Spalující touha

• Česko Eyes Wide Shut (více)

Treble

Jo tohle je pěkné - do teď nevím jestli jsem to pochopil nebo ne. Dokonce ani nevím jestli na tom je "co chápat". Každopádně jeden z těch filmů co funguje až nějaký ten čas po tom co skončí... ()

Wild_cz

Tento zvláštní film nám opět ukazuje velikost talentu a režisérského umu Stanleyho Kubricka. Často tabuizovaný námět tohoto filmu je podobný skořápce vajíčka - křehký a pokud by se ho ujala nešikovná hospodyňka tak by si tím vajíčkem zamazala uplně vše. Jenže Stanley není žádná Bčková hospodyňka, která by z podobného námětu natočila porno, ale je to opravdu režisér par excellence. Moc se mi na tomto snímku líbí fakt, že ač přes hvězné obsazení se z něj nestal Hollywoodsý biják. Příběh je velice zajímavý a trefně popisuje rozpolcenost lidské osobnosti, která může jeden večer hrát karty v luxusním klubu a hned druhý se věnovat hromadným orgiím v jakési sektě. I herecké výkony se mi moc líbily. Tom Cruise (i přes poslední častou kritiku) ukázal že je taky dobrý herec a Nicole Kidman byla skvělá. 90 % ()

Jay---

Poměrně zdařilé dílo Stanleyho Kubricka s pozoruhodným dějem plným dlouhých dialogů,mystiky a napětí.Směsice erotiky a psychologického dramatu podtrženo skvělými výkony Toma Cruise a Nicole Kidman. ()

Parsek

Příjemně zpracovaná erotika. Jen bych te scénář až zas tak nevyzdvihoval... myslím. Paně Kubricka je ale každopádně škoda a to nejen pro jeho bez vyjímky nadstandatrdní filmy. ()

J!b

Napětí, které by se dalo krájet a bývalý hvězdný manželský pár ve svých nejlepších rolích. A určitě film, který každému nesedné. Ale to ani nemá... ()

Phillippus

Na Kubricka mi to prišlo trochu málo lyrické, ale inak vynikajúce. Sexuálni okultisti mali to správne tajomno, dokonca Cruise mi tu vôbec nevadil, aj keď tú jeho sladkú držku úplne neznášam. Ak u iných "filmov" s ním sa k hraniu ani len neblíži, tu padol ako riť na šerbel. A dosť ma zaskočila Pollackova hláška s cock- suckerom ()

garten

Neviem, nejako mi to nesadlo...Možno keď si to pozriem o pár rokov, budem mať iný pohľad na to. Zakonponovanie hudby bolo ako vždy geniálne. ()

pavont

Mister Kubrick je vasne pan reziser a tuna mame jeho posledne dielo prekkypujuce atmosferou soí skvelou hudbou a slusnymi hercami. ALE v podstate pojednava cely film o tom istom a obsahovo ma teda uplne minul. Aj posobenie "zivocvisnej" sekty nakoniec vysumie do prazdna a to je to co mi najviav vadi. Melodramaticky jak uvod tak zaver mi siel riadne na nervy. Takze pane u mna len priemer aj ked 4* usli o prsia Nicol Kidman. ()

nouvelle vague

Poslední Kubrickův film a důstojné uzavření fascinující tvorby jednoho z nejlepších režisérů všech dob. Sakra, k čemu ta korektnost - nejlepšího režiséra všech dob. Všechny jeho filmy jsou geniální, ale ne všechny si mám chuť pustit každý den znovu jako Eyes wide shut. U některých filmů se člověk těší až skončí, ale u jiných si přeje, aby nikdy neskončily. Hlavní zbraní tohoto filmu je, hm...., všechno. Intimní, erotizující a mystická(těch přídavných jmen by se dalo napsat ještě mnohem víc) atmosféra, která člověka naprosto pohltí podpořená minimalistickou, ale dokonale padnoucí hudbou - ale to není žádně překvapení, Kubrickův perfektní hudební vkus je znát v každém jeho filmu. Fascinující kamera-obzvlášť se mi zamlouvala v taneční scéně na večírku. Herecké výkony brilantní - obzvlášť se mi líbila Nicole, ale to asi každému heterosexuálnímu chlapovi:) Ale i Cruise mě mile překvapil. Nikdy jsem ho neměl rád a nepřipadal mi jako nějak zvlášť dobrý herec, ale tady svou roli zvládl obstojně. Nevím kdo by se tam hodil víc než on. Je to zkrátka mistrovské dílo nejvyššího řádu a nechápu to nízké hodnocení. Možná to není pro každého, nevím. PS: Málem bych zapomněl - scéna s rituálem je naprosto nezapomenutelná. Úžasně skloubená hudba s obrazem. Zajímavé komentáře: Marigold ()

