Vražda v Orient expresu

• Austrálie

• Kanada

Mysteriózní / Krimi / Drama

USA / Malta, 2017, 114 min

(2-3*, dvojknír na tom zdaleka neni to nejsměšnější)(13.2.2018)

Na začátku bych dal pět, na konci už jen tři a těch průměrných čtyř dosahuje tahle Branaghova libůstka celkem s přehledem hlavně proto, že jsem na tu jeho hru přistoupil a chtěl jsem si ty herce pohromadě užít, v klasickém díle a v dárkovém balení.(16.8.2018)

Páčilo sa mi. Po vizuálnej stránke pekné a keďže som nepoznal predlohu tak ma aj vyriešenie prípadu zaujalo. A dobrá hudba. Spokojnosť.(17.9.2018)

Je super, že se Kenneth nelekl glorifikace Suchetova podání a nebál se stvořit úplně jiného Poirota. Ztvárňuje ho skvěle, na něm snímek stojí a padá. Vůbec bych se nebál ještě delší stopáže - snímek uteče jako voda a jedinou jeho vadou je to, že nezbývá čas se pořádně seznámit s postavami. Kompozice záběrů je tak dokonalá, že by v ní ani Poirot nenašel chybičku. Co se CGI týče, vypadá to jako Polární expres naživo.(20.9.2018)

3 a 1/2 Jako Poirot by mi seděl mnohem více Depp.(23.9.2018)

Film kolem mne prosvištěl tak rychle, že jsem snad ani nic výrazného, co by mě vyloženě strhlo, nezaznamenal. Filmu se ovšem nedá upřít napínavá atmosféra, kterou někdy zbytečně kazí nezajímavé dialogy. Knižní předlohu ani žádný přechozí film jsem nečetl respektive neviděl, takže rozuzlení pro mne bylo hodně překvapující.(2.10.2018)

První polovina filmu je až otravně nudná. Zdlouhavé seznamování s postavami vás přestane bavit ve chvíli, kdy zjistíte, že vám každá lže. Nepozornost pramenící z tohoto nezájmu vás pak mrzí v druhé polovině, kdy nevíte, která bije. Za mě filmařsky nezvládnuté i když s velkým potenciálem. Originalní verze lepší, tato zpopularizovanější.(8.10.2018)

Famozni zalezitost s paradnimi kostymy a kulisami v uzavrenem prostredi. Predstaveni, ktere si radi pustite znovu (jen skoda, ze vite - vetsinou jiz z knihy - jak to cele dopadne). Orient Express je stejne brilantni jako treba zanrove podobna "klaustrofobicko-divadelni" podivana 8 Zen.(24.10.2018)

Na jedno podivani to bylo dobrý. Novej kabátek filmu sluší.(16.11.2018)

Oproti originálu moc akční,ale herecky dokonalé....(25.11.2018)

1 9 18 26 31 32 33 34 následující >>