Věčně tvá nevěrná

Večne tvoja neverná

Komedie / Drama / Romantický

Česko, 2018, 92 min

• Slepejsek

Hlavní problém vidím v tom, že to, co se tu děje a jak se to děje, nemá vůbec nic společného s realitou. Je to syntetický svět autorů a jeho umělost ještě zvyšují herci svým přehráváním (zejména Cibulková a Rašilov), Připadal jsem si, jako bych šel do nevěstince a místo holek z masa a kostí našel všude jenom bakelitové panny...(24.3.2018)

• xxmartinxx

České filmy posledních pár měsíců opakovaně prorážejí strop představitelných měřítek, až mám dojem, že jen jedno hodnocení "odpad" nestačí. I po odfláklé nudě Špindl taky od Cieslara, rozháraném Vejdělkovi a nekonečné Dukátové skále dokážou další čeští filmaři nalézat způsoby, jak šokovat absurdní odporností. Ve věčně tvá nevěrná zaskočí obludné vykreslení lidských vztahů překračujících i nejhorší kreace Petra Kolečka, který má alespoň nějaký cit pro timing a maskování šovinismu za metašovinismus (kdo chce, ať věří). Jestli jsem se vztekal u Teorie Tygra nad filozofií lidské interakce ospravedlňující slabošské sobce a uměle vinící jejich oběti, tak tady fakt bleju při pohledu na to, co je předkládáno jako řešení manželské krize a vůbec dynamika soužití. Postavy tu žijí a uvažují ve světě vrcholící totality správných hodnot a "nutných" kompromisů, ve kterých zpoza košilatosti vykukuje prezentace "normality", jaká musí být v civilizované společnosti tvrdě odmítnutá. Neřeším takové věci jako směšnou nenávaznost scén, nepřehledný děj a nevykreslené postavy, vlastně po pěti minutách filmu je jasné, že v něm neexistuje žádná vnitřní mechanická nebo intuitivní logika, podle které by šlo hledat smysl. Se špatným nudným filmem jsem byl předem smířený. Morálně obludný chrchel tohohle kalibru ale nemůže zůstat jen tak bez povšimnutí. Je tohle vážně možné? Je mně jedno, jestli jde o důsledek vědomé agendy, nebo scenáristické a režijní neschopnosti, ale tenhle film je veskrze zlý a zkažený a mě uráží a znechucuje. Po příšerných zážitcích na českých filmech během posledních měsíců už se mi těžko hledají slova, která by popsala, o kolik níž dokáže být ve všech ohledech tenhle film... už vážně nevím... prostě nevím, jak dát tu negativitu najevo - protože už minule jsem myslel, že horší to být nemůže. Ale může.(22.2.2018)

• Hitman_47

Další KČK (klasická česká kundovina) ... film postrádající jakoukoliv logiku, režii a herecký talent. Ale vůbec mě to nepřekvapilo, je to stejně jen další pračka na peníze aneb HGang tuneluje fond pro českou kinematografii... a zároveň si chtěli opět zadarmo zaletět za exotikou.(30.6.2018)

