Zloba: Královna všeho zlého

• Austrálie

• Kanada

Fantasy / Dobrodružný / Akční / Romantický / Rodinný

USA / Velká Británie, 2019, 118 min

Druhá Maleficent je jedním z mnoha filmů, u nichž mě mrzí, že na ČSFD není pestřejší škála ve hvězdičkovém hodnocení. Snímek oplývá nádherným pohádkovým vizuálem, z něhož přechází zrak - místy působí možná až příliš vyumělkovaně, aby se to hodilo filmu a 3D formátu. Ocenil jsem obsazení Michelle Pfeiffer, kterou mám vážně rád, i když je fakt, že její postava působí poněkud ploše (a opravdu to není jejím korzetem). Místy mi vadila až příliš okatá předvídatelnost děje, což se sice na jednu stranu u pohádky očekává, v níž vždy dobro vítězí nad zlem, na druhou stranu jsou však případy, kdy se tvůrcům v rámci děje podařilo se povznést nad tento žánr (viz Hvězdný prach). Princ a král mi přišli spíše jen do počtu, Elle Fanning vnášela do filmu nevinnost, nicméně vesměs to bylo celé o handrkování mezi Pfeiffer a Jolie. Zaujalo mě budování jakési mytologie okolo původu Maleficent, přesto jsem měl pocit, že to působilo šablonovitě, a že se z toho dalo vytěžit trochu víc. Ve výsledku se na to sice pěkně kouká, ale celé to postrádá nějaký ten hlubší moment překvapení.(17.10.2019)

Rozpočet $185miliónovTržby USA $70,769,594Tržby Celosvetovo $300,162,834Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Čakal som teda väčší paškvíl, ale je to len klasická schéma ale aj na to, až tak moc neotrávi. Aj keď šípková rúženka je biela ako smrť, to dievča fakt miestami pre tu bielu pokožku vypadá strašne a taká Michelle Pfeiffer je už riadne vyslúžila ani make-up to moc nezachráni. Trikovo v pohode, občas niečo kde tu pobaví. Tieto Disney pásovky sú ale len také šumáky do vzduchu, jednorázovky na ktoré si po mesiaci ani len nespomeniete. /videl v kine: 55%/(31.10.2019)

Princezna Aurora se chce vdávat a Zloba s tím má trochu problém. Takový, který vede až k válce mezi lidmi a kouzelnými bytostmi! Pokračování temné fantasy je stejně nevýrazné jako první díl. Trikově velkolepá podívaná má okoukaný a až příliš jednoduchý příběh, na kterém zarazí nečekané upozadění Angeliny Jolie. Jako nenáročná rodinná fantasy to sice obstojí, ale cokoliv navíc byste ve druhé Zlobě hledali marně.(20.10.2019)

6/10. Sterilní Disney pokráčko se vším všudy. Výborná Angelina, krásnej fantasy svět, přemíra klišé a hloupoučké postavy, chovajíc se předvídatelně, díky ještě hloupějšímu scénáři. Děcka však budou chrochtat blahem! Více: https://www.youtube.com/watch?v=Ytfy7GK7OQs&t=286s(23.10.2019)

Pokračování Zloby je přibližně na podobné úrovni jako jednička, akorát s větším rozpočtem a s velkolepějším finále, tedy fanoušci jedničky by zklamáni být neměli. Zloba je nečekaně dost temná fantasy fairytale, na kterou se hezky kouká díky hezkému vizuálu, krásné Angeliny Jolie, množství zajímavých kreatur ( medvěd,drak!) a potěší i dostatek slavných jmen. Finále má asi 30 minut a představuje solidní, poutavé, stategicky zajímavé dobývání hradu, které v rámci Fantasy žánru připomíná to nejlepší od Pána Prstenů. Rozhodně jsem se nenudil. 75%(24.10.2019)

Sál plný prťat. To se jim bude ale dobře spát! Pohádka to sice je, ale temná, plná zla a smrti. Snaží se v ní sice tu temnotu vyvažovat vyňuňanými stvořeními ze světa fantazie, žijící na kouzelných Blatech, vtípky a charakterními postavami, ale i přesto bych si troufla tvrdit, že to pro úplně malé děti není. Já osobně jsem si film po všech stránkách nesmírně užila! Je jen zlomek snímků, kdy jsou pokračovaní lepší než úvodní filmy. Směle si myslím, že tahle dvoječka jedničku spolehlivě překonává.(9.11.2019)

