poster

Mrkáček Čiko

Rodinný / Dobrodružný

Československo, 1982, 71 min

 • Enšpígl
  ****

  Tenhle film voní táborákem, opejkanejma buřtama, létem a prázdninama a takovou vůni já přímo miluju.(29.11.2010)

 • Hennes
  ***

  Jak se dostat psychicky nahoru a zapojit se do kolektivu ostatních dětí je zhruba námět filmu. Klasický film pro děti. Režisérka Věra Plívová-Šimková ty dětské filmy uměla výborně. Tady je ještě pohodová hudba Petra Hapky a ten klasický "pionýrák".(24.3.2011)

 • gouryella
  **

  Podprumerny detsky film, u ktereho se detsky divak spise nudi a dospely nevericne kouka.(4.8.2002)

 • hous.enka
  **

  Musím uznat, že mrkací panenka Chico mě ještě dlouho bude strašit ve snech. Mrkáček Čiko patří k jedněm ze slabších dětských filmů, ač nepostrádá prvky napětí i poučení a je doplněn výbornou hudbou Petra Hapky. Jenže něco v tomhle filmu nefunguje. Je to podivně kamarádský vztah mezi oběma kamarády? Anebo je to rozpustilý a nejchytřejší pionýrský vedoucí v podání Michala Nesvadby? Zápletka s pytlákem mi přijde vynucená a rozuzlení nakonec proběhne velmi rychle a mírně. Ne, Mrkáček Čiko šel úplně mimo mě.(6.4.2014)

 • cariada
  ***

  Další z příjemných dětských filmů v čele s mrkajícím trotlem. Je tu i Michal Nesvadba naštěstí bez "Františka" (ale ty svoje mim kouaky si neodpustí ani tady a ještě to učí děti). Parta pionýru co vypadají jak banda trampů co jede do doby kamený tábořit a k tomu pytlák Ivan Vyskočil a hajný Pavel Nový. Dobře se na to kouká.(2.1.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace