Zloba: Královna všeho zlého

• Nový Zéland

• Austrálie

Fantasy / Dobrodružný / Akční / Romantický / Rodinný

USA / Velká Británie, 2019, 118 min

Jít do pokračování úspěšného hollywoodského blockbusteru je vždy tak trošku koleda o přes držku o to větší šok na mě čekal při sledování druhého dílu Zloby. Viděl jsem totiž nádhernou pohádku o střetu dobra a zla z absolutně dokonalou Michelle Pfeiffer a výbornou vizuální stránkou.(7.6.2020)

Každý, kdo má rád filmy, ví, jak druhé díly prvních úspěšných filmů bývají zakleté. No a jelikož Zloba byla poměrně svébytná pohádka s výraznou příměsí fantasy, na pokračování se nenechalo zase tak dlouho čekat. No a výsledek? Na druhý díl kupodivu dobré, leč standardně slabší, než první díl. Proč třeba ten podtitul královna všeho zlého? Měl jsem za to, že to, že Zloba není zlá, jsme si stihli vysvětlit už v prvním díle. Tak proč na to opět narážet? A takových momentů, které popírají první díl je tu daleko více (tajná rasa, povstání z popela atd.). Na druhou stranu ale Joachim Roenning není žádnej neználek, a tak si přichystal překrásné digitálno s epickou závěrečnou bitvou, což jsem ani nečekal a neskutečně si ji užil. Takže ač jsou ve filmu jednoznačně momenty, které jsem nepochopil, tak pořád se jedná o tak pěknou fantasy, jakou Vám Hollywood často nenabídne.(15.7.2020)

Že najepickejšiu filmovú fantasy bitku zhruba od Návratu kráľa uvidím v Maleficent 2, to som fakt nečakal. Počas toho 40-minútového finále som mal miestami dojem, že si tá megalománia celkom vytiera aj s tretím Hobitom.(7.6.2020)

Rozpočet $185miliónovTržby USA $113,228,136Tržby Celosvetovo $490,372,862Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Čakal som teda väčší paškvíl, ale je to len klasická schéma ale aj na to, až tak moc neotrávi. Aj keď šípková rúženka je biela ako smrť, to dievča fakt miestami pre tu bielu pokožku vypadá strašne a taká Michelle Pfeiffer je už riadne vyslúžila ani make-up to moc nezachráni. Trikovo v pohode, občas niečo kde tu pobaví. Tieto Disney pásovky sú ale len také šumáky do vzduchu, jednorázovky na ktoré si po mesiaci ani len nespomeniete. /videl v kine: 55%/(31.10.2019)

Princezna Aurora se chce vdávat a Zloba s tím má trochu problém. Takový, který vede až k válce mezi lidmi a kouzelnými bytostmi! Pokračování temné fantasy je stejně nevýrazné jako první díl. Trikově velkolepá podívaná má okoukaný a až příliš jednoduchý příběh, na kterém zarazí nečekané upozadění Angeliny Jolie. Jako nenáročná rodinná fantasy to sice obstojí, ale cokoliv navíc byste ve druhé Zlobě hledali marně.(20.10.2019)

6/10. Sterilní Disney pokráčko se vším všudy. Výborná Angelina, krásnej fantasy svět, přemíra klišé a hloupoučké postavy, chovajíc se předvídatelně, díky ještě hloupějšímu scénáři. Děcka však budou chrochtat blahem! Více: https://www.youtube.com/watch?v=Ytfy7GK7OQs&t=286s(23.10.2019)