Prvá Vládkyňa zla bola fajn. Dobrý a jednoduchý príbeh, ktorý sa (na rozdiel od dvojky) zbytočne nenaťahoval, zaujímavá postava Zloby a samozrejme úchvatná vizuálna stránka, ale aj hudba. No a dvojka presne toto nemá. Príbeh ma moc nebavil a s časti mi príde aj dosť nezmyslený a navyše aj zbytočne dlhý a naťahovaný. Neviem na čo ma takáto Disneyovka dve hodiny, keď sa tu nič nedeje. Čo sa týka ostatných vecí, ani Angelina a jej postava už nieje tak zaujímavá. Skôr tu zaujme Ed Skrein či Chiwetel Ejiofor a ich lietajúce komanda paroháčov v ústraní. Vizuál je samozrejme pekný aj tu za tie prachy, ale už toľko neoslnil ako na prvý krát, tak isto ako aj hudba. Zanelli síce nechal prvky J.N Howarda, no rovnako ako samotný film ani hudba už nemá ten správny šmrnc. Záver, ktorý bol aspoň trošku akčný ma bavil najviac, nieže by ta akcia bola špičková to nie, podla mňa mohla byť oveľa lepšia, ale narozdiel od celého filmu sa v závere aspoň niečo dialo. Rozhodne sklamanie, ale ako celok sa to dalo pozrieť. 60% - 3*(26.10.2019)

Produkt, ktorý ak nezarobí, tak bude úplne zbytočný. Ponúka však dostatočne veľa dobrých vecí aby nešlo o podobný trapas ako nedávny Luskáčik. Ide proste o normálny priemer za 6/10, ktorý neurazí ale ani nenadchne.(17.10.2019)

• SeBig

To co je? Shrek 2 v GOT stylu?(28.10.2019)

• Chrustyn

První Zloba nebyla nijak výjimečným filmem z disneyovské stáje, přesto ale docela pobavila originálním zpracováním známého příběhu o Růžence. Bohužel pokračování jede v zajetých kolejích, kdy vše musí být větší a na příběh se nehraje a vznikl jeden z nejhorších filmů, který se pyšní nálepkou Disney. Film i přes vysoký rozpočet vypadá lacině, vyjma Angeliny Jolie jsou všechny postavy trapné a otravné a po stránce scénáře se jedná o vyložený průser, kde spousta věcí vyloženě nedává smysl a postavy se chovají tak, jak jim zrovna scénář přikazuje. Své diváky si film určitě najde ale po právem se na něj velice brzy zapomene. Film je nejenom zbytečný, ale hlavně velmi špatný.(13.11.2019)

Celý čas som premýšľal, či je dvojka skutočne tak priamočiara, alebo sa mi to len zdá, prípadne, či na nás nevybafne nejakú časovú sľučku alebo čo. Jeden zvrat tu je, ale ten bol už použitý toľkokrát, že ide skôr o predvídateľné klišé. Na druhej strane tu aspoň fakt môžete úplne vypnúť mozog a užívať si peknú vizuálnu stránku, ale aj tu platí, že temnejšie ladenie prvého dielu a celková väčšia komornosť s menším počtom postáv bola v prvom prípade lepším riešením. Inak ako jednohubka určite neurazí, najmä výlety do podzemného sveta ulahodia očiam znaveným disneyovským infantilným vizuálom. No a zo scény prebudenia kráľa a jeho flegmatickej reakcie na novú situáciu, o ktorej nemal byť odkiaľ informovaný, sa môže stať wtf kult.(12.11.2019)

Možná se budu opakovat, ale té dětské dušičce, která se ve mě stále někde schovává, se znovu dostalo krásného zážitku ze snímku, který šikovně navazuje na původní pohádku a dále rozvíjí onen úžasný svět ve vší jeho rozmanitosti a hravosti plné nádherných vizuálních efektů. Ačkoli se jedná o motiv v základu relativně obehraný a příběh veskrze jednoduchý, výsledný děj působí, stejně jako minule, dosti osobitým dojmem, rozšiřuje pozadí a skýtá nový vývoj. Opět výtečně také fungují změny poloh, kdy se s přirozenou lehkostí střídají dramatické a vážné okamžiky se světlejšími chvílemi nebo tajemně temné pasáže s atmosférou radostnější, zase i díky nápomoci umně přetvořené hudební složky. K tomu je samozřejmě třeba přičíst ještě odpovídající výkony všech tří hlavních hrdinek a fungující emoce, jimiž se ani tentokrát nešetří. 85 %(20.10.2019)

