Jeden den ve Velké Británii

• angličtina

A Day in the United Kingdom

Jeden deň v Spojenom kráľovstve

Dokumentární

Francie, 2017, 90 min (Alternativní: 56 min)

Roland Théron

Kam míříš Velká Británie...? Jsou tam určitá vodítka, které naznačují fungování tohoto státu. Dříve VB kolonizovala svět, teď svět svým kapitálem kolonizuje Británii..., že to nese svá rizika a nevýhody je jasné. Londýn bude nadále růst, sever má nejhorší za sebou, ovšem taky se tam bude muset najít smysluplný dlohodobý rozvoj a postavit vše pouze na turismu nejde. Skotsko vyvolává zajímavé otázky, stejně se nakonec asi trhne. Už to nebude Velká Británie, ale ono to už bude stejně jedno. V globální vesnici prý na tom nezáleží, i když možná ne... ;) . 76%.(19.7.2020)

Že v dokumentu skotská historička opěvuje vlastní "neporažený" národ, který se s Angličany prý spojil "dobrovolně", na rozdíl od porobených Irů a Welšanů je samo o sobě absurdní až dost. Ale bezvýhradné vychvalování imigrace, které samozřejmě ignoruje více než patnáctileté působení "asijských" znásilňovacích gangů (Manchester, Oxfordshire, Huddersfield atd.) je asi stejně důvěryhodné jako chvalozpěvy na východoevropské pracovní síly (kauza polského otrokářského gangu s více nez 400 nedobrovolných pracovníků) a ilustruje dnešní stav svobody slova v Evropě, který se bohužel začíná podobat právě tomu britskému (viz kauza Robinson a zdaleka nejen ta).(21.7.2020)

Obrovský zklamání. Další díly jsem neviděl, takže nemám s čím srovnávat, ale tohle byl prostě propadák. Jen samý průmysl, elektrárny, ropné plošiny a londýnští podnikatelé... takhle si pouhý JEDEN DEN v tak úžasné zemi rozhodně nepředstavuju. Je sice pravda, že sem tam mně něco zaujalo a že jsem se dozvěděl i něco nového, ale tenhle způsob pojetí dokumentu je opravdu nešťastný. 55%.(10.8.2018)

• LucillaK

Politicko-průmyslová selanka. Očekávala jsem "jeden den" napříč architekturou, krásou Británie a každodenním režimem některého z měst, i třeba nějaké ty tipy na méně známé a dobré destinace. Pár částí se dalo sledovat v pozoru (např. letecké záběry), ale většinou jsem se nudila. Británii miluju a milovat budu. Francouzi to neměli točit.(17.8.2018)

• Pink.Panther

Soudě podle tohoto technokratického dokumentu by bylo lepší se VB obloukem vyhnout, když tam není nic jiného než průmysl a segregační zdi. Ono ale nebylo ani řečeno kde se ta země vlastně nachází jestli v Africe či někde poblíž Indie - tuto informaci jsem tam postrádal. Jedna afroangličanka se tam vyjádřila, že se jí v Anglii líbí, protože to tam vypadá jako v Africe, tak snad toto by mohlo být geografickým vodítkem pro neznalé topkaře.(11.8.2018)