Naprosto zbytecnej film. Prvni dil jeste tak nejak daval smysl, ale tady je to i na pohadku uz hodne mimo, dej tu vlastne zadnej neni, obcas to vypada jak vykradacka Shreka, obcas jak vykradacka pohadek nebo fantasy, ale hlavne to celou dobu pusobi jak desne nastavovana kase a ze tvurci vlastne ani nevi, o cem ten film ma bejt, nakousne se tu par motivu, ale vsechno to tak nejak vysumi do ztracena. Dalsi problem je, ze tu vlastne neni zadna sympaticka postava. Nejbliz k tomu ma mozna tak ptaci poskok, ale to je hodne vedlejsi postava. Fanning je na pest, Jolie bohuzel vetsinou taky, princ je naprosto nezajimavej a motivace Pfeiffer dost zmatena, takze vas ve vysledku sere i ona. Aspon, ze herecky to tak spatny neni. Film tak hlavne ze dna zvedaj spickovy triky a fajnovy souboje, vizual je opet na jednicku. Skoda, ze je film zbytecne natahovanej, pri kratsi stopazi by clovek mohl jen vypnout a uzivat si pekny triky a bitky, takhle to obcas zacina i nudit. Celkove slabsi 3*, priste si radsi zase pustim prvni dil.(8.6.2020)

Pokračování Zloby je přibližně na podobné úrovni jako jednička, akorát s větším rozpočtem a s velkolepějším finále, tedy fanoušci jedničky by zklamáni být neměli. Zloba je nečekaně dost temná fantasy fairytale, na kterou se hezky kouká díky hezkému vizuálu, krásné Angeliny Jolie, množství zajímavých kreatur ( medvěd,drak!) a potěší i dostatek slavných jmen. Finále má asi 30 minut a představuje solidní, poutavé, stategicky zajímavé dobývání hradu, které v rámci Fantasy žánru připomíná to nejlepší od Pána Prstenů. Rozhodně jsem se nenudil. 75%(24.10.2019)

Fantasy audiovizuál super, ale prostě nebylo komu fandit, nikdo mi nepřirost k srdci a to je pak těžký, aby to zanechalo nějakou větší stopu.(1.1.2020)

Sál plný prťat. To se jim bude ale dobře spát! Pohádka to sice je, ale temná, plná zla a smrti. Snaží se v ní sice tu temnotu vyvažovat vyňuňanými stvořeními ze světa fantazie, žijící na kouzelných Blatech, vtípky a charakterními postavami, ale i přesto bych si troufla tvrdit, že to pro úplně malé děti není. Já osobně jsem si film po všech stránkách nesmírně užila! Je jen zlomek snímků, kdy jsou pokračovaní lepší než úvodní filmy. Směle si myslím, že tahle dvoječka jedničku spolehlivě překonává.(9.11.2019)

Disneyovské generické předělávky animáků do live action formátu jsou náročné, zahlcující a často nudné. Naštěstí minimálně Alenka a Maleficent jsou čestné výjimky, které původní animáky berou jen jako odrazový můstek a nechají se inspirovat ke zcela samostatným dobrodružstvím. Druhá Maleficent je krásný příklad přechodu z pohádky do fantasy, která může oslovit i starší publikum. Herecký tým nebývale skvěle podpořila Michelle Pfeiffer, která si svou zlou královnu Ingrith naprosto užila. Hlavní trio je báječně sehrané a je radost pohledět na tak spokojené herečky, které jsou ve svých rolích šťastné. Prima kostýmy, akce, emoce, vše je na svém místě. Spokojenost.(27.11.2019)

Na jedničce jsem byl tenkrát v kině a kromě záblesků ze závěrečné velké bitvy si z filmu vůbec nic nepamatuji. Stejně mi ale přijde, že dvojka celkem popírá konec původního filmu. Nicméně ačkoliv jsem si chtěl na velké obrazovce připomenout, jak krásně to celé vypadalo, ke stejnému účelu nakonec posloužila i dvojka. A je to právě mimořádná výprava a nádherný vizuál, který snímku v mých očích nakonec dopomohl ke slabým čtyřem hvězdám, jelikož jsem se v polovině začal citelně nudit a dokonce jsem Maleficent 2 dokoukával až druhý den. Pointou je, že pokud se vám extra nelíbila jednička, můžete tenhle díl směle vynechat, moc toho nového nepřináší. Joachim Rønning si možná po pátých Pirátech a rozdělení od kolegy trošku pošramotil hollywoodskou reputaci, něco mi ale říká, že si jej Disney ponechá a brzy zakotví u nějaké marvelovky. Doctor Strange 2 je (bohužel) prý volný. Tvůrci mají velké štěstí, že trojka díky neúspěchu v kinech nebude, jinak by už museli totálně vařit z vody. PS : Harris Dickinson má strašně divnej kukuč a hrozně se bojím, že mi zkazí připravované Kingsmany. PPS : Angelina si sice nechala preventivně uříznout prsa, ale měla by taky už začít více jíst, protože nyní nevypadá úplně nejlépe.(22.1.2020)

