V lednu roku 2009 se svět stal svědkem „zázraku na řece Hudson", když kapitán „Sully" Sullenberger (Tom Hanks) nouzově přistál s poškozeným letadlem na ledových vodách řeky Hudson a zachránil tak život 155 pasažérů na palubě letadla. Přestože veřejnost a média mluvila o ojedinělém činu dokazujícím jeho letecké dovednosti, probíhající vyšetřování hrozilo zničit jeho pověst a kariéru. (Freeman Ent.)

King.D

Film o muži plném pochybností, zda udělal to nejlepší co mohl. Hanks se v roli drží svého standardu, Eckhart ho podobně doplňuje. Zdánlivě jednoduchý příběh, u kterého jsem se v prvních chvílích divil, jestli se vůbec hodí na zfilmování, je zpracovaný mistrem řemesla tak, že jsem na něj myslel ještě dlouhou dobu po shlédnutí. „that´s enough of that“ ()

Scraffy

Výborne napísaný scenár a kráľovská réžia Clinta Eastwooda. A k tomu Tom Hanks v hlavnej úlohe! No akosi mi k tomu chýba nejaké väčšie bum... ()

Zveldr

Zápletka je vlastně jednoduchá, ale napětí ve filmu je od každého okamžiku větší a větší. Nikdy si nejste úplně jistí, jestli se událost nevyvinula jinak a pak se jen bojíte o bezmocného pilota Sullyho. Takové filmy jako tento Hanksovi opravdu sedí, protože on vždy do těchto rolí vnese tajemnost. Krásný a tajemný film ()

Najt

Parádně natočené, parádní autenticita a dobrá rekonstrukce. Ale pořád to na mě jako jednorázová jednohubka, kde není moc a co prohloubit a ne jako vysokorozpočtovej megafilm a to je škoda.. ()

Stanix

Jedna událost, spousty detailních úhlů pohledu na tuto událost a standardně vysoký Tomův dramatický výkon. Nic navíc, ale stačí to. ()

papadoce

Režisérsky výkon Clinta Eastwooda sa dá kvalitou výkonu prirovnať ku pilotnému výkonu kapitána Sullyho. Táto dráma natočená podľa skutočnej udalosti bola natočená až neuveriteľne precízne. Malo to tak akurát dramatických momentov, tak akurát osobných momentov zo života postáv, tak akurát efektných záberov pristátia lietadla na vode. Film proste vyžaruje neuveriteľným balansom a načasovaním. Všetky informácie a skutočnosti nám Clint dávkuje s neobyčajným prehľadom. Fakt vec nevídaná v drámach tohto typu. No a keď to všetko úžasne podporil hereckým výkonom Tomáško Henxovie, už nebolo o čom pochybovať. Na tejto vlne sa potom zviezli a prispôsobili aj ostatní protagonisti vo vedľajších úlohách. Nádherných plnotučných päť hviezdičiek a to bez dalších zbytočných kecov. Parádna záležitosť (film aj udalosť). Fly Forest fly. ()

Toneil

Dějově/předlohou/scénářem je to spíše vhodnější na krátkometrážní film než na 96 minut "celovečerní" film... ()

pmusic

V mých očích si největší pochvalu zaslouží především střih a režie, protože v poslední době se to všude hemží snímky, jejichž stopáž přesahuje zcela zbytečně dvě hodiny. 96 minut tohoto filmu je umě využito do poslední kapky a každá minuta a záběr nás posouvají v příběhu dál. Moc se mi líbily flashbackové úseky a především rekonstrukce celého nouzového přistání, kdy atmosféra gradovala a musím přiznat, že jsem byla nervozní za Toma i Aarona, byť jsem věděla, jak to celé dopadne. Vzhledem k tomu, že mě toto drama ohromilo víc než jsem čekala, odpustím Clintovi i ty americký kecy a klišé, které tam ke konci zase odněkud zabloudily. ()

miki68cz

Všechno tady funguje, režie, herci, atmosféra, dokumentární stránka, napětí, úžas, krása, profesionalita, chytře odměřená stopáž, nic není přehnané, nic není americké klišé, žádné zbytečné salutování, prostě bomba k dojetí. Já měl mokrý voko od půlky filmu. Opět jsem si uvědomil, že takhle to ve státech opravdu je, já tam byl, já to viděl, já je miluju. Tom Hanks perfektní a velice pečlivě se zaměřte na Aarona Eckharta, který podle mne za Hanksem vůbec nezůstal pozadu i když je jen na vedlejšce. Děkuji pane Eastwoode, opět dokonalá práce. Tento film vřele doporučuji, taková je Amerika, užijte si to. ()