• Filmmaniak

Pokračování, o které se nikdo neprosil a ani nebylo proč a z čeho ho natočit, ale předchozí film vydělal velké peníze, a tak zkrátka vzniknout muselo. Příběh je jedna velká generická šablona, působící jako z prstu vycucaná kombinace nastavované kaše a produktu vytvořeného generátorem náhodných zápletek. Jednoduchost, obyčejnost a předvídatelnost děje se film snaží zakrýt digitálními triky, výpravou a barvitou vizuální stránkou - i v tomto ohledu však pouze naplňuje obvyklý líbivý standard, aniž by se pokusil o cokoli originálního či výrazněji nápaditého. Táhnou to profesionálně realizované povrchové aspekty snímku a místy i herci. Všechna ta snaha ale byla vynaložena do ledabylého a nezajímavého počinu, který existuje prakticky jen z povinnosti.(17.10.2019)

Hodnotím stejně, jako první díl. Neumím ten pocit moc dobře popsat, ale jak u jedničky, tak u tohoto filmu jsem měla pocit, že na ně koukám skrze zamlžené sklo. Chápu co se děje, ale ten příběh se ke mě prostě nedostává, tak, jak tvůrci doufali. Nemastné, neslané a nedůležité. Ale stejně jako u jedničky: pěkné kostýmy a dobré herecké výkony. Plus super překvápko, když se objevili Chiwetel Ejiofor a Ed Skrein. Oba mám moc ráda a oba jsem viděla moc ráda. 3*(27.10.2019)

Keď som sa prvýkrát dozvedel, že bude pokračovanie filmu "Maleficent", nevedel som čo od filmu očakávať. Mal som pocit, že Disney urobili svoj hraný remake a tam to stačilo. Nemal som vôbec odvahu ani hádať o čom by mohlo byť pokračovanie. A film sa neustále odsúval a odsúval a odsúval. A tak sme tu, 5 rokov neskôr s filmom. "Maleficent: MIstress Of Evil". Trošku viac nám ukazuje svet, z ktorého Maleficent prišla, ako pokračovanie to nepôsobí vysoko nasilu a myslím si, že je celkom funkčné. Každopádne si musím film pozrieť ešte raz v originálnom znení. Lebo všetky plusy, ktoré s filmom mám absolútne nejdú cez dabing. Slovenský dabing považujem za absolútne otrasný. Pôsobí tak neskutočne naučeno a strojene, že miestami film stráca tie potrebné emócie, ktoré potrebuje. Ale to nie je chyba filmu ako takého. A preto to nebudem zahŕňať do výsledného ratingu. Čo sa mi páči na filme? Vizuálna stránka. Myslím si, že efekty ma celkom presvedčili, mal som pocit, že sa týchto bytostí môžem dotknúť, a že tam skutočne sú. Angelina Jolie je opäť skvelá a myslím si, že aj Michelle Pfeiffer ako zloduch filmu je veľmi dobrá. Mimochodom, to nie je spoiler, to sa dozviete v momente, ako ju prvýkrát uvidíte. Elle Fanning tu toho moc nepredvedie, ale dáva filmu tú potrebnú nevinnosť. Myslím si, že som si ju ale užil oveľa viac minulý mesiac v inom filme. Tu nejako toho moc neukázala. Ale bola milá. O ostatných postavách toho moc nepoviem, lebo musím povedať, že je tu niekoľko celkom zaujímavých zvratov. Akčná časť filmu pri konci pôsobí skutočne silno. A je tu jedna vynikajúca momentka, kde ma na moment Disney skutočne prekvapili. Takýto ťah by som od nich nečakal. Film je predvídateľný, ale zase čo môžeme čakať od príbehu, ktorý je určený skôr mladším divákom? Myslím si, že ale nepôsobí až tak gýčovito. Problémy filmu by som povedal, že niektoré postavy moc času nedostanú. Napríklad víly. Napríklad princ. Napríklad kráľ. Dokonca mám pocit, že ani naši hrdinovia nemajú toľko času, koľko by sme možno chceli. Najviac tu sledujeme práve zlú kráľovnú. A mrzí ma, že niektoré obľúbené postavy tak nebudú mať dostatočný priestor. Záver je veľmi happyendový, ale to som asi aj čakal. Ale pôsobí to na mňa až ako moc veľký happy end. Neviem či by bol aj priestor na pokračovanie po tomto filme, no ja by som asi ďalej nešiel. Myslím si, že tieto dva filmy postačujú. Ja som si sledovanie užil, no rozhodne to nebude film roku. Hodnotenie: B(18.10.2019)