Vizuálně krásné, ne že ne! Příběh jednoduchý a průhledný, herci pro mě nezajímaví a fádní. Od filmu jsem příliš nečekal a také jsem toho příliš nedostal, takže za tuto souměrnost a rovnováhu mohu dát 3*. Jako pohádka pro starší děti to může fungovat.(3.3.2020)

Prvá Vládkyňa zla bola fajn. Dobrý a jednoduchý príbeh, ktorý sa (na rozdiel od dvojky) zbytočne nenaťahoval, zaujímavá postava Zloby a samozrejme úchvatná vizuálna stránka, ale aj hudba. No a dvojka presne toto nemá. Príbeh ma moc nebavil a s časti mi príde aj dosť nezmyslený a navyše aj zbytočne dlhý a naťahovaný. Neviem na čo ma takáto Disneyovka dve hodiny, keď sa tu nič nedeje. Čo sa týka ostatných vecí, ani Angelina a jej postava už nieje tak zaujímavá. Skôr tu zaujme Ed Skrein či Chiwetel Ejiofor a ich lietajúce komanda paroháčov v ústraní. Vizuál je samozrejme pekný aj tu za tie prachy, ale už toľko neoslnil ako na prvý krát, tak isto ako aj hudba. Zanelli síce nechal prvky J.N Howarda, no rovnako ako samotný film ani hudba už nemá ten správny šmrnc. Záver, ktorý bol aspoň trošku akčný ma bavil najviac, nieže by ta akcia bola špičková to nie, podla mňa mohla byť oveľa lepšia, ale narozdiel od celého filmu sa v závere aspoň niečo dialo. Rozhodne sklamanie, ale ako celok sa to dalo pozrieť. 60% - 3*(26.10.2019)

• playboxguest

Po výborné jedničce, která otočila Disneyovky úplně naruby, bohužel překvapivě tradiční a hetero. Jako milion jiných pohádek. Takže nuda.(22.2.2020)

První Maleficent se mi líbila hlavně kvůli temné snaze nabourat běžná pohádková klišé a ukázat svět známé pohádky z trochu jiného pohledu. Pokračování ale (z nějakého mně neznámého důvodu) úplně obrací a my najednou sledujeme přehlídku těch největších novodobých pohádkových klišé, umocněnou nepříliš vnímavým střihačem, kde na sebe scény mnohdy logicky nenavazujou a počet obludek/lidí se mění ze scény na scénu dle potřeby. Vrcholem budiž absolutně podivně napsaný postavy, kdy hlavní postava najednou působí spíš jako jakási nesvéprávná loutka (i když Angelinou velmi dobře zahraná) a většina vedlejších postav jen tak bez většího smyslu přicmrndává. Abych ale jen nehanil, tak musím vyzdvihnout vizuální stránku filmu, která je opravdu barvitá, velkolepá a krásně pohádková - jinak řečeno, přesně taková jaká by měla být. Škoda jen, že vše ostatní je o třídu horší, než první díl.(11.1.2020)

Jednička byla kouzelná, dvojka už tolik ne, ale přesto jde stále o kvalitní pohádku. Nečeká nás nic překvapujícího, ale za to velkolepá bitva a spoustu pěkných efektů nemají chybu. Opět se na tento pohádkový svět krásně kouká a jeho postavičky neomrzí, velmi dobře zpracované jako v předchozím díle. 8/10 = 81%(7.6.2020)

