V lednu roku 2009 se svět stal svědkem „zázraku na řece Hudson", když kapitán „Sully" Sullenberger (Tom Hanks) nouzově přistál s poškozeným letadlem na ledových vodách řeky Hudson a zachránil tak život 155 pasažérů na palubě letadla. Přestože veřejnost a média mluvila o ojedinělém činu dokazujícím jeho letecké dovednosti, probíhající vyšetřování hrozilo zničit jeho pověst a kariéru. (Freeman Ent.)

ferdomravec

To co dokazal pilot bolo uzasne ( ak to nie je prikraslene :) ) ale zeby ma samotny film zaujal o nieco viac ako keby som to pozrel ako dokument Discovery to nie. ()

Marwin3D

Zatím jsem to viděl 3x.. a můžu upřímně říct.. že mě to pokaždý dostane.. :o) Naprosto geniální kamera vás ohromuje každou chvíli.. záběry jsou naprosto fascinující.. i když nemam rád letadla a bojim se jich.. letěl jsem pouze jednou.. nedobrovolně a na zádech.. :o) tento příběh mě skutečně dostal.. :o) K tomu geniální obsazení.. no co si přát víc.. :o) 5,5* ()

vinson003

Trochu překotné zpracování, které mě trochu zklamalo. Čekal jsem něco jako let 93, kdy se to rozvíjelo od začátku do konce. Zde to chytli jen za linku pilota, škoda přeškoda. Tak krásný příběh záchrany tolika lidských životů by měl být zpracován trochu s důrazem na hrdinu. Celý film byl spíš takovou velkou pochybností, kdy člověk neměl požitek jako u letu 93. Přitom podle skutečných událostí by pochybnosti být ani neměly. Tak proč pochybovat a ne glorifikovat. A přiznejme si, že Clint umí glorifikovat o hodně líp. Lepší přečíst například tohle všeobsahující novinový článek http://technet.idnes.cz/pristal-s-airbusem-na-rece-a-zachranil-155-zivotu-katastrofa-se-zazracnym-koncem-194-/tec_technika.aspx?c=A100110_153018_tec_technika_pka ()

somme

Jako pro letusku je to pro me osobni snimek. I kdyz je to uz nejaky ten patek co se to stalo a i pres vsechny drobne komentare co by se k tomu nasly, nikdo nemuze uprit jak dobrou praci odvedl. Filmove dobre zpracovane, zadne prehnane hollywoodske drama, ale pokorne zfilmovani true story s vybornym obsazenim. ()

perteus

Člověk čekal nudnou podívanou o tom, jak se stal jeden zázrak. Přesněji o následném vyšetřování celé události. Nicméně tenhle film velmi mile překvapil. Ukázání postupu vyšetřovací komise a do toho ono přistání z několika úhlu pohledů, v tomto případě různých aktérů, opravdu nenudilo. Naopak. ()

lineker

Skoro až dokumentárně přesné, neglorifikační , citlivé. Eastwood ukázal, že to jde i bez patetických memoárů, aniž by divák nijak tratil na emočnímu zážitku k události a obdivu k lidem, kteří se na Hudsonském zázraku podíleli. ()

burg

Nu dobrá, nedávno jsem nadával na Eastwooda, protože jeho režisérsky patriotický a americkým patosem smrdící filmy jsou fakt nekoukatelný. Ale tady zdá se, že měl trochu šťastnější ruku - žádný hvězdy a pruhy na modrým nebi, jen jeden "obyčejný" hrdina v nezáviděníhodné situaci... Fajn pokoukání se super Hanksem i Eckhartem. ()

