Reklama

Reklama

Zloba: Královna všeho zlého

  • USA Maleficent: Mistress of Evil (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Přešlo pět let. Královna černé magie Zloba žije spokojeně na čarovných Blatech a její kmotřenka Růženka dospívá. Jejich vzájemný vztah, který se zrodil ze zrady a pomsty, rozkvetl a zkošatěl. Nicméně nenávist mezi lidmi a kouzelnými bytostmi nezmizela. Svatba mezi princem Filipem z království Ulstead a Růženkou ze sousedních Blat je důvodem k radosti, a mnozí doufají ve spojenectví mezi znesvářenými světy. Avšak nečekaný zvrat událostí a setkání s novými mocnými spojenci dostane Růženku a Zlobu na opačné strany Velké války, která podrobí jejich rodinná pouta náročné zkoušce. (Falcon)

(více)

Videa (13)

Trailer 2

Recenze (300)

silentname 

všechny recenze uživatele

Keď som sa prvýkrát dozvedel, že bude pokračovanie filmu "Maleficent", nevedel som čo od filmu očakávať. Mal som pocit, že Disney urobili svoj hraný remake a tam to stačilo. Nemal som vôbec odvahu ani hádať o čom by mohlo byť pokračovanie. A film sa neustále odsúval a odsúval a odsúval. A tak sme tu, 5 rokov neskôr s filmom. "Maleficent: MIstress Of Evil". Trošku viac nám ukazuje svet, z ktorého Maleficent prišla, ako pokračovanie to nepôsobí vysoko nasilu a myslím si, že je celkom funkčné. Každopádne si musím film pozrieť ešte raz v originálnom znení. Lebo všetky plusy, ktoré s filmom mám absolútne nejdú cez dabing. Slovenský dabing považujem za absolútne otrasný. Pôsobí tak neskutočne naučeno a strojene, že miestami film stráca tie potrebné emócie, ktoré potrebuje. Ale to nie je chyba filmu ako takého. A preto to nebudem zahŕňať do výsledného ratingu. Čo sa mi páči na filme? Vizuálna stránka. Myslím si, že efekty ma celkom presvedčili, mal som pocit, že sa týchto bytostí môžem dotknúť, a že tam skutočne sú. Angelina Jolie je opäť skvelá a myslím si, že aj Michelle Pfeiffer ako zloduch filmu je veľmi dobrá. Mimochodom, to nie je spoiler, to sa dozviete v momente, ako ju prvýkrát uvidíte. Elle Fanning tu toho moc nepredvedie, ale dáva filmu tú potrebnú nevinnosť. Myslím si, že som si ju ale užil oveľa viac minulý mesiac v inom filme. Tu nejako toho moc neukázala. Ale bola milá. O ostatných postavách toho moc nepoviem, lebo musím povedať, že je tu niekoľko celkom zaujímavých zvratov. Akčná časť filmu pri konci pôsobí skutočne silno. A je tu jedna vynikajúca momentka, kde ma na moment Disney skutočne prekvapili. Takýto ťah by som od nich nečakal. Film je predvídateľný, ale zase čo môžeme čakať od príbehu, ktorý je určený skôr mladším divákom? Myslím si, že ale nepôsobí až tak gýčovito. Problémy filmu by som povedal, že niektoré postavy moc času nedostanú. Napríklad víly. Napríklad princ. Napríklad kráľ. Dokonca mám pocit, že ani naši hrdinovia nemajú toľko času, koľko by sme možno chceli. Najviac tu sledujeme práve zlú kráľovnú. A mrzí ma, že niektoré obľúbené postavy tak nebudú mať dostatočný priestor. Záver je veľmi happyendový, ale to som asi aj čakal. Ale pôsobí to na mňa až ako moc veľký happy end. Neviem či by bol aj priestor na pokračovanie po tomto filme, no ja by som asi ďalej nešiel. Myslím si, že tieto dva filmy postačujú. Ja som si sledovanie užil, no rozhodne to nebude film roku. Hodnotenie: B ()

