poster

Mrkáček Čiko

Rodinný / Dobrodružný

Československo, 1982, 71 min

 • Vikki
  ****

  Nádherný film o přírodě. Nechybí trocha romantiky, trocha humoru, ale i napětí a dobrodružství. Počítačové bledulky bez fantazie ozářené maximálně monitorem a většinou neschopni samostatného života, nám mohou zatraceně hodně co závidět. Kdo zažil tuto krásu ví o čem je řeč. Kdo nezažil má čeho litovat a z hodnocení je znát, že těch druhých jsou kupy.(23.10.2012)

 • kingik
  ***

  Nebylo to špatné. Sympaticky na mě působil ten akční závěr, kdy Ivan Vyskočil v roli záškodníka měl něco do sebe. Filip Menzel se role mrkáčka Čika zhostil dobře, pár nápadů i hlášek se našlo a nenudilo mě to, ale nic světoborného to není. Ovšem líbilo se mně, že to nebylo až tak moc infantilní a pokusilo se to vnést nové prvky do filmů pro děti a mládež. 60%(3.12.2009)

 • blackrain
  ***

  Zneurotizovaný přecivilizovaným prostředím? No to mě podrž. Kam na ti distributoři chodí? Neurotika z něho udělal někdo úplně jiný. A to, že se Čiko nedokázal zařadit do běžného života, to s tím samozřejmě souvisí. Otec z něho chtěl mít preimianta a maminka by ho doma nejraději opečovávala jako vzácnou květinku. Kluci jeho věku potřebují něco úplně jiného. Vít Olmer mi přijde daleko příjemnější jako herec než režisér. Rukopis Petr Hapky je krásně rozpoznatelný. Při sledování titulků jsem si říkala, jestli jsem to uhádla správně.(31.8.2012)

 • GIK
  ****

  Vynikající dvojník Tomáše Holého Jakub Štěpán v roli Šmatly. Děj ve městě za 2 (nepřesvědčiví Olmer a Málková), v přírodě za 4. Průměr 3. Napínavé sledování tajemného vykradače hnízd dravců Ivana Vyskočila. Krásná Marcela Peňázová. Přísný, ale spravedlivý strážce lesa Pavel Nový. Příroda nakonec jasně převažuje, takže celkem za čtyři.(18.11.2017)

 • Brejlil
  ***

  Mám k tomuhle filmu mírně sentimentální vztah, protože jsem běhal v komparzu mezi dětmi, nadšeně vítajícími prázdniny, a za jedno odpoledne si tak vydělal 150 Kčs. Neskutečná suma pro desetiletého kluka. Nikdy jsem se ale v té scéně nenašel, asi mně vystřihli:-) No, jinak je to film pro děti, který značně zastaral.(30.11.2007)