poster

Husa na provázku (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 2017, 4 h 20 min (Minutáž: 26 min)

 • progression
  *****

  Vynikající desetidílný seriál, který chronologicky mapuje padesátiletou historii legendárního divadla Husa na provázku od úplných počátků až k současnosti. Spousta zajímavých ukázek, rozhovorů zúčastněných herců i režisérů doplněná "třešničkami na dortu" ve formě filmových záznamů klíčových představení z mapovaného období uváděných bezprostředně po jednotlivých dílech dokumentu. Divák si nostalgicky zavzpomíná na nejzajímavější a v mnoha případech i kultovní představení a seznámí se i s představeními, která z různých důvodů nestihl. Filmový záznam ve většině případů nedokáže dokonale zachytit nezaměnitelnou atmosféru představení, ale přesto veliké díky za celý cyklus i ty "třešničky".(20.11.2017)

 • sator
  ****

  Díky Bohu ,krásný časy avantgardy v Brně...(15.9.2017)

 • topi
  *****

  Zatím hodnotím první díl, který slibuje unikátní záběry, rozhovory a fotografie legendárního divadla Husa na provázku. Těším se na další díly.(14.9.2017)

 • bohemia_regent
  ****

  V titulcích (všech deseti dílů) seriálu uvedeno: název Husa na provázku. Divadlo v pohybu.(24.11.2017)

 • troufalka
  *****

  Průběžně sleduji a pátrám v paměti, na kterém představení jsem byla, pátrám v hledišti, jestli zahlédnu nějakou známou tvář, přemýšlím, co jsem v době premiéry dělala já. Pěkný dokument, který mapuje mnou oblíbenou divadelní scénu. Dokument který potěšil, stejně jako následně uvedená divadelní hra. Děkuji!(18.10.2017)