A to som si myslel, ze pan reziser VychodnyLes uz po 80 -ke nic nenatoci a vida, este natocil slusneho Americkeho Snajpra a teraz na 86 -ku aj Sully. Film stoji a pada na kvalitnom pribehu, ktory bol pre mna este lepsi nez Hanx a Eckhart /Posedlost 2002/. Aj ked samozrejme herecke vykony boli vyborne a veril som im ze idu na maximum. Vysetrovanie potom bolo vyborne a malo aj niekolko silnych momentov, spokojnost : 85 %(3.1.2017)

Tak Eastwood.... no... co víc je potřeba psát... hlavně teda si nejsem jistý, zdali ve skutečnosti skutečně ta komise pro vyšetřování působila takto negativně...ale co neudělat pro zvýšení dramatičnosti, že... jinak Sullyho jsem viděl ve spoustě talk show a rozhovorů a je to frajer...(9.1.2017)

Tak a je to zde. Desetiletí od Ptáků (režie: Alfred Hitchcock), se vzdušní opeřenci rozhodli přestat sledovat ta odporná filmová ptactva typu: Rio, Orel Edie či Slepičí úlet. Bylo na čase lidem opět ukázat, co jsou potomci dinosaurů zač! A tak se zhostili atentátu, který jim poradil pan scenárista Al Káida. Žel bohu osud to nějak zvrtal, a proto se hlavním hrdinou nestali stateční ptáci bojující za Ptáci 2, ale jakýsi neznámý šedovlasý stařec, který s tuctem ptactva v motoru přistál na řece a zachránil všech 155 osob!!!! Následně vzniklo toto životopisné drama, jehož hlavní role se zhostil s grácií Tom Hanks. Vše je v něm vykresleno co nejrealističtěji (komise byla opravdu takhle zlá?) a kupodivu ani minuta nenudí (což je po Hudsonu druhý zázrak, neboť tento problém jsme měl u Letu). Ve výsledku zde máme film, jenž byl v různých obměnách mnohokrát zpracovaný, ovšem nyní je zde ne/originální nálepka "podle neuvěřitelné skutečné události" (to si trochu odporuje s uvěřitelností o níž se tvůrci snaží), v novém snímku Clinta Eastwooda, který po Sniperovi opět kvalitativně řádí na režisérské sesli. Bravo Eastwoode, herci i celý realizační týme! Příště prosím natoč film o sobotním vaření svíčkové na smetaně. Vím, že zde to dostane jako drama 90% a pět nominací na Oscara. Máš na to Clinte!!!! 80%(15.1.2017)

Lze rozlišovat fyzickou statečnost, kterou člověk projevuje tváří v tvář bolesti či nebezpečí úrazu, smrti, a morální statečnost jít proti mínění jiných, riskovat zesměšnění a odsouzení. Dobrý skutek potrestán, hrdinský souzen. To je skoro stejně jisté, jako že když letadlo padá, spadne až úplně dolů. V jakém světě to žijeme? Kapitán Sully zasloužil potlesk, Tom Hanks alespoň nominaci na plešouna, jenže žijeme tam, kde žijeme, takže smůla… Strhující příběh o letecké havárii, který mě vzal ze všech nejdál.(2.3.2018)

Eastwood je frajer. Obával som sa uondaného cajdáku a dostal som striedmy, civilný a svižný film. Fakt, že starý pán v 86 rokoch takto rozumne a šikovne (aj po formálnej stránke) ukočíroval látku, ktorá mohla veľmi ľahko dopadnúť horšie...Rešpekt. Film k patetizovaniu a lacnejšiemu sentimentu miestami predsa len skĺzne, ale nikdy nie tak, aby prekročil akúsi pomyselnú hranicu vkusnosti. Hanks po veľmi dlhej dobe konečne zo seba vyžmýkal dobrý výkon (Captain Phillips sa mi nepáčil) a Eckharta s jeho pornoknírom som strpel. Bodíky dole za to, že komisia vyšetrovateľov je veľmi lacno vykreslená ako banda zmrdov, ale chápem, že film potreboval dramatický oblúk (a iný si ani veľmi neviem predstaviť). Ale inak fajn a palec hore za primeranú stopáž. Tri a pol.(17.9.2016)

Člověk by se zprvu snad mohl bát, že film o kapitánovi, který bravurně přistane s letadlem plném lidí na řece Hudson, bude vybízet k patosu a davovým ódám na hrdinství, což je to, co zejména v USA "umí" točit v kvantitě značné. Nicméně zde se nic takového neděje, alespoň ne v míře kýčovité. Naopak většina filmu je příjemně civilní, tento děj je pak prokládán retrospektivou na samotné přistání, která filmu dodává i akci. Hodnotím 90%.(24.9.2016)

Chytrý scénář, žádný obyčejný životopis pilota. Pevně dávkované drama, precizní kamera a brilantní režie. Vše, ale strhává samotný Hanks, který ze sebe vydává maximum a i když řídí krizové přistání, je mrazivě chladný, emoce prodává všemi deseti. Parádní podívaná, na kterou snad nezapomenou akademici.(17.10.2016)

• Brandon

Americká nuda senilního režiséra. Postavte Eastwooda raději do prérie, dejte mu kolt a koně.(3.11.2016)