• Vědma

Dějově řídké a hezký vizuál taky nezachrání každou kravinu. Finále ve stylu Hry o trůny je nepohádkově přepálené.(5.11.2019)

Je to už pět let co světlo světa spatřila první Zloba, která se v roce 2014 stala nejenom finančním hitem ale byla i povedeným, tak trochu jiným zpracováním známého příběhu o Šípkové růžence. Dodneška jsem ten film viděl mockrát a mám ho opravdu rád. A především Angelina Jolie byla parádním castingem do titulní Zloby. Pochopitelně jsme se vzhledem k výdělkům museli jednou dočkat pokračování a to je už tady. Stojí pokračování za to? Na rovinu odpovím, že ano. Za mně se ale jedná o jasný sešup oproti prvnímu dílu jehož existence je ve finále možná přece jen trochu zbytečná. Za mně se vlastně jedná o Alenku v říši divů: Za zrcadlem 2.0. Pokračování, které prvnímu dílu rozhodně nedělá ostudu, kdyby ale nevzniklo možná by to nějak zvlášť nevadilo. Jenže Zloba 2 je ve finále možná i zajímavějším filmem než Alenka v říši divů: Za zrcadlem. A to kvůli tomu, že zatím co se James Bobin snažil u druhé Alenky držet stylu nastaveném Timem Burtonem u prvního filmu, tady se na to jde trochu jinak. Režisér jedničky Robert Stromberg se nevrátil (Zloba 1 byla jeho režijní debut a od té doby žádný další celovečerák nenatočil), byl však nahrazen Joachinem Rønningem. Rønning už společně s Espenem Sandbergem režíroval Piráty z Karibiku 5 a už tehdy se mu podařilo vzít zajetou značku a pojat si jí po svém. Piráti 5 byli výrazně svoji oproti zbytku série a značná část lidí s tím měla problémy, já ovšem tuhle režisérskou dvojici ocenil a říkal jsem si, že bych od nich nejen rád viděl Piráty 6 ale viděl je rád i u jiného projektu. Zlobu 2 sice točí jen Rønning, stejně jako u Pirátů 5 je ale Zloba 2 výrazně svá. A to je ve finále důvod to proč Zloba 2 funguje. Po závěru jedničky bylo opravdu těžké navázat nějakou smysluplnou zápletku a ani ukázky na dvojku ne naznačovali, že někdo dokázal vymyslet zrovna dvakrát zajímavou zápletku. Oné náznaky o co v něm půjde (rivalita mezi královnou Ingrith a Zlobou, konflikt mezi Zlobou a Růženkou, objevení členů stejného druhu jako Zloba...) rozhodně nezněli špatně, ovšem ve finále se fakt dalo těžko odvodit jak moc to bude fungovat. Tady ale potěší fakt, že trailery si mnoho věci schovali. A ve finále je tak snadné si Zlobu 2 užít a vidět věci, které člověk jen tak nečeká. Neříkám, že je tu nějak velký počet dějových zvratů, které by diváka prostě nenapadli. Není! Rønning ale naštěstí dokáže dodat boží vizuál (úplně jiný než v jedničce a přesto nádherný) a zároveň mu stejně jako v případě Pirátů 5 nedělá problém akce, která je především v závěrečné akční pasáží parádní. Trailery jinak tohle všechno tají a tudíž je fajn vidět parádně zvládnutou akci, kterou trailery vůbec nenaznačí. Zároveň se fakt hezky kouká na vizuál a i když je oproti jedničce ve finále možná těch barev až moc (stejně jako Alenka v říši divů 2 se z temnějších barev z jedničky dostáváme do více barevných ve dvojce) rozhodně z toho nebolí oči. Spíš naopak. Zároveň se scénáristům povedlo aby měli postavy z jedničky funkční vývoj ve druhém díle a zároveň v rámci možností funkčně představit postavy nové. Zloba ve druhém díle dostává po událostech jedničky další zajímavý dějový oblouk, který se funkčně vyvíjí i Růženka dostává víc prostoru a Elle Fanning ve finále dostává více příležitostí se herecky vyřádit. Brentona Thwaitese z jedničky jako prince Filipa nahradil Harris Dickinson a i když si nejsou moc podobní tak Dickinson celkem jako náhrada za Thwaitese funguje a vlastně už se nebojím toho, že právě on bude protagonistou prequelu ke Kingsmanům. Parádní castingovou trefou je poté Michelle Pfeiffer jako královna Ingrith. Pfeiffer funguje jako hlavní záporačka velice dobře a i když to není člověk, který vypadá jako čisté zlo, Pfeiffer za celou kariéru hrála dost zlých charakterů a to zlo je ve finále vidět už jenom z očí. Z její záporačky nejde ani tak strach proto, že by z ní šel strach po fyzické stránce (Pfeiffer je pořád přece jen i po šedesátce pohledná) ale spíš proto čeho všeho je její záporačka schopná. Bavil mě i Chiwetel Ejiofor a především se Warwick Davis po dlouhé době dočkal trochu větší role, kterou si očividně užil. A i ty tři chůvy z prvního dílu mají ve finále ve dvojce smysl. Nebo minimálně jedna z nich..... Závěrečná bitva je jinak jedna z nejlepších bitev, kterou jsem za posledních let v rámci fantasy žánru viděl. Neříkám to proto, že by to byla totálně geniální bitva, spíše to vypovídá o tom jak bídně na tom fantasy žánr aktuálně je. Rozhodně jde ale o povedenou bitvu a minimálně pár jejich částí budu mít v paměti ještě hodně dlouho. A to mi ve finále k spokojenosti z ní stačí. Kouzlo jedničky je ve finále pořád přece jen pryč. Zlobu 2 ve finále opravdu cením a především se mi potvrdilo, že Rønning umí, ve finále to ale vždy bude ten slabší odvar z jedničky. A nedovedu si představit jak by se vlastně pokračovalo ve Zlobě 3. Zloba 2 ale dokázala fungovat se svými postavami, akcí i vizuálem velice povedeně a pokud tohle ve finále bude tečka za celým příběhem tak to bude rozhodně tečka důstojná....(20.10.2019)

