V lednu roku 2009 se svět stal svědkem „zázraku na řece Hudson", když kapitán „Sully" Sullenberger (Tom Hanks) nouzově přistál s poškozeným letadlem na ledových vodách řeky Hudson a zachránil tak život 155 pasažérů na palubě letadla. Přestože veřejnost a média mluvila o ojedinělém činu dokazujícím jeho letecké dovednosti, probíhající vyšetřování hrozilo zničit jeho pověst a kariéru. (Freeman Ent.)

XXXXXXXX

Představte si, že takhle jednou vyprávíte kamarádům, jak jste si to v hampejzu nádherně užili. A vyprávění probíhá nějak takto: "BYL TO OPRAVDU NÁDHERNÝ DEN. UŽ KDYŽ JSEM SI RÁNO PROHRABÁVAL ŘÍDNOUCÍ VOUS KARTÁČKEM, VĚDĚL JSEM, ŽE DNEŠEK BUDE OPRAVDU VYJÍMEČNÝ. A OPRAVDU TOMU VŠE NASVĚDČOVALO, PEVNÁ STOLICE, ZKVAŠENÝ POT V PODPAŽDÍ, PRÁZDNÁ ŠRAJTOFLE. A POKRAČOVALO TO I NADÁLE. ŠÉFIK MĚ V KANCLU SEŘVAL NA TŘI DOBY, A I KDYŽ JSEM MU V MEZIČASE VYČISTIL ŠRAJTOFLI, STEJNĚ SE TAM KE MNĚ VŠICHNI CHOVALI JAKO K NAPROSTÉMU RETARDOVI. BĚHEM ODPOLEDNÍ PŘESTÁVKY, JSEM MĚL DOKONCE I PĚKNĚ HNUSNOU NOČNÍ MŮRU, JAK SE TAM ZASE ZÍTRA BUDU MUSET VRÁTIT. A TO MNĚ CHCE VEDOUCÍ UDĚLAT, CHCI ŘÍCT PROVÉST TESTY NA ALKOHOL A JÁ UŽ PŘITOM 30S NIC NEPIL. A TEN VEČER U OTYLÉ LEONKY, NA TEN UŽ BUDU VZPOMÍNAT NAVŽDYCKY. ČÍSLO TRVALO 10 VTEŘIN ALE TY FILCKY A SYSLA SI UŽ BUDU HÝČKAT NA POŘÁD." Tenhle ten typ oslavné ódy, na vyjímečnou událost, představující všeho všudy 1/20 celkového obsahu, může zkrátka vzniknout jen a pouze v USA. ()

sniperjozef

Je to úžasné. Je to všechno tak úžasné, až mi na tom něco nehraje. Věřím tomu, že se odehrálo nějaké přezkoumání o úsudku apod... *SPOILER* Ale nevěřím, že se odehrál soud bez toho, aniž by měli cokoliv v ruce kromě toho, že jim počítač řekl, že by to zvládl. Nevěděli co bylo s motorem, neslyšeli rozhovor a přesto dělali takové přelíčení? Jednu hvězdu dávám za výkony herců, i když vím, že Hanks má na víc. ()

george82

Charakterní pilot ztvárněný charakterním hercem. Je smutné, že se k veřejnosti nedostalo i pozadí vyšetřování, protože to je přesně obraz dnešní společnosti. Pokud možno na někoho hodit vinu a zbavit se zodpovědnosti. Poklona panu Sullymu za jeho manévr a záchranu všech. Hanksovi zase za super ztvárnění nám divákům. ()

pekas

Zázrak se nakonec nekonal. Hodnocení a komentáře zde mě navnadily, nakonec to až taková pecka není. Hodně dobré řemeslo ano. Jedno shlédnutí doporučuji. Ale stačilo. 80% ()

Meeryan

Pár slz ukáplo... Tom Hanks jako sympatický postarší pán a kapitán - troufám si napsat, že to byla jeho nejlepší role! :) ()

ervina

Film na mě působil skoro jako dokument.Začátek mě hrozně rychle hodil do děje,nenechal mě sžít se s hrdiny.Ale postupně jsem se do toho dostala a vlastně to byl moc pěkný film podle skutečnosti. ()

dzberry

Tepá ve mně takový divný pocit, že se z relativně „obyčejné“ (vím, zlehčuju...ale fakt jen lehce!) letecké nehody udělal úplně zbytečný film, který je založený na jednom pseudovyšetřování, na troše nejistoty hlavní postavy a na jedné krátké, dobře vystavěné a nenapadnutelné obhajovací řeči? Vůbec si s tímhle nezážitkem nevím rady, do paroma! - - - A přežil vůbec nějaký ten pták??? ()

kslaww

Příběh hrdiny poslední doby dokázal Eastwood bravurně a skvěle (jak to umí) přenést na plátno. Ukázal obě nahlížející strany na událost která dopadla jen díky Sullymu dobře. ()