smatana.sk

Clint Eastwood vytvoril pútavý film bez toho, aby musel narvať do inak celkom jednoduchého skutočného príbehu nejaké umelé prísady. Piloti sú profesionáli, cestujúci sa správajú celkom rozumne, záchranári robia svoju prácu, komisia sa snaží objektívne vyšetrovať, rodinné vzťahy pilotov síce nie sú ideálne, ale nevyskytujú sa tam žiadne hysterické kravy ale ani dokonalé vzťahy vystrihnuté z Cosmopolitanu. Väčšina divákov pravdepodobne obdivovala hrdinu Sullyho, avšak treba sa pozrieť na prácu vyšetrujúcej komisie trochu objektívnejšie, než že sú to ľudia, ktorí sa snažia nášho Sullyho znemožniť. Práve toto je na celom filme najfascinujúcejšia vec: napriek tomu, že Sullyho už zbožňovala celá Amerika a stal sa miláčikom médií, komisia chce zistiť, či naozaj zvolil najvhodnejší postup. Pretože odhodiť letové predpisy, "checklisty", znamená vydať bezpečnosť pasažierov do rúk pilotovej improvizácie. ()

PAVLIS

Proč má nyní 87% "jen" úspěšné přistání s letadlem a co na něm může být ještě jiného zajímavého? Protože skvěle zachycený lidský faktor... Za těch několik chvilek zavánějících patosem bych tady ale radši viděl čistých 80%. ()

mac000

Film osciluje mezi kvasidokumentárním záznamem vyšetřování příčin havárie americkým úřadem pro leteckou bezpečnost a líčením pocitů kapitána Sullenbergera při reminiscencích havárie, které mu při vyšetřování vyvstávají na mysli. Perfektní výkon Toma Hankse pod rukou režijního veterána Eastwooda, který se zlepšuje film od filmu (už tak posledních 10 - 15 filmů :) . ()

kubilov

Velice dobré. Technicky a herecky dokonce až brilantní. Podobnost s Flightem Roberta Zemeckise a Denzela Washinghtona logická a ani příliš neruší. Co však trochu ruší je to, že je ten film tak nějak celý vycucaný z prstu, ovšem že by to nějak extra vadilo, to ne. ()

JajinkaBec

Za mě jeden z nejlepších filmů poslední doby. Skvěle zpracované, úsporně a přesně komplexně zvládnuté (Kdo z vás naposledy viděl americký film, který by měl 96 minut a bylo tam naprosto všechno?). V prvních chvílích jsem sice byla mírně zklamaná a myslela si, že celý ten přistávací manévr vezmeme jen velmi spoře a film se bude věnovat hlavně všemu tomu "papírování", ale opak byl pravdou. Postupné uvádění do obrazu, různé pohledy na jednu a tu samou věc, skvělá gradace a v neposlední řadě výborný Tom Hanks. Klidně bych na to okamžitě mrkla znovu! ()

ratpile

Byt Easwood zustava komornejsim a vzhledem k tematice logicky klidnejsim, pripomnel mi predeslou Hanksovu roli kapitana Phillipse. Snimek se nezatezuje budovanim hlubokeho podhoubi, nezdime prehnane emoce, je ale presto neuveritelne autentickym, vtahujicim do deje a naprosto primocare soustredenym na popisovanou udalost. Hanks i Eckhart byli navic brilantni, tema uchopeno citlive a lidsky vrely zaver podbarveny nostalgickym soundtrackem byl vytouzenym dotykem tepla v ledove rece Hudson. Eastwood porad zraje a Hanks jakbysmet. ()

intro

Clint a Tom, tahle kombinace prostě už předem znamenala velkou kvalitu. A taky, že se tak nakonec stalo. Doporučuji ()

joelly01

Zajimave, vite jak to dopadne a stejne na to napjate cumite jak Kobra na kralika. Jak to ten Clint dela, ze mu to porad takhle dobre vychazi? ()

john.doe

Starej mazak Clint to porad umi sakra, doufam, ze svuj odchod do filmoveho důchodu odlozi :-) a skvely Tom Hanks ovsem, ten to ani jinak neumi. ()

Clint Eastwood do důchodu nespěchá

Clint Eastwood do důchodu nespěchá

19.04.2019

88letý legendární herec a režisér Clint Eastwood (Pašerák, Americký sniper) do důchodu rozhodně nespěchá. Momentálně totiž krouží kolem projektu The Ballad of Richard Jewell, který by mohl natočil… (více)

Clint Eastwood a další hrdinové z lidu

Clint Eastwood a další hrdinové z lidu