Pri sledovaní hitu z roku 2014, ma sprevádzalo určité sklamanie. A nebolo to spracovaním, ale tým, že sa to proste akosi nedarilo privodiť atmosféru fantasy rozprávky, ktoré som mal v minulosti tak rád ( napr LEGENDA či KRULL ). V tomto prípade, sa mi ale dostalo niečoho, čo som ani nečakal. Príjemná dark fantasy, ktorá sa neštíti prísť okrem ( väčšinou ) skvelej formálnej stránky, aj s dobrým príbehom. Progres. To sa podarí pri pokračovaniach málokedy.(24.10.2019)

Z první "Zloby" jsem nikterak odvázaná nebyla a upřímně mě překvapilo, že se chystá pokračování. Do kina jsem tedy vyrazila hlavně ze zvědavosti, jakým způsobem tvůrci rozvinou relativně uzavřený příběh. A světe div se, když o "Královně všeho zlého" uvažuji jako o samostatném filmu, myslím, že se jedná o velmi slušný fantasy snímek, který v mých očích ještě předstihl jedničku. Méně uječených víl, aktivnější Aurora/Růženka i princ (takže jsem přežila i změnu jeho hereckého představitele), bezva Michelle v záporné roli, krásný vizuál. Skoro 4*.(2.11.2019)

V charakteristice Zloby mi chybí ještě Válečný. Vždyť je tam všechno: útok střemhlavých bombardérů plus efektivní protiletecká obrana (např. Bitva u Midway a to včetně herecké účasti Eda Skreina), likvidace "nenáviděné rasy" za pomoci lstivého nahnání "do sprch" (např. Šedá zóna, Saulův syn) i hrdinné obětování se "zalehnutím kulometného hnízda" (libovolný sovětský válečný film). A nevím, proč by měl někdo na konci zakrývat té koze rohy, nepotřebovala spíš podojit?(18.11.2019)

• Rocky88

Strašně divná...pohádka? Na začátku je to samá barvička, chlupaťoučký zvířátka, roztomiloučký stvořeníčka. Až se to najednou zvrhne ve válku mezi lítacíma kozlama a lidma z království v otravném digibordelu. Šťávu měli alespoň konfrontace mezi ex-MILFkami Jolie a Pfeiffer a hnízdo již zmíněných lítacích kozlů a koz (samozřejmě v multikulti vydání). Absolutně mi uniká cílová skupina diváků.(29.10.2019)

<< předchozí 1 2 3 4