Reklama

Reklama

VOD (1)

Za přezdívkou Mrkáček se skrývá chlapec, jehož rodiče se právě vrátili z Jižní Ameriky. Mrkáček Čiko je maminkou hýčkaný, nervózně mrkající chlapec, zneurotizovaný přecivilizovaným prostředím a po návratu z ciziny se těžko zařazující do všedního života. Až za pomoci svých nových kamarádů objevuje krásný svět přírody, odhaluje tajemné kořeny života dávné minulosti a konečně se cítí volným, přirozeně a štastným. Zbavuje se dokonce i svých neurotických projevů. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (38)

kingik 

všechny recenze uživatele

Nebylo to špatné. Sympaticky na mě působil ten akční závěr, kdy Ivan Vyskočil v roli záškodníka měl něco do sebe. Filip Menzel se role mrkáčka Čika zhostil dobře, pár nápadů i hlášek se našlo a nenudilo mě to, ale nic světoborného to není. Ovšem líbilo se mně, že to nebylo až tak moc infantilní a pokusilo se to vnést nové prvky do filmů pro děti a mládež. 60% ()

wosho 

všechny recenze uživatele

Nechápu tady tak nízké hodnocení. Vím, že většina českých filmů je silně drcena kritikou. Ale opravdu nevidím na tomto příjemnén dětském filmu nějaký silný neduch. Film vyprávý příběh o přátelství dvou zprve odlišných kluků příjemným a nevtíravým způsobem a dodnes si pamatuji, jak se mě jako malému líbil. Nevím sice, jak na něj budu reagovat, až jej spatřím v dospělosti. Ale rozhodně nebyl nudným a pitomým. Největším problémem je to, že kvalitní dětský film se musí libit nejn nám, ale i dětem. A to, v mém případě, Mrkáček Čiko splnil. ()

Reklama

GIK 

všechny recenze uživatele

Vynikající dvojník Tomáše Holého Jakub Štěpán v roli Šmatly. Děj ve městě za 2 (nepřesvědčiví Olmer a Málková), v přírodě za 4. Průměr 3. Napínavé sledování tajemného vykradače hnízd dravců Ivana Vyskočila. Krásná Marcela Peňázová. Přísný, ale spravedlivý strážce lesa Pavel Nový. Příroda nakonec jasně převažuje, takže celkem za čtyři. ()

HonzaBez 

všechny recenze uživatele

Prostředí letních dětských her (s táborákem a opékáním buřtů)  je mi jako skautu samozřejmě blízké, stejně jako ekologický motiv (ochrana hnízdiště orlů). Pěkná je určitě i Hapkova hudba a ocenil bych i vcelku poetickou kameru. Ale všechny ty děje kolem hlavní postavy neurotického chlapce (s rodiči, co by za svůj způsob výchovy fakt zasloužili) mě moc nebavili. Takže za mě spíš průměr. Zvláště když to člověk porovná s některými jinými filmy Věry Plívová-Šimkové. ()

brumbrum 

všechny recenze uživatele

Pekne ;-). Pre decka i pre dospelych - a ono doba je hadam jedno, kto sme tam zili a kto nie, ved dnes je to totalne to iste.. decka uspesnych managerov, mrkacikovia, ktore pri navsteve mamicky zacnu hladat kravatu a dostanu tik.. Ta message je i dnes velice aktualna a zlatokopky cakajuce na bicykel zavidiace decka sa dnes slepacia presne tak, ako vtedy. Ibaze my sme si uzlovali cervenu satku a dnes vypaplani mladi zeru hamburger s energy drinkom. Inak to zostale rovnake, len ta satka bola menej zdraviu skodliva akosi. ()

Galerie (14)

Zajímavosti (3)

  • Filmovanie prebiehalo v Liberci, Mnichovom Hradišti, Rotštejne a na Hrubej Skále. (dyfur)
  • Plemeno psa, hrající ve filmu, je briard. (JenTak)

Reklama

Reklama