Zloba: Královna všeho zlého

• USA Maleficent: Mistress of Evil (více)

Princ Filip právě požádal Růženku o ruku. Z toho ale není příliš nadšená její kmotra, Zloba, která Růženku vychovala. Jenže mnohem víc než Zloba je se synovým chováním nespokojena královna Ingrith "matka Filipa". Ingrith proto vymyslí ďábelský plán, jak svatbu překazit a porazit celou kouzelnou říši, které Růženka panuje. Ingrith pozve na slavnostní večeři Růženku i s její kmotrou Zlobou. Na večeři však Ingrith pobodá svého manžela, krále Jana, jedovatým vřetenem a král upadne do bezvědomí. Ingrith obviní Zlobu z toho, že Jana uhranula a zaklela. Zloba z hradu sice uletí, je ale postřelena zákeřnou Ingrithinou služebnicí Gerdou. Zloba spadne do vody mezi oběma královstvími a odsud ji zachrání fey Conall (okřídlený rohatý obr). Conall odnese Zlobu do skrýše feyů, kde ji s ostatními feyi léčí.Zjistí, že jeden z feyů, Borra, chce vést proti proradným lidem válku, Conall však válce brání. Zatím jsou obyvatelé kouzelné říše, Blat, královnou Ingrith pozváni na svatbu prince Filipa s Růženkou. Jedná se však o lest... (TV Nova)

Trailer 1

MrHlad

Princezna Aurora se chce vdávat a Zloba s tím má trochu problém. Takový, který vede až k válce mezi lidmi a kouzelnými bytostmi! Pokračování temné fantasy je stejně nevýrazné jako první díl. Trikově velkolepá podívaná má okoukaný a až příliš jednoduchý příběh, na kterém zarazí nečekané upozadění Angeliny Jolie. Jako nenáročná rodinná fantasy to sice obstojí, ale cokoliv navíc byste ve druhé Zlobě hledali marně. ()

Malarkey

Každý, kdo má rád filmy, ví, jak druhé díly prvních úspěšných filmů bývají zakleté. No a jelikož Zloba byla poměrně svébytná pohádka s výraznou příměsí fantasy, na pokračování se nenechalo zase tak dlouho čekat. No a výsledek? Na druhý díl kupodivu dobré, leč standardně slabší, než první díl. Proč třeba ten podtitul královna všeho zlého? Měl jsem za to, že to, že Zloba není zlá, jsme si stihli vysvětlit už v prvním díle. Tak proč na to opět narážet? A takových momentů, které popírají první díl je tu daleko více (tajná rasa, povstání z popela atd.). Na druhou stranu ale Joachim Roenning není žádnej neználek, a tak si přichystal překrásné digitálno s epickou závěrečnou bitvou, což jsem ani nečekal a neskutečně si ji užil. Takže ač jsou ve filmu jednoznačně momenty, které jsem nepochopil, tak pořád se jedná o tak pěknou fantasy, jakou Vám Hollywood často nenabídne. ()

EvilPhoEniX

Pokračování Zloby je přibližně na podobné úrovni jako jednička, akorát s větším rozpočtem a s velkolepějším finále, tedy fanoušci jedničky by zklamáni být neměli. Zloba je nečekaně dost temná fantasy fairytale, na kterou se hezky kouká díky hezkému vizuálu, krásné Angeliny Jolie, množství zajímavých kreatur ( medvěd,drak!) a potěší i dostatek slavných jmen. Finále má asi 30 minut a představuje solidní, poutavé, stategicky zajímavé dobývání hradu, které v rámci Fantasy žánru připomíná to nejlepší od Pána Prstenů. Rozhodně jsem se nenudil. 75% ()

T2

Rozpočet $185miliónovTržby USA $113,228,136Tržby Celosvetovo $490,372,862Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Čakal som teda väčší paškvíl, ale je to len klasická schéma ale aj na to, až tak moc neotrávi. Aj keď šípková rúženka je biela ako smrť, to dievča fakt miestami pre tu bielu pokožku vypadá strašne a taká Michelle Pfeiffer je už riadne vyslúžila ani make-up to moc nezachráni. Trikovo v pohode, občas niečo kde tu pobaví. Tieto Disney pásovky sú ale len také šumáky do vzduchu, jednorázovky na ktoré si po mesiaci ani len nespomeniete. /videl v kine: 55%/ ()

• Premiéra filmu měla původně proběhnout 29. května 2020, ale nakonec byla přesunuta na 18. říjen 2019 kvůli tomu, že studio Disney bylo z práce režiséra Rønninga tak nadšeno, že nechtěli čekat do května 2020. (Varan)
  • Natáčelo se od 29. května do 24. srpna 2018 v Anglii (Londýn, Buckinghamshire) a v Illinois (Chicago). (Varan)