik vtipných momentů by se našlo. Nejvíc mě pobavila ta malá Adélka, jak vyhrávala po hospodách a následná scéna s esenbákem, což v mém hodnocení vytáhlo z původně zamýšlené 1 * na slabé 2. Naopak role nové spolužačky toho mladistvého kytaristy mi přišla celkem zbytečná. A už vůbec se mi nelíbilo, že fotr od rodiny dělal nádeníka jakémusi papaláši s vilou, bazénem a saunou. Škoda že Učíková nedostala šanci ve více filmech, dle mého zde hrála velmi dobře. Že by rodiče po listopadu dostatečně nepoklonkovali havlérce? 35%(25.8.2019)

 • slunicko2
  ***

  Dobová pohodička, pohoda. 1) Oficiální text distributora je úplně mimo mísu. Film je věrohodný a s normalizací nemá nic společného. 2) Milý a pěkný Martin Kukla (Hynek, který shání kytaru) si později ještě štěkl ve filmu Houpačka a pak ze světa filmu zmizel. Nevíte někdo, kam? 3) Dále hrají 20letý Martin France (Felix), 42letý Oldřich Vízner (otec), výborná 10letá Magdaléna Učíková (malá sestra Adélka), 16letý Jiří Strach (spolužák Igor) a další.(22.5.2018)

 • Siegmund
  *****

  Nečekaně pěkný film z roku 1989. Bohužel tenkrát ve víru událostí tzv. sametové revoluce jaksi upadl v zapomenutí. Mimo jiné své přednosti je v něm zychyceno pužívání počítačů IQ 151 ve škole. Kromě hezkého hereckého výkonu Martina Kukly (Hynka) mě svým výkonem překvapil i Oldřich Vízner. Byl jsem velmi potěšen, že jsem ve filmu zahlédl i Rudolfa Pellara. Film vřele doporučuji ke zhlédnutí nejširším věkovým vrstvám. Ještě musím dodat, že nesdílím názor prezentovaný v oficiálním textu distributora „Jedná se o nepříliš věrohodnou normalizační moralitu, která měla dospívající mládež vést k žádoucím vzorům chování“. Skoro bych řekl, že se tu tento text objevil nedopatřením, protože opak je pravdou. Tvůrcům filmu se podařilo film oprostit od tehdejších politických trendů a natočit film založený na trvale platných hodnotách.(19.9.2008)

 • blackrain
  ****

  Nebylo v roce osmdesátdevět už na výchovu mládeže trochu pozdě. Distributor se svým oficiálním textíkem poněkud zaspal dobu. Hynek měl chytrou a skvělou mladší sestřičku. Ta byla teda číslo a v bráchovi se viděla. Taky jsem si jednou takhle otevřela pusu na rodiče, že něco nutně potřebuju. V ten moment jsem chytla druhou o zeď a byl klid. Hynek dělal všechno možné i nemožné, aby tu kytaru měl a nakonec zjistil, že ji nepotřebuje. Ta strastiplná cesta za kytarou mu dala mnohem víc, než si v tu chvíli sám uvědomil. My jsme ve škole měli Consuly. Počítač měl temně zelenou obrazovku a text se na ni objeval bílý. Hráli jsme na něm hry a psali texty. O nějakém programování nemohla být ani řeč.(27.10.2016)

 • - V závěru filmu hraje v dětské kapele na bubny tehdy patnáctiletý Lukáš Doksanský. K roku 2020 byl členem legendární české metalové kapely Arakain, kde působil jako bubeník už 16 let. (rublik05)