Manželská nevěra a finanční krach. Jedno směřuje k (opatrnému) rozvodu, druhé k radikálně probíhající exekuci. Toť hlavní dějová náplň plodného režiséra Milana Cieslara a zkušeného scenáristy Jiřího Míky, který o sobě dal scenáristicky vědět po osmi letech. Jeho scénář ale vůbec nepůsobí, že by jej vytvořil tak zkušený matador. Působí bizarně, málo celistvě a v celém filmu v podstatě není nic moc věrohodného. Ovšem kecal bych, kdybych tvrdil, že film nemá žádné dobré komediální úseky. Má je, jen ne každý je ocení salvou smíchu. Dejme tomu, že tvůrci nepřišli s úplně ohranou story. Manželský pár je vztahově neokoukaný, manžel (Saša Rašilov) už delší čas neshledává svoji manželku (Lenka Vlasáková) atraktivní a na udičce má jednoznačně dvě lepé a mládím se svěže mrskající rybičky, s nimiž se rád tře. Pak je zde onen finanční krach jeho nakladatelství a s ním záludný exekutor (Filip Blažek), zahradník-experimentátor (Jiří Lábus), co má spisovatelské vlohy, ale z nějakého důvodu se mu už do psaní nechce a údajně zámožná tetička (Vilma Cibulková), co má geniální plán, jak manželství zachránit. Manželé se vzájemně musí nachytat in flagranti. A v tom hlavním film selhává. To, co mělo být na filmu nejkomediálnějším pilířem, je jen jakási nezajímavě až absurdně podaná nesouvislá etuda, v rámci ní vycestujeme alespoň na exotický pobyt za sluncem, která je celkem k přehlédnutí. Mnohem výraznější prostor ve finální fázi příběhu dostala část o tom, jak vyzrát na exekutora. A ve filmu se tak nějak bije i šance tomu celému uvěřit. Vše mně přišlo až moc přestřelené, občas až bizarní, nadsázka mně zde moc nerezonovala. Některé důležité vedlejší postavy, jako třeba milenky, z příběhu zmizí, už o nich nepadne slovo a už se o jejich dalším osudu nedozvíme vůbec nic(!). Kříž, Lábus i Blažek jsou debilně nalíčení a prvním dvou jmenovaným přistála na hlavách prapodivná vlasová kreace, Blažek (soudě podle namaskování) je jakousi současnou verzí Mefistofela. I tak se film opírá o místy celkem vtipné herecké představení, které vlivem scénáře i režie má zřetelný nádech amatérské podřadnosti. Vše umocňuje i hudební složka pana Xindla X, jehož stejnojmenná píseň se během filmu lacině procpe i do úseků, kde zní nadbytečně. Celkově má film komediální roztomilost, jenže do opravdu kvalitních komediálních intencí se dostane jen sporadicky. Průměr je pro tenhle film výstižné hodnocení. 5/10(5.7.2018)

• Big Bear

Kam se to dnes česká komedie až dostala, to opravdu nechápu. A už vůbec nechápu, čemu že všemu se hodlají propůjčit herci, kterých jsem si vážil... Cibulková, Rašilov, Vlasáková, Blažek, Kříž ten se snad dokonce začal specializovat na hraní v těch nejhoších shitech poslední doby jináč si to nedovedu vysvětlit. Zápletka tohoto filmu byla debilní ostatně jako film sám. Snad jediným přínosem možná byla přítomnost nové slovenské mladé krve Natalie Germani. Tato kráska exotického jména nehrála zase tak špatně, dobře se na ní koukalo a mohla by nahradit už odkvétající slovenské krásky typu sester Norisových, Táni Pauhofové či Lucie Siposové. Jak říkám film byl trága a nepomohl tomu ani výlet do Egypta. Přesto je to o jednu hvězdu nad Muzzikanty a jinými šílenostmi poslední doby. *(4.8.2018)

• dopitak

Vysoká koncentrace kočiček (Sára Sandeva, Natalia Germani), absence vtipů, trapné vatování a každoroční soutěž filmových nescenáristů o nejdebilnější námět (tady mírou pravděpodobnosti zaujme Cibulkové úkol nachytat se navzájem - k čemu jako?). Některého Cieslara jsem docela zvládl, ale tady jsme o dost níže. Kříž ještě jakž takž, Lábus skvěle lidský, Blažek jako Mefistofeles? (proboha) a Myslivcová - o film nejde, prostě nějaká nicka na jevišti něco kváká na playback, ale mrkněte do foto materiálů - jak je tam všude zblízka (ve filmu nic takového není). Vedl bych scénář jinudy, nevím přesně kudy, ale Germani a Sandeva by tam byly nahé a nejlíp spolu.(29.6.2018)

