Zloba: Královna všeho zlého

• USA Maleficent: Mistress of Evil (více)
Trailer 1

Přešlo pět let. Královna černé magie Zloba žije spokojeně na čarovných Blatech a její kmotřenka Růženka dospívá. Jejich vzájemný vztah, který se zrodil ze zrady a pomsty, rozkvetl a zkošatěl. Nicméně nenávist mezi lidmi a kouzelnými bytostmi nezmizela. Svatba mezi princem Filipem z království Ulstead a Růženkou ze sousedních Blat je důvodem k radosti, a mnozí doufají ve spojenectví mezi znesvářenými světy. Avšak nečekaný zvrat událostí a setkání s novými mocnými spojenci dostane Růženku a Zlobu na opačné strany Velké války, která podrobí jejich rodinná pouta náročné zkoušce. (Falcon)

Trailer 1

oveckaoa

V redakci kinoboxu musí jet na slušném matrošu (asi halušky nebo lsd), když o tomhle napíšou, že je to více fantasy než pohádka. Souhlas s názorem, že druhý díl byl zbytečný tak, že jediný důvod proč vznikl jsou nejspíše prachy (to samé platí i u Toy Story 4) a imigrační krize (ta paralela je až do očí bijící). Optimálně mezi 3 a 4 hvězdama , ale za ten sluníčkový konec hvězda dole. Točit to někdo jiný tak by zde mohla být parádní bitva ve stylu Pána Prstenů bohužel to točil Disney tak zde máme bitvu ve stylu barevného ohňostroje, která hýří převážně červenou . Spoiler plusové body za to, že chcípla jedna z těch víl škoda, že nechcíply všechny hned bych měl větší důvod k radosti. ()

Necron

dlouho jsem to odkladal.. predchozi film me nebavil, ale tohle se fakt neda. naznak temnoty je fajn, ale schizofrenni provedeni v disney family stylu, plnym klise a spatneho cgi, to hrozne degraduje. film trpi hlavne kvuli scenari a potrebe "zavdecit se cele rodine", nevi na jake publikum chce cilit. neda se to vydrzet ani po lahvi vina. ()

chelseaman22

Angelině chybí jejích šestnáct dětí, a proto se tak zoufale upíná k jediné blonďaté dcerušce, která pobrala krásy alespoň za tři a půl vrstevnic. A právě Ennie je asi jediným důvodem, proč se dívat na tento bezbřehý splašek, jehož scénář mohla napsat kupříkladu čtrnáctiletá transsexuální dívka. 43 % Celosvětový příjem k 3. 3. 2020: $491,730,089, což je 2,66 násobek rozpočtu ()

Martrix

Odmyslím-li si působivý vizuál a dechberoucně nádhernou Angelinu, zbyde mi nenápaditý příběh. První půle byla v pohodě, ale závěr, to je i na hollywoodskou produkci blivajz. Během minuty přejít z masakru do happyendu, kde je vše odpuštěno, zlo zůstane nepotrestáno, úmrtí neoplakána... . Nebýt toho, že Angelína vypadá i ohorněná a se špičatýma ušima  po čertech skvěle, byl bych o dost kritičtější. A to i když se v té zmiňované první polovině filmu, pár pěkných a vtipných momentů našlo. Vidle? Lidé jsou rozkošní! Líbil by se mi crossover se Shrekem. Ostatně první rodinná večeře mi ho trochu připoměla  Tím ovšem pozitiva končí. Co ale ještě zmínit musím...tentokrát bych jako Růženku strpěl spíš černošskou lesbičanku, než čuníkoksichtou Fanning. Doufejme, že třetí díl bude Růžoprostý. ()

NinadeL

Disneyovské generické předělávky animáků do live action formátu jsou náročné, zahlcující a často nudné. Naštěstí minimálně Alenka a Maleficent jsou čestné výjimky, které původní animáky berou jen jako odrazový můstek a nechají se inspirovat ke zcela samostatným dobrodružstvím. Druhá Maleficent je krásný příklad přechodu z pohádky do fantasy, která může oslovit i starší publikum. Herecký tým nebývale skvěle podpořila Michelle Pfeiffer, která si svou zlou královnu Ingrith naprosto užila. Hlavní trio je báječně sehrané a je radost pohledět na tak spokojené herečky, které jsou ve svých rolích šťastné. Prima kostýmy, akce, emoce, vše je na svém místě. Spokojenost. ()

• Než se Zloba (Angelina Jolie) zhmotní na věži, kde ji zasáhla královna (Michelle Pfeiffer) šípem, tak z ní utečou dva vojáci. V dalším záběru ale utíkají z věže zase. (Duoscop)
  • Premiéra filmu měla původně proběhnout 29. května 2020, ale nakonec byla přesunuta na 18. říjen 2019 kvůli tomu, že studio Disney bylo z práce režiséra Rønninga tak nadšeno, že nechtěli čekat do května 2020. (Varan)

Související novinky

Disney oznámilo své plány

Disney oznámilo své plány

07.05.2019

Studio Disney čerstvě oznámilo své plány na příštích sedm let, a vzhledem k tomu, kolik toho je, pojďme se do toho rovnou pustit. Nejvýznamnější část novinky se pochopitelně týká nových Star Wars. Po… (více)