Film je slušným holdem pro kapitána Sullyho a jeho rychlé rozhodnutí, které zachránilo hodně krků. Starej Klint tentokrát nechal emocionální pecky typu Tajemná řeka, nebo Million Dollar Baby doma a natočil takový "hezký" film. Události tady mluví samy za sebe a zešedlej Hanks hraje pilota, který nechápe vzniklý rozruch kolem své osoby a hlavně chce mít zpátky zase svůj klid. Ovšem pokud je ve středu událostí takovej hrdinskej frajer jako je kapitán Sully, chtěl bych milý Klinte přidat na napětí a na konci mít knedlík v krku.(14.11.2016)

Spousta z nás viděla řadu dokumentů a nechce se občas věřit, že se opravdu dějou zázraky... Ale tady to není jen o přenosu informací, ale hlavně o emocích. Málokdy jsem se natolik vžila do stresu hlavní postavy a absurdity systému, co řídí náš život. Hodně silná záležitost, navíc s nálepkou Eastwood. Těžko utečete.(4.12.2016)

• elanius

(146/2016) / Zbytočný unavený film ktorý je dramatický zhruba tých 35 sekúnd. A výnimočne mi nesadol Hanks. (4/10)(21.12.2016)

Kvalitný film s výbornou réžiou (ako vždy u C.E.) a s profesionálnym výkonom Toma Hanksa, ktorý jasne a presne popisuje udalosť počas letu US Airways 1549. 4* sú tak akurát.(12.1.2017)

Neznám film, který by byl nekvalitní, pokud v něm hraje Tom Hanks (možná jen Šifra mistra Leonarda). A už vůbec neznám film, který by byl v režii legendárního mistra Clinta Eastwooda, nekvalitní (snad jen slabší Space Cowboys). Špičkově autenticky zpracováno... pro mě byly nejlepší scény havárie, a taky správní řízení, kde pilot Sully porotu svými argumenty pěkně převálcoval, ale i další scény, respektive celý film byl parádní. Nesnáším lítání letadlem, u filmu se mi odpor k lítání ještě, díky ti Clinte!, zvětšil. Při sledování si budete jen říkat, že tohle se nemohlo stát doopravdy - tenhle snímek je doopravdy neuvěřitelný. Škoda jen toho, že snímek nezískal žádnou zlatou sošku, určitě by si ji zasloužil za Eastwoodovu perfektní režii, kameru, střih a a zvuku, a do třetice všeho Oskarového pro Toma Hankse. Za mě jeden z nejlepších filmů roku 2016, hned po Hacksaw Ridge ten nejlepší. Clint se s Melem opět dostal na vrchol.(7.3.2017)

• ivan bohatyr

Nevím jestli je to z mého pohledu nějak nepochopené, ale prostě nuda. Slabý příběh, celý film takový roztahaný, nic moc se nedělo, samotná nehoda letadla tam pak byla dvakrát - úplně ten samý kus filmu prostě dvakrát, z jakého důvodu netuším, jestli si myslí, že divák je hlupák a na poprvé to nevnímal.(23.9.2017)

Když už jsem si myslel, že v roce 2016 nebude moc příležitostí udělit 5*, tak přišel film Sully a já mu musim dát plnej počet.. je to spíš slabších pět hvězdiček, ale je to filmařina která se nevidí zase tak často.. mam rád filmy o hrdinech a když v něm hraje hlavní roli Tom Hanks, režíruje to Clint Eastwood tak je to kvalita o který nemá smysl diskutovat..(24.11.2016)

Jen víc takových příběhů v životě.. Ony nás propojují.. Jsme na jedné... Letadle...;-)(3.12.2016)

Mám rád Eastwoodovy filmy, incident na Hudsonu ale dopadl až tak dokonale, že tím paradoxně strhává samotný námět filmu směrem k průměru.. Filmu jako takovému nelze nic vytknout.(15.12.2016)

Clint to stále vie, Tom to stále vie a už v 2009 roku som vravel, že o tom natočia film. Miestami ťažkopádne, miestami rozhárané, ale záver to spojil, scelil a dokonca to malo aj rozumnú minutáž a nemuselo to byť umelo naťahované. Solídne 3 z 5(20.12.2016)

V záplavě sraček, dojení slavných originálů do moderní zbytečnosti, tápání soudobé kinematografie přijít s něčím divácky vděčným, co zaujme i kritiky přichází starý pistolník a režisér Eastwood s jednoduchým příběhem, který v době zla, zmaru a katastrof přesvědčí, že jsou na světě zázraky a hrdinové z masa a kostí a že naděje umírá poslední, když si člověk zachová chladnou hlavu. Famózní drama zpracované až neskutečně dokonale z několika pohledů na věc. Bravurní režie s detailním přístupem pro diváka - být u toho. A Tom Hanks. Filmy takové kvality jsou požehnáním. Film roku.(23.12.2016)

Já to mám rád tyhle příběhy. Ano, je to trochu cítit prvoplánovanou pohádkou, ale ten Hanks a Eckhart byli fakt dobří. Clint také potvrdil svojí extratřídu. Věřím, že ve skutečnosti nebyli členové vyšetřovací komise takovými zabedněncemi. Chápu, že ale to by tolik ten film neprodalo. Přesto (nebo možná proto) krásných 95% Well done(26.12.2016)

1 8 9 10 11 12 13 14 21 30 40