• Stoka

Ale jo, tohle vážně byla kokotina - asi já hlupák se o tom chtěl přesvědčit a podíval se na to. No, co už nadělám. Film postrádá logiku, zbytečné postavy a chabá, velmi chabá dějová konstrukce. Na tomto film trpí asi nejvíc. Pokud se filmu vyhnete, uděláte dobře.(11.10.2018)

• claudel

Čekal jsem nejhorší i s ohledem na místní hodnocení, ale nakonec to zase taková hrůza nebyla, dokonce jsem se i párkrát zasmál a pousmál. Jako oddechovka splnila účel, Cieslar se ale v minulosti uměl vytáhnout mnohem lépe. Natalia Germani potěšila stejně jako v Single Man.(6.9.2018)

"Ne aby sis tam půjčoval." - "Na pohřbu ti půjčí každej." Jednoduchý český film o rozpadajícím se manželství. Není to teda nic originálního, ale na odreagování to stačí. "Suším houby." - "Houby? Vždyť ještě nerostou." - "A já je suším, tak vidíš jak mám těžkej život?" Utkvělo mi v hlavě: 1.Song Věčně nevěrná od Xindla X. 2. Natalia Germani a její postavička. "Chcem, aby si ma pomiloval ako hasič!" 3. Staříci na houpačce. "80 korun." - "Cože?" - "Tam bylo napsáno, že 30." - "Noční příplatek." - 60%.(13.10.2018)

• pornogrind

Minulej rok jsme byli na dovolené v Prachovských skalách. Ubytováni jsme byli v Hotelu pod Šikmou věží, kde se shodou okolností natáčelo pár scén z tohohle " komediálního trháku ". Měl jsem tudíž i čest potkat pár herců. L. Vlasáková a P. Kříž byli strašně sympatičtí, Za to S. Rašilov sotva pozdravil a V. Cibulková byla požvejkaná jak po nějakým těžkým flámu ( je neuvěřitelná co dokáže make-up ). Zvědavost mě zkrátka donutila a mě zajímalo co se mi to vlastně natáčelo před očima. Nic jsem od toho nečekal a to jsem taky dostal. Je skoro k pláči kam se řítí česká komediální tvorba poslední doby. Nevtipná komedie s triviálním dějem, která nemá absolutně co nabídnout. Pro mě je to jasně odpadová záležitost.(8.8.2018)

• Tommassi3

"To jsou dneska fóry, že jo ?!" Cieslarovy Ženy v pokušení pokládají divákovi otázku, jak může režisérovi několika řemeslně slušných válečných dramat činit takové potíže pole komediální, zvlášť s tolika výtečnými herci.. Jakkoli tedy komedii lze zvát snadným žánrem jen stěží.. To pitvoření Trošku evokuje jiné břídily, kteří soudnosti nemaje rok co rok blijí jednu beztvarou Řachandu za druhou, u níž zblblý český divák boří návštěvnost tuzemských kin.. Až jméno pana Míči, totiž Míky, pak osvětluje mnohé další, leč neospravedlní hodinu a půl divácké lobotomie..(2.7.2018)

• Lukrecie

To je neuvěřitelné, taková sr..... umělá, falešná, povrchní, stupidní, nízká, klišoidní, trapná, nudná. Je mi upřímně líto herců, kteří v tomto paskvilu museli hrát a ničit si tak jméno a pověst.... Ještě, že jsem za to nemusela platit, jinak bych nejspíš reklamovala lístek. Film jako celek absolutně nefunguje, měla jsem chuť odejít po 20 minutách, ale chtěla jsem mu dát ještě šanci a být v hodnocení spravedlivá. Ale kdybych odešla, možná by to bylo lepší, aspoň bych se nemusela doslova modlit, aby ta hrůza už skončila. Docela zásadní otázka: Mělo to vůbec nějaký scénář??? Kdyby se udělovala Zlatá malina v ČR, myslím, že toto by byl suverénní vítěz nebo přinejmenším horký favorit! Tak mě napadlo, proč vlastně něco jako Zlatá malina v ČR není? Byla by to velmi dobrá zpětná vazba pro tvůrce a možná by přestali žít ve lži a plácat se po ramenou. Děkuji, že jste mi ukázali, jak vypadá opravdové dno českého filmu. Výborný komentář xxmartinxx(7.3.2018)