Dinsberg

"Létal jsem čtyřicet let a přepravil víc než milion lidí, ale nakonec mě budou soudit za 208 sekund." Tahle věta vyjadřuje dokonale profesionální dráhu mnoha z nás. Milion úspěchů nikdo nevidí, ale jeden přehmat vás navždy proslaví. Sully dokázal v kritické chvíli rozhodnost a s obrovskou dávkou štěstí dokázal to, co do té doby bylo považováno za nemožné. Proměnil dopravní letadlo v hydroplán. Ale zásluhu na přežití všech 155 lidí nemá na svědomí jen Sully. Syndrom letecké katastrofy se dá aplikovat i pozitivně. Ten den se kromě těch ptáků sešlo vše nejlíp jak mohlo. ()

fordhont

Když se stane skutečně fascinující událost, šlape spolupráce, lidi vyhodnotí fakta logicky a někdo o tom natočí výborné drama, zase mám radost ze sledování filmů. ()

borohub

Skvělý, film si na nic moc nehraje, jde rovnou k věci a musím uznat, že jsem byl i celkem dojat, když Sully přistál. Tom Hanks je prostě záruka kvality a i tohoto filmu se zhostil fakt dobře, ostatně jako všichni herci. Dvě věci mě trošku vadily, první je zmtenost v podobě různých retrospektivních záběrů - tyto záběry tam byly fakt dost random tak jsem se občas ztratil. Druhou věcí je to, že mě moc neseděla ty počítačové efekty. Záběr na letadlo přistávající na Hudson připomínaly efekty nízkorozpočtového filmu či pár let starou počítačovou hru. 90% ()

epoh

Geniální Tom Hanks. A mě překvapivě od páté hvězdičky brzdí to, co tu ostatní chválí - jistý neutrální tón vyprávění. Trocha toho brnknutí do emocí by tomu podle mě prospělo. ()

adakraj

Velice emotivní zážitek z tohoto skvělého kousku od mistra Clinta Eastwooda. Snímek poukazuje hloupost, některých soudních procesů, když zachráníte spoustu lidí a jste za to souzen. Umí mě prostě vtáhnout do děje a to se povede málo komu. ()

marek29

Brutální katastrofa, která se stala během mého života! :) nemám slov.. Must see stuff, Sully - you're my hero ;) ()

ostravak30

Přiznám se, že nadšení svých kolegů nesdílím. Souhlasím, že Hanks je zkrátka výborný herec a hraje opět skvěle, nicméně film se opírá především o neustále opakované záběry letu. Poprvé, pak z pohledu kapitána, pak ze vzpomínek a následně při vyšetřování. Pak sáhodlouhé rozhovory mezi Hanksem, prvním kapitánem a právníkem a také vyšetřovací komisí. A nakonec mezi kapitánem a jeho ženou. Nevím, zda měl film dokázat, že pilot je skutečně hrdina a neudělal chybu, měl jej tedy obhájit, nebo spíš chtěl poukázat na to, jak jeho vlastní lidé, přestože svět jej považoval za hrdinu, ho dusí sáhodlouhým a v jednu chvíli překvapivým vyšetřováním, nicméně snímek opravdu nemohl být delší. I tak jej filmaři natahují seč jim síly stačí a já bych řekl, že jim moc nestačí. V žádném případě se nedá říct, že by kapitán Chesley Sullenberger nebyl hrdina nebo nedokázal něco výjimečného. Právě naopak. Film na to měl poukázat, oceňuji to, ale jakákoli absence hudby a slabšího scénáře, donekonečna se opakujících záběrů a faktů po pár desítkách minut nudí. Ještě bych dodal, že oceňuji, že se z toho tvůrci nepokusili udělat klasickou dojemnou hollywoodskou slaďárnu. ()

SAINTS

Hrdinsky film s Hanksom v hlavnej ulohe.Suly je pomerne komorna drama s dobrov režiou a slušnymi hereckymi vykonmi. ()

Clint Eastwood do důchodu nespěchá

Clint Eastwood do důchodu nespěchá

19.04.2019

88letý legendární herec a režisér Clint Eastwood (Pašerák, Americký sniper) do důchodu rozhodně nespěchá. Momentálně totiž krouží kolem projektu The Ballad of Richard Jewell, který by mohl natočil… (více)

Clint Eastwood a další hrdinové z lidu

Clint Eastwood a další hrdinové z lidu