poster

Dr. Divnoláska aneb Jak jsem se naučil nedělat si starosti a mít rád bombu

 • USA

  Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

 • USA

  Dr. Strangelove

  (neoficiální název)
 • USA

  Edge of Doom

  (pracovní název)
 • USA

  A Delicate Balance of Terror

  (pracovní název)
 • Velká Británie

  Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

 • Velká Británie

  Dr. Strangelove

  (neoficiální název)
 • Slovensko

  Dr. Divnoláska alebo Ako som sa naučil nerobiť si starosti a mať rád bombu

Komedie / Válečný

USA / Velká Británie, 1964, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Enšpígl
  ***

  No je to hodně neortodoxní satira, abych řekl pravdu vnímal jsem si spíše jako komedii, yť samozřejmě v konečném důsledku to k smíchu moc není, ale ta pointa je minimálně v dnešní době nereálná, ale máme jiný reálný možnosti point. Peter je tady fakt neskutečnej a v těsným závěsu Gerge C. Scott. Některé scény a dialogy jsou neskutečně zábavný, zejména telefonování je tady pojato monstrozním stylem.(2.8.2016)

 • ClintEastwood
  *****

  Stanley Kubrick a jeho žánrová odbočka od většinou mnohem vážnějších témat. I když - Dr. Divnoláska je také vážný film. Avšak s velikou nadsázkou a černohumornou až mrazivou satirou. Peter Sellers je kapitola sama pro sebe a popisovat zde jeho herecký koncert v bláznivé trojroli by zabralo spoustu času a popsaných stránek. To se prostě musí vidět. Zdatně mu však konkuruje George C. Scott, který je taktéž dokonalý a svého až psychopatického důstojníka s přílišnou averzí k ruskému velvyslanci ztvárnil na jedničku s hvězdičkou a některé jeho grimasy by si zasloužily vytesat do kamene. Dr. Divnoláska je zvláštní snímek. Chytře vtipný a vtipně chytrý s nepříjemným podtextem a strašákem jaderné války. Rozhodně stojí za zhlédnutí je to tzv. nadčasový film.(20.3.2012)

 • Lavran
  *****

  V mantinelech mrazivě znevažujícího o smrtelně vážném. Téma nezestárlo, ale nyní na úsvitu nových Studených válek se zdá býti obzvláště aktuální. Zpracování je geniální. Herecké výkony jsou jedinečné. Cynický humor trefný a na výši. Další z mnoha nadčasových a nesmrtelných děl, ve kterých mistr Kubrick dokázal, že jakékoliv škatulky byly pro jeho velkoplošný formát příliš těsné a zcela mimo diskusi. Peace is our profession(16.9.2008)

 • 3DD!3
  *****

  Perfektní nápad, který je přes svůj bizarní průběh dotažený k dokonalé pointě. Teď už rozumím těm tisícům narážek, které se táhnou americkou popkulturou. Rodeo Slima Pickense, štáb. Vskutku zásadní snímek kinematografie. Peter Sellers exceluje, skrze doutník huhlající Sterling Hayden je ztělesněním vojenství a George C. Scott krade skoro všechny scény jen a jen pro sebe. Skvělé.(4.1.2013)

 • Boss321
  ****

  Brilantní satira Stanleyho Kubricka o možnosti zneužití atomové bomby a o úloze jedince, který může zničit celý svět. Snímek, který přesně vystihuje dobu studené války z komediální stránky, ale i tak je to film k zamyšlení. Peter Sellers byl v trojroli naprosto vynikající a nominaci na Oscara si vysloužil zcela zaslouženě. Velmi zdařile mu sekundoval George C. Scott. Snímek, který ve své době musel způsobit velký poprask.....(29.2.2008)

 • - Sugestivní hudba doprovázející na cestě úspěšný bombardér je skladba "When Johnny Comes Marching Home (Again)" o návratu vojáka z války, která se stala nejprve hitem na obou stranách americké občanské války a zpívala se poté během všech válečných akci. (Isawthatall)

 • - Honorář Petera Sellerse činil celých milion dolarů. Kubrick vtipně podotknul, že dostal tři za cenu šesti. (hot_spot)

 • - Závěr ve "Válečné místnosti" měl původně zahrnovat také koláčovou bitvu, která byla dokonce i natočena. Kubrick však nebyl s výsledkem moc spokojený (celá bitva se zvrhla v naprostý zmatek na place) a nakonec došel i k závěru, že by to bylo vzhledem k událostem té doby až příliš. (tnp101)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace