poster

Mrkáček Čiko

Rodinný / Dobrodružný

Československo, 1982, 71 min

 • brumbrum
  ****

  Pekne ;-). Pre decka i pre dospelych - a ono doba je hadam jedno, kto sme tam zili a kto nie, ved dnes je to totalne to iste.. decka uspesnych managerov, mrkacikovia, ktore pri navsteve mamicky zacnu hladat kravatu a dostanu tik.. Ta message je i dnes velice aktualna a zlatokopky cakajuce na bicykel zavidiace decka sa dnes slepacia presne tak, ako vtedy. Ibaze my sme si uzlovali cervenu satku a dnes vypaplani mladi zeru hamburger s energy drinkom. Inak to zostale rovnake, len ta satka bola menej zdraviu skodliva akosi.(23.5.2015)

 • sidzej
  ***

  No tak tento film by urcite nemal klesnut pod 60% lebo ako podpriemerny mi rozhodne neprisiel. Nadherne horske exteriery, vyborna Hapkova hudba, poeticka kamera, prijemna oddychova atmosfera, kratka stopaz. Pribehovo to sice nie je ziadna slava ale prepracovany scenar od taboroveho rodinneho filmu ani necakam. 65%(4.12.2009)

 • Ainy
  *****

  Ztotožnuji se zcela s krátkým ale výstižným komentářem od Enšpígla. V té době jsem vyrůstala, jsou to moje vzpomínky na podobně strávené prázdniny v lese, u táboráků, s partou prima lidí, kdy jsme se nebáli klíšťat, odřených kolen a umazaných rukávů. Byli jsme součástí přírody, podnikali jsme podobné výlety, sázeli stromky v lesní školce, i po skalách v sedáku, na laně jsem lezla, život jsme si užívali bez počítačů, mobilů a ajpodů. Náš dětský svět byl bohatší a krásnější už jen proto, že jsme ho trávili venku s kamarády, nic virtuálního, ale opravdového. Já to chci vrátit !!!(6.4.2014)

 • Brejlil
  ***

  Mám k tomuhle filmu mírně sentimentální vztah, protože jsem běhal v komparzu mezi dětmi, nadšeně vítajícími prázdniny, a za jedno odpoledne si tak vydělal 150 Kčs. Neskutečná suma pro desetiletého kluka. Nikdy jsem se ale v té scéně nenašel, asi mně vystřihli:-) No, jinak je to film pro děti, který značně zastaral.(30.11.2007)

 • velkyvezir
  ****

  Nerozumím nízekému hodnocení ostatních, protože tento film je klasikou mezi dětskými filmy 80. let. Kombinuje městský život s jeho touhou po dobrodružství, která je tu realizována onou akcí Doba kamenná. Film má tempo, pro děti pak úměrnou délku, prostě klasika. Nedávám plný počet jen proto, že nejlepším dětským filmem zasluhujícím pět hvězdiček je pro mne Pětka s hvězdičkou (nomen omen).(2.5.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace