Zloba: Královna všeho zlého

• Nový Zéland

• Austrálie

Fantasy / Dobrodružný / Akční / Romantický / Rodinný

USA / Velká Británie, 2019, 118 min

Naprosto zbytecnej film. Prvni dil jeste tak nejak daval smysl, ale tady je to i na pohadku uz hodne mimo, dej tu vlastne zadnej neni, obcas to vypada jak vykradacka Shreka, obcas jak vykradacka pohadek nebo fantasy, ale hlavne to celou dobu pusobi jak desne nastavovana kase a ze tvurci vlastne ani nevi, o cem ten film ma bejt, nakousne se tu par motivu, ale vsechno to tak nejak vysumi do ztracena. Dalsi problem je, ze tu vlastne neni zadna sympaticka postava. Nejbliz k tomu ma mozna tak ptaci poskok, ale to je hodne vedlejsi postava. Fanning je na pest, Jolie bohuzel vetsinou taky, princ je naprosto nezajimavej a motivace Pfeiffer dost zmatena, takze vas ve vysledku sere i ona. Aspon, ze herecky to tak spatny neni. Film tak hlavne ze dna zvedaj spickovy triky a fajnovy souboje, vizual je opet na jednicku. Skoda, ze je film zbytecne natahovanej, pri kratsi stopazi by clovek mohl jen vypnout a uzivat si pekny triky a bitky, takhle to obcas zacina i nudit. Celkove slabsi 3*, priste si radsi zase pustim prvni dil.(8.6.2020)

Pohádkové, pokračující, kouzelné. A jak už to tak zpravidla bývá, dvojka je vždycky jiná než jednička. Těšila jsem se na kouzelný pohádkový svět, na kostýmy Angeliny, na jejího parťáka vránu Diavala. Děj byl dobrý, stručný, ale jakmile došlo ke zvratu v ději, že Zloba není sama (kde teda, sakra, celou tu dobu byli?!) dostane příběh trochu jiný šmak. Hanit to nebudu, je to moc hezké a moc mě to baví. ..já jsem pořád takový dítě, jak mám pak mít vlastní..(21.6.2020)

Jelikož první Zloba patří k mým nejoblíbenějším filmům, bylo mi už od oznámení pokračování jasné, že budu muset opět vyrazit do kina. A jsem ráda, že můžu říct, že jsem nebyla vůbec zklamaná! Diváka znovu pohltí naprosto krásná krajina Blat a všichni členové sličného lidu. Víc je tu (asi) upřednostňována Růženka, ale Angelina co by Zloba vypadá tak skvostně, že zastínila každého, kdo se s ní objevil ve stejné scéně. Michelle Pfeiffer byla vhodnou volbou pro hlavní záporačku a užívala jsem si všechny scény s ní jako královnou Ingrid a Zlobou (to je tak, když dáte do jedné místnosti dvě velké osobnosti). Maličké mínus, a to je taky důvod, proč dávám jen 4* místo pěti, vidím v délce. Ačkoliv film utíkal rychle, párkrát jsem se přistihla, jak koukám po čase. V tomhle má výhodu jednička, která je kratší a tedy i stručnější. Tady se muselo víc věcí vysvětlovat. Královna všeho zlého si byla schopna udržet svou krásu a srdíčko, na konci mi dokonce ukáplo i pár slziček, jak jsem z toho všeho byla dojatá. Shrnuto potrženo, pokud můžete, vyrazte si do kina na tuhle parádní podívanou, když u tohohle dvouhodinového filmu mohly vydržet i malé děti, tak vy to zvládnete taky :).(19.10.2019)

Z první "Zloby" jsem nikterak odvázaná nebyla a upřímně mě překvapilo, že se chystá pokračování. Do kina jsem tedy vyrazila hlavně ze zvědavosti, jakým způsobem tvůrci rozvinou relativně uzavřený příběh. A světe div se, když o "Královně všeho zlého" uvažuji jako o samostatném filmu, myslím, že se jedná o velmi slušný fantasy snímek, který v mých očích ještě předstihl jedničku. Méně uječených víl, aktivnější Aurora/Růženka i princ (takže jsem přežila i změnu jeho hereckého představitele), bezva Michelle v záporné roli, krásný vizuál. Skoro 4*.(2.11.2019)

Vida, vida. Celkem očekávatelný pokračování Zloby, kdy se ještě možná v tom stylu fantasy tlačí o kousek víc na pilu než v předešlím dílu. Navíc příběhu od začátku až k samýmu válčivýmu vyvrcholení suprácky dopomohla Pfeifferová, která zákeřnou záporačku zahrála bravurně! Jsem lehce nasranej na naše domácí kino, pač obraz v 3Déčku byl dost tmavej, nicméně i přes tu clonu mi nádherně vynikla opět neodolatelná skvěle mystická Angelina! Díky ní a Michelle jde o libovou pohádku, která stojí za to! 80%(22.10.2019)

• - Premiéra filmu měla původně proběhnout 29. května 2020, ale nakonec byla přesunuta na 18. říjen 2019 kvůli tomu, že studio Disney bylo z práce režiséra Rønninga tak nadšeno, že nechtěli čekat do května 2020. (Varan)

• - Natáčelo se od 29. května do 24. srpna 2018 v Anglii (Londýn, Buckinghamshire) a v Illinois (Chicago). (Varan)

• - Harris Dickinson prevzal rolu princa Phillipa od Brentona Thwaitesa, kvôli zaneprázdnenosti v seriáli Titans (od r. 2018). (Astonko)