Divný film. Dětské filmy bývají veselé, tenhle veselý není. Týpek se snaží vydělat na kytaru, dělá co může, malá segra mu pomahá hraním v restauracích (a on ji nakonec podrazí), dokazuje tatovi, jaký je břídil a stejně na konci zjistí, že ta kytara je už pryč... Jestli je tohle normalizační (v roce 89???) moralita, tak teda nevím, co se z ní měla mládež naučit? Že nemají věřit nikomu?(12.9.2011)

Nečekaně pěkný film z roku 1989. Bohužel tenkrát ve víru událostí tzv. sametové revoluce jaksi upadl v zapomenutí. Mimo jiné své přednosti je v něm zychyceno pužívání počítačů IQ 151 ve škole. Kromě hezkého hereckého výkonu Martina Kukly (Hynka) mě svým výkonem překvapil i Oldřich Vízner. Byl jsem velmi potěšen, že jsem ve filmu zahlédl i Rudolfa Pellara. Film vřele doporučuji ke shlédnutí nejširším věkovým vrstvám. Ještě musím dodat, že nesdílím názor prezentovaný v oficiálním textu distributora „Jedná se o nepříliš věrohodnou normalizační moralitu, která měla dospívající mládež vést k žádoucím vzorům chování“. Skoro bych řekl, že se tu tento text objevil nedopatřením, protože opak je pravdou. Tvůrcům filmu se podařilo film oprostit od tehdejších politických trendů a natočit film založený na trvale platných hodnotách.(19.9.2008)

Oficiální text distributora je totální píčovina. Pokud v tomhle někdo vidí "normalizační moralitu, která měla dospívající mládež vést k žádoucím vzorcům chování", tak ten film nejspíš vůbec neviděl. Film je prostě o tom, že kluk potřebuje sehnat prachy na kytaru a snaží se je sehnat jakymkoliv způsobem, což mu někdy vyjde a někdy ne. Žádný moralizovaní v tom opravdu nehledejte. Taky v roce 1989 už by na to bylo asi dost pozdě. Neni to žádnej zázrak a chvílema na mě film působil vyloženě amatérsky, ale koukat se na to dá. Jinak Lenka Termerová má naprosto brutální účes typu mullet, kterej by jí moh závidět i MacGyver. 55%(19.8.2009)

Dobová pohodička, pohoda. 1) Oficiální text distributora je úplně mimo mísu. Film je věrohodný a s normalizací nemá nic společného. 2) Milý a pěkný Martin Kukla (Hynek, který shání kytaru) si později ještě štěkl ve filmu Houpačka (https://www.csfd.cz/film/7267-houpacka/komentare/) a pak ze světa filmu zmizel. Nevíte někdo, kam? 3) Dále hrají 20letý Martin France (Felix), 42letý Oldřich Vízner (otec), výborná 10letá Magdaléna Učíková (malá sestra Adélka), 16letý Jiří Strach (spolužák Igor) a další.(22.5.2018)

Krásný, úsměvný pubertální příběh o klukovi, který sní o své elektrické kytaře. Vydatně podporovaný svou malou, umíněnou ale správnou sestrou nakonec zjistí, že největší radost je překvapit někoho jiného. Oldřich Vízner a Lenka Termerová v roli rodičů skvělí, překvapila mě velice i herecká nadšenost dvou hlavních protagonistů filmů, ač neherců. Je škoda, že to byla nejspíš jejich první a jediná role.(15.3.2017)