zjs

Při tomto filmu jsem zestárl, tak nekonečně dlouhé dialogy a vůbec stopáž měl. Dvě hvězdičky za tu jednu nádhernou scénu. Všichni víme kterou. ()

enyvan

Pro mne Stanleyho nejpreciznější film. Nemá cenu mluvit o režii, nebo o víkonech herců. Jsou samozřejmě perfektní. Já ale nejvíc miluju ten New York jako ve snu, miluju tu zvláštní náladu tohodle filmu, která Vás úplně prostoupí, tu strhující hudbu, ach ta hudba! Úžasnej film! A že se Stanley u svých filmů dokázal vyrovnat knižní předloze (jako jeden z mála režisérů, co znám) víme, ale tady bych dokonce řekl, že Schnitzlerovu předlohu překonal! ()

Lukkyn

Velice zajímavý a poměrně napínavý kousek podkreslený skvěle vybranou muzikou vyšlechtěný parádními hereckými výkony a vyšperkovaný skvělým scénářem a navrh jako třešnička dávka erotiky :-) Snímek na mě zapůsobil a opravdu se mi moc líbil. Jak je jasné i z komentů tak nepadne do noty každému, ale mě uchvátil svoji atmosférou a tajemnem. Neustále sem čekal kdy už si tedy Tom vrzne a ono pořád nic. Čekal jsem kdy se dozvím co to bylo za klan vošoustů a ono nic. Film si prostě to tajemno udržel až do konce a je to dobře , že zbytek si v podstatě můžeme vyfantazírovat. Režijní virtuoz Kubrick se důstojně rozloučil koncertem ve kterém do sebe každá nota zapadá. Vzdávám Vám poctu mistře , budete nám neustále chybět!!!! ()

Motherlovebone

Totéž co ve filmu Obsluhoval jsem anglického krále. Film o ničem. Vlastně film o kozách a šukání. To mi Kubrick neměl dělat. Ani třetí shlédnutí mi nepomohlo najít si k dílu cestu. A jestli tohle mělo být něco jako filmařská závěť, tak potěš kleště. ()

Jevablo

Jako ukolébavka dokonalé. Hudba, prostředí i výkony herců vás uspí dřív než se nadějete. Filmem má zřejmě prostupovat jakési tajemno a mystično, bohužel všechny myšlenky zůstávají nedotažené a nezajímavé. Vyvrcholení přichází skutečně na závěr - nestane se nic. Takže zkrátka něco pro ty, kteří se chtějí podívat na něco netradičního a neubde jim zároveň vadit, že to v podstatě není film. ()

bodion

Nikdy predtym som Kubricka nejak nevyhladaval, ale jeho opojny styl tocenia ma dostal. Najma ritualne sceny v zamku su velkym zazitkom. Ten film je az snovo genialny, a ta hudba, nadhera.. ()

petrastrela

Nevím, zda můžu hodnotit, když jsem viděla pouze cca půlhodinu, než mě to totálně uspalo. Na druhou stranu i ta krátká doba mi stačila, abych si udělala názor..působilo to na mě jako nudné, trapné soft porno. Některé scény byly tak otřesné, že jsem ani nemohla uvěřit, že je to od Kubricka..Např. ty orgie - jedni píchají, druzí se na ně v uměleckém postoji koukají, no pardón, ale to šlo mimo mě, prostě jsem to nepobrala...Pokusím se přesvědčit a zkouknout to ještě jednou, třeba změním názor... ()

pogoman77

Bylo to dobrý, to zas jo, ale po dlouhé době jsem zase nechápal o čem to vlastně je a to u filmu bytostně nesnáším. Snad se někdy kouknu znova a docvakne mi. ()

Tom Cruise se vrací k Warnerům

Tom Cruise se vrací k Warnerům