• berusche

Já myslím, že by se u nás neměly točit takové filmy. Vždyť nám to vyloženě škodí!(6.8.2018)

• bourec

To je asi nějaká epidemie.Kdo vám proboha režiséři píše scénáře.Timhle bych si vytřel prdel na hajzlu.No a to mám ještě v plánu Teambuilding a Dukátovou skálu,takže malinko nadhodnotim.30%.(5.7.2018)

• zette

Clovek zasne, co se tady da natocit… Ale budu mirny a dam hvezdicku za pohreb teticky.(28.9.2018)

• silentname

"Věčně Tvá Nevěrná je ďalším českým komediálnym výplachom. Osobne sa priznám, že podobne ako pri filme "Zoufalé Ženy Dělají Zoufalé Věci" som tu chcel vidieť na aké dno sa českému filmu podarí ešte naraziť. A kým vyššie spomenutý film na neho skutočne dopadol vďaka neskutočnej trápnosti, okázalosti a zúfalej snahy nás rozosmiať, tak tento film tam úplne nespadá. Aby to však nevyznelo moc pozitívne, tak treba povedať, že je to zlý film. Je to fakt zlý film a určite ho neodporúčam. Kým ale jeden film bol absolútne zúfalý a nevedel čo má robiť, tak tento film si myslí, že je komediálne zlato, pričom stupidita a debilita tu nepoznajú hranicu. A čím film ide ďalej, tým je to stupídnejšie a stupídnejšie. No na druhú stranu sa musím priznať, že občas ma to pobavilo. Síce z úplne nesprávnych dôvodov, no to je lepšie, ako keby som mal byť celý čas z filmu absolútne otrávený a zúfalý. Takže poviem, že som sa často rehotal na tom, aké boli jednotlivé scénky stupídne. Ako tomu neustále tvorcovia pridávali svojim hláškami a pritom skutočne mali pocit, že robia komédiu roka. Osobne tomu aj verím, lebo ten film sa to snaží prezentovať spôsobom, že by sme mali všetky scénky uveriť, aj keď sú úplne mimo reality a výsledne to len podtrhuje jeho absolútnu stupiditu. Takže v tomto smere musím povedať, že je to skoro až tak zlé, až je to dobré. Ale nie je tam toho moc, plus sa mi nedarí nájsť vo filme veľa postáv, ktoré by mali nejaké sympatie. Na jedno pozretie ma to sem-tam pobavilo, no nemyslím si, že by to malo ten istý efekt znovu. Verdikt teda znie, radšej si pozriem niečo stupídne ako zúfalé. Ale raz stačilo. Hodnotenie: D(2.7.2018)

• PROCESOR

Může naplánovaná (schválená) nevěra zachránit rozpadající se manželství? A co osm milionů? A může božské tělo Natalii Germani zachránit absolutně nezáživný, nudný, hloupý, trapný film? Pokud jste odpověděli aspoň 2x ne, tak to vidíme stejně….(6.7.2018)

• Johnny.ARN

Len za Z4-ku a večne polonahú Germani 1 z 5(23.7.2018)

• Timak

Rašilov byl v Samotářích trapnej, ale tady je mega trapnej. Jedna * za Pavla Kříže. Jinak trapnost nad trapnost.(7.3.2018)

• Marze

Zápletka stojící na tom, že poradkyně naordinuje léčbu okatou nevěrou, manželé se musí přistihnout in flagranti, za což jim teta slíbí osm milionů korun je dost krkolomná. Sotva by vystačila na jeden díl seriálu telenovely. I postavy jsou dost operetní (zahradník s literárními sklony, vilný exekutor, čínský léčitel). Také dialogy jsou pěkně trapné.(9.7.2018)

• sofiapetra

Budu jako dělat, že jsem to neviděla.(13.9.2018)

<< předchozí 1 2 3 4