janvanicek

Životopisný film s názvem Sully: Zázrak na řece Hudson popisuje činy kapitána Chesleyho Sullenbergera, který v roce 2009 bezchybně přistál na řece Hudson uprostřed New Yorku. Povedl se mu výjimečně obtížný, riskantní manévr, a to celé bez přípravy. Děj filmu popisuje Sullenbergerovo přistání, následné jednání s leteckou společností a také částečně zasahuje i do rodinné sféry. Opravdu výborný dramatický životopisný film, dovolím si říct, že je to momentálně jeden z nejlepších filmů, co jsem v nedávné době shlédnul. Napínavý, emočně napjatý a výborně zpracovaný film s řadou retrospektiv ukazujících osudný den letu společně s dojemnými chvílemi Chesleyho Sullenbergera. Tom Hanks alias kapitán Sullenberger ukázal brilantní herecký výkon, doporučuji zhlédnout! ()

floppy4

Malo to niečo do seba, čo ma nútilo to dopozerať a aj napätíčko Eastwood vyrobil trošku. Tom Hanks po megadobrom výkone v Kapitanovi Phillipsovi, tu ide v rámci možností, táto rola mu nedáva nejaký väčší priestor zahviezdiť. Rozhodne to, ale nie je nijaký klenot, viac menej len dobre spravený storytelling. ()

Jan.Racek

Nádherný film, precizní režie pana Eastwooda a dokonalý herecký výkon pana Hankse, který po právu patří k nejlepším vůbec!!! za mě 95% !!! ()

Peggyyy02

Větu ,,Mluví k vám kapitán: Připravte se na náraz" v letadla slyšet nechce asi nikdo. Ještě že nejsem v letadle, ale doma, kde si můžu vzít popcorn do ruky. Dokonce i na našem Letišti Václava Havla nám o něm vyprávěl skvělý průvodce. ()

Ivy_9

Neskutečná bomba! Tušila jsem, že tohle bude bomba, ale.. wau. Není to ta klasická džímačka, ale přesto z něj mrazí (kór když na to koukáte dva dny po svém letu z dovolené). Jak to ten Eastwood dělá? Proboha, vždyť má 88 let! Doufám, že budu mít jeho vitalitu. Tomu Hanksovi žeru vše i s navijákem. Ta chemie, která je mezi ním a Eckhartem je úžasná. ()

princeznaaur

Pěkný film dle skutečných událostí, které bych nikdy nechtěla zažít. Snad se díky tomuto filmu nebudu bát nastoupit do letadla, protože ptáci jsou všude a stát by se tato katastrofa mohla zase. Skvělý herecký výkon T.Hankse, hned jsem soucítila s pilotem. ()

koprovka69

Přistál na řece Hudson. Ale místo aby pilotovi zatleskali, tak ho kritizovali. On zachránil všechny a kdyby udělal jakékoli jiné rozhodnutí, je po všech. A oni ještě měli tu drzost ho vyslýchat. ()

viax

Sully je absolutní jednička a tady se podařilo dát na plátno úplně všechno a bez zbytečného patosu. Klobouk dolů. ()

Vaso

Smekán před Clintem Eastwoodem, Tomem Hanksem a hlavně kapitánem Sullenbergerem. Filmové zpracování mě chytilo od prvního záběru a drželo se mě až do konce. Žádné zbytečně hollywoodské parádičky, prostě poctivé filmové řemeslo režiséra i herců. ()

majorzeman13

Clint Eastwood+ Tom Hanks+ knižní předloha filmu dle skutečné události= výborný film ! Vřele doporučuji vidět všem snímek ! Povedená podívaná ! Jeden z nejlepších bijáků !! ()

mudo1982

Tak toto mohol hrat len Hanks, toeto role mu strasne sedia. Eastwood to uchopil paradne, dlzka akurat. Bez zbytocneho patosu, osobne taketo filmy velmi mozem. Jeden z mala filmov kde som dopredu vedel, ze sa mi to bude pacit. Super ()

Clint Eastwood do důchodu nespěchá

Clint Eastwood do důchodu nespěchá

19.04.2019

88letý legendární herec a režisér Clint Eastwood (Pašerák, Americký sniper) do důchodu rozhodně nespěchá. Momentálně totiž krouží kolem projektu The Ballad of Richard Jewell, který by mohl natočil… (více)

Clint Eastwood a další hrdinové z lidu

Clint Eastwood a další hrdinové z lidu