Vxxx 

všechny recenze uživatele

Hodnotím stejně, jako první díl. Neumím ten pocit moc dobře popsat, ale jak u jedničky, tak u tohoto filmu jsem měla pocit, že na ně koukám skrze zamlžené sklo. Chápu co se děje, ale ten příběh se ke mě prostě nedostává, tak, jak tvůrci doufali. Nemastné, neslané a nedůležité. Ale stejně jako u jedničky: pěkné kostýmy a dobré herecké výkony. Plus super překvápko, když se objevili Chiwetel Ejiofor a Ed Skrein. Oba mám moc ráda a oba jsem viděla moc ráda. 3* ()

Reklama

BMW12 

všechny recenze uživatele

Naprosto parádní pokračování této Disneovky. To se málokdy stává, aby pokračování bylo lepší než první díl, ovšem zde se to povedlo na jedničku. Scénář je vypilován k dokonalosti a když se na scéně objeví Temní Feyové, tak to dostane další grády. K tomu perfektní vizuální stránka filmu a máme zde pětihvězdičkový film. Snad jen přeobsazení pricen Filipa mrzí. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Každý, kdo má rád filmy, ví, jak druhé díly prvních úspěšných filmů bývají zakleté. No a jelikož Zloba byla poměrně svébytná pohádka s výraznou příměsí fantasy, na pokračování se nenechalo zase tak dlouho čekat. No a výsledek? Na druhý díl kupodivu dobré, leč standardně slabší, než první díl. Proč třeba ten podtitul královna všeho zlého? Měl jsem za to, že to, že Zloba není zlá, jsme si stihli vysvětlit už v prvním díle. Tak proč na to opět narážet? A takových momentů, které popírají první díl je tu daleko více (tajná rasa, povstání z popela atd.). Na druhou stranu ale Joachim Roenning není žádnej neználek, a tak si přichystal překrásné digitálno s epickou závěrečnou bitvou, což jsem ani nečekal a neskutečně si ji užil. Takže ač jsou ve filmu jednoznačně momenty, které jsem nepochopil, tak pořád se jedná o tak pěknou fantasy, jakou Vám Hollywood často nenabídne. ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

První Zloba nebyla nijak výjimečným filmem z disneyovské stáje, přesto ale docela pobavila originálním zpracováním známého příběhu o Růžence. Bohužel pokračování jede v zajetých kolejích, kdy vše musí být větší a na příběh se nehraje a vznikl jeden z nejhorších filmů, který se pyšní nálepkou Disney. Film i přes vysoký rozpočet vypadá lacině, vyjma Angeliny Jolie jsou všechny postavy trapné a otravné a po stránce scénáře se jedná o vyložený průser, kde spousta věcí vyloženě nedává smysl a postavy se chovají tak, jak jim zrovna scénář přikazuje. Své diváky si film určitě najde ale po právem se na něj velice brzy zapomene. Film je nejenom zbytečný, ale hlavně velmi špatný. ()

Galerie (83)

Zajímavosti (4)

  • Natáčelo se od 29. května do 24. srpna 2018 v Anglii (Londýn, Buckinghamshire) a v Illinois (Chicago). (Varan)
  • Premiéra filmu měla původně proběhnout 29. května 2020, ale nakonec byla přesunuta na 18. říjen 2019 kvůli tomu, že studio Disney bylo z práce režiséra Rønninga tak nadšeno, že nechtěli čekat do května 2020. (Varan)
  • Než se Zloba (Angelina Jolie) zhmotní na věži, kde ji zasáhla královna (Michelle Pfeiffer) šípem, tak z ní utečou dva vojáci. V dalším záběru ale utíkají z věže zase. (Duoscop)

Související novinky

Disney oznámilo své plány

Disney oznámilo své plány

07.05.2019

Studio Disney čerstvě oznámilo své plány na příštích sedm let, a vzhledem k tomu, kolik toho je, pojďme se do toho rovnou pustit. Nejvýznamnější část novinky se pochopitelně týká nových Star Wars. Po… (více)

Reklama

Reklama