Produkt, ktorý ak nezarobí, tak bude úplne zbytočný. Ponúka však dostatočne veľa dobrých vecí aby nešlo o podobný trapas ako nedávny Luskáčik. Ide proste o normálny priemer za 6/10, ktorý neurazí ale ani nenadchne.(17.10.2019)

Rohatá a kozatá Angelina Jolie opět boduje u pánskými genitáliemi vybaveného publika. Nebývá tak úplně obvyklé, aby se notoricky známá pohádková postava Šípková Růženka, která je navíc v našich končinách řazena k pohádkové klasice, dočkala dvojího filmového příspěvku, co na sebe přímo navazuje. V podstatě se tenhle double vydává cestou podobně orientovaného snímku Sněhurka a lovec, který bohatě využíval fantasy aspektů. Stejně se děje i v tomto pokračování, které se nese ve znamení barvité fantasy podívané, co má za úkol vrátit Angelinu mezi herecké hvězdy. V ději jsme se posunuli o pět let kupředu, chystá se svatba Růženky s princem Filipem, ovšem Filipova zákeřná matka v klimakteriu žárlí na Růženčin pravidelný menstruační cyklus a chce veselku stůj vagino stůj překazit, což se jí i podaří. Jenže je tu ještě hodná kmotřička Zloba, která nedopustí, aby se její oblíbenkyni dělo nějaké příkoří, navíc si s úklady strojící královnou při neformálním pozvání na hrad nepadla do oka. A ke všemu zjistí, že není jediná svého druhu. A to už se začne schylovat k válečnému konfliktu, který eskaloval mezi lidmi a kouzelnými stvůrami ze dvou znepřátelených království, Blat a Ulsteadu, co spolu úzce sousedí. Pokračování hýří velmi štědrým rozpočtem, jeho navýšení je oproti jedničce více než znatelné. Takže je k dispozici opravdu bohatý digitální nášup triků, na diváka se valí neutuchající vizuální orgie a technická kvalita je oslnivá. Ovšem scenáristický tým, který se od minule vyztužil o další dvě jména, nebyl v oslnivé formě, tudíž se režisér Joachim Rønning jal zachránit mnohé, co psaná forma zvládnout nedokázala. Naštěstí je Rønning oproti svému předchůdci Robertu Strombergovi mnohem zdatnější a nepříliš exkluzivní scénář obrušuje v jeho stupidním bujení. Na pomoc mu přispěchal i herecký tým, jehož hlavní kvality tkví v jeho ženském triu - Angelina Jolie, Elle Fanning a Michelle Pfeiffer. I přesto, že je poslední jmenovaná pořádně stará rašple, tak nadešla doba, aby se přehrála do zahořklých zlých babizen, kterým dělá potěšení, když můžou konkurenci šlapat po klitorisu. Pánské osazenstvo je zredukováno na nezajímavou partu, kterou ze scenáristické nenápaditosti nevytáhli ani "okřídlení" Ed Skrein s Chiwetelem Ejioforem, a o strašném králi a ještě strašnějším princi Filipovi se ani nemá smysl rozepisovat. Přál bych stále charismatické Angelině, aby příště měla šťastnější ruku při výběru scénáristů, kdy jednu chvíli se dokonce nechali citelně ispirovat Pánem prstenů, a dohlédla přísněji i na dramaturgii. Ve výsledku se jedná o její důstojný comeback, který má své nevkusné prvky stran příběhové stránky, ovšem režisér tomu dal solidní fazonu, takže rozhodně je, na co se dívat. 7/10(21.3.2020)

• IQ Tiqe

Naivní pohádka z nativním dějem a některými natvrdlými postavami, kterou rozhodně nepotřebuju znova vidět.(8.1.2020)

<< předchozí 1 2 3 4 7 9 12