Štěpec (TV film)

(festivalový název)

Dokumentární / Životopisný / Sportovní

Česko, 2017, 65 min

Viliam Vala

Velmi dobře a příjemně zpracovaný dokument o jednom z nejúspěšnějších českých sportovců, kde se nahlíželo do soukromého života. Vystupují zde i další známí čeští sportovci jako je Tomáš Berdych, Petr Čech, Jaromír Jágr, Pavel Nedvěd a další... Trochu škoda že tam radši nebylo více informací o sportovní kariéře než podrobné pitvání vztahů, ale jinak dokonalé.(12.9.2017)

• netahlo

Dokument celkem o hovne. O nejaky bezprostrednosti se neda vubec mluvit. Prijde mi, ze Stepec je v prvni rade dobrej herec, ale nejsem si vubec jistej, jestli se mu da verit aspon polovina z toho, co v dokumentu zaznelo. Jako sobe rovne zeny bere patrne jenom tenistky, ale jinak jsme se z jeho soukromi nedozvedeli vubec nic. Soumen a hecir v DC vybornej, jeho tenis cloveka bavi (narozdil od Berchycha), ale na pivu bych si s nim asi nemel co rict. Tihle lidi jsou uplne jinde a tu snahu o "lidovost" jim nezere ani moje baba.(1.10.2017)

Asi otázka vkusu, ale já osobně nechápu, proč se točí takovéhle hodinové štěky a výňatky ze života. V obsahu se pompézně píše o legendě a já dostanu tři rozchody, pár pokojů po hotelích a salátovou mísu. Ten obsah sám o sobě mi toho o Radkovi řekne víc a nemusím trávit hodinu u televize. Za sebe bych tedy prosil točit o sportovcích až po uzavření kariéry a nevynechávat. Děkuji.(16.9.2017)

• Olík

Nevím, ale za mne strašně strojené. Posezení nad rýží u maminky, hovor s Daviscupovým kapitánem Navrátilem...."Štěpec" se, na rozdíl od jeho mnohem úspěšnějšího týmové kolegy Berdycha, stal populární především díky svojí bezprostřednosti, ala tady působí jako špatný herec se špatným scénářem.Vím, že většinu "tuzemáků" si Štěpánek omotal kolem prstu svou hrou na patriota, který byl šel za svou vlast položit život na barikády...já mu to nikdy nežral, ale i tak jsem o jeho medailonku čekal větší kabaret.(13.9.2017)

Štěpánek je, na rozdíl od ubulence Berdycha, srdcař. Stopař bezvadnej. Bych nečekal – štědrej kluk ten náš DC vítěz. Zas vztahy, nepochopíš… „Jak ‚taky‘ ??“ Česká DC kabina nikdy nezklame. Chceme nebo nechceme? Nechceme! Část k prdu – bla…bla…bla… Méďa tuhle část dokumentu zachránil. By člověk neřek jaká alchymie je udělat pitomý vložky do bot… „Plácačka?“ Je to živel! Ty housle! Blb Berdych snad neumí anglicky… 2012 – Už jenom v televizi to bylo nezapomenutelný finále. 80 a Italové… Italové byli dycky hlupáci. No jo, Péťa nemohl chybět. Pobavila mě ta Štěpánkova Chelsea výbava. Ta skleněná raketa! „začal jsem tahat raketu…“ Jo, podle fotek je hodně po tátovi. Mikrosázky pobavily: „Ty dáváš deset? A těch 10 co ti dal von, tak ty měly bejt moje.“ Rosol to zabil: „Se domluvte. Mě to je jedno.“ Pohár, jméno, vlajka – to muselo stát prachů… Prostě unikát. A Štěpánek? Showman. Jen je škoda, že nezazněla zmínka o medaili z Ria.(13.9.2017)