poster

Darebáčci

 • USA

  Small Time Crooks

 • Slovensko

  Darebáčkovia

 • Kanada

  Small Time Crooks

 • Nový Zéland

  Small Time Crooks

 • Velká Británie

  Small Time Crooks

 • Austrálie

  Small Time Crooks

Komedie / Krimi / Romantický

USA, 2000, 94 min

Komentáře uživatelů k filmu (196)

 • GodComplex
  ***

  Vyhoda novych filmu Woodyho Allena je v tom, ze jsou narozdil od prvni poloviny jeho tvorby pekne barevne a oku lahodici, nejsou uboze trapne, ale vtipne, Woody jako herec zacal byt sympaticky take az cca od 2000 a hlavne konecne zkousi nove veci a neboji se experimentovat. Skoda, ze mu to doslo az po 30ti letech nataceni totalnich sracek. Small Time Crooks je dalsi z te mene pocetne skupiny Woodyho povedenych kousku. 6/10(6.4.2010)

 • golfista
  ***

  Myslel jsem, že se tímhle filmem s Woody Allenem skamarádíme, ale zase se to nepovedlo. Asi jsem divnej, ale vždycky si připadám jako na lovu, kde Woody Allen je lovec a pálí do houfu zajíců (diváků). A zatímco ostatní zajíci leží hezky v řádkách mrtví, já jediný odbíhám do lesa pouze s několika škrábnutími. Nebo nejsem sám ?! :-)(6.3.2003)

 • kleopatra
  ****

  Woody v čele "elitní" party, která chce vykrást banku - zdola, a jeho manželka, která to kryje cukrárnou s plackama ( jediným, co umí upéct) - shora. Loupež nevyjde, zato placky zcela mimo plán jo, takže prosťáčkové se nakonec opravdu koupou v penězích, ve značkových krámech, stýkají se se "svými" lidmi, učí se být inteligentními, ale jsou šťastní? I když poslední léta cítím u Woodyho filmů lehce sestupnou tendenci a vyhasínající humor, stejně jsem na jeho filmy stále zvědavá a stejně se zas skvěle bavím, jako i teď.(19.12.2005)

 • Cival
  ****

  První polovina je naprosto dokonalá střeštěná komedie, druhá jen slabší odvar, v níž Allen trochu moc moralizuje.(9.4.2003)

 • Galadriel
  ****

  První hodina je parádní, svižná, vtipná, tohle je ten Woody Allen, kterého mám ráda. Pak začne pan režisér moralizovat a jde to trochu z kopce, naštěstí ale rozumná stopáž zajistila, že jsem se nezačla nudit a závěrečné titulky sledovala stále ještě s příjemným úsměvem na rtech.(24.4.2010)

 • Tosim
  *****

  KONVERZUJ, ALE NEMLUV! Woody Allen žádné své poslání nezradil, tyhle filmy a tamty ony filmy jsou tak fifty-fifty. A přímo tento? Brilantní. Dialogy, (dokonce i ty, kde se Woody "jen" hádá s další babou ;-), postavy, celková myšlenka, Tracey Ullman, a to, co by se mohlo zdát jako moralizování, působí v celém kontextu skvěle zahraných figur docela plynule. Allen má prostě pravdu a basta a scéna na večírku a s "předpovědí počasí" vejde do dějin :-) POŘÁD PODPALUJEŠ DOMY KVŮLI POJISTKÁM? POŘÁD. DVĚ DĚTI MI ZA TO VYSTUDOVALY!(24.9.2003)

 • Matty
  ****

  Jenom lehoučce nadprůměrná allenovská komedie o podvodníčcích v každém z nás. Párkrát pobaví, ale to je asi tak všechno. 75% Zajímavé komentáře: kleopatra, CheGuevara, MacGyver(9.11.2005)

 • Radyo
  ****

  Woody Allen je sice tak trochu (hodně) praštěný režisér, ale jeho filmy mají něco do sebe. Darebáčci mě docela dost pobavili, ovšem celý příběh je nutné brát s hodně velkou nadsázkou. Výborné výkony Tracey Ullmanové a samotného Allena v hlavních rolích jsou ve srovnání s "jednodušší" postavou Michaela Rapaporta trochu odsunuty do pozadí, neboť Rapaport i přes menší prostor (ve srovnání s oběma zmíněnými hvězdami) dokázal svou postavu skutečně "obdařit" místy až neuvěřitelnou "primitivitou".(16.4.2003)

 • Enšpígl
  ****

  Woody je především mistr konverzace a já se takové konverzaci rád zasměji, tak jako zde .(8.6.2006)

 • T2

  Rozpočet $25miliónovTržby USA $17,266,359Tržby Celosvetovo $29,934,477(12.3.2010)

 • gouryella
  ****

  Poslední filmy od Allena mě už začali dost vadit - bez nápadu, nudné,a le tento tvoří čestnou vyjímku. Povedená a hlavne nadmíru vtipná komedie se spoustou skvělých slovních přestřelek.(27.3.2003)

 • Renton
  ****

  První poločas je za ***** se spoustou skvělejch, ftipnejch dialogů a hlášek a ten druhý bohužel jen ***, výsledek vidíte výše. "...já jsem ještěmůžeš".(22.9.2004)

 • Anthony
  *****

  Jeden z mých nejmilejších filmů Woodyho Allena - zase jednou spíše hravý než zadumaný. Dialogy jsou brilantní, některé se řadí k tomu nejvtipnějšímu, co kdy Woody napsal. Nádherného debila hraje hlavně Michael Rapaport a blýskl se i Hugh Grant. Tracey Ullmanová byla nominována na Zlatý glóbus.(30.7.2003)

 • DaViD´82
  ***

  Darebáčci nejsou špatným snímkem. Což ovšem neznamená, že by byli filmem dobrým. Jsou prostě tak strašlivě průměrní, nevýrazní a zbyteční, že si člověk až pokládá otázku proč to vůbec Allen natočil.(21.6.2007)

 • Superpero
  ****

  Velice dobrý film. Svižný a opravdu vtipný, bez dost častého syndromu rozvleklosti který se u Woodyho vyskytuje. Na tohohle "Allena" se s chutí podívám víckrát.(19.12.2005)

 • Rob Roy
  **

  Pokud to měla být satira, tak příliš málo sžíravá, pokud komedie, tak málo vtipná. V podstatě první film Woodyho Allena, který jsem viděl a velké zklamání.(23.9.2003)

 • mandes
  *

  rozpočet : $25 million tržby celosvetovo : $29,934,477(28.12.2006)

 • novoten
  *****

  Obrazové gagy tak dobré, že mě až překvapily, první pořádný parchant Hugha Granta a plno hlášek, které přímo nutí k tomu být jednou za čas ocitovány. Divácky hodně přívětivý film, který ve Woodyho filmografii trestuhodně zapadl.(26.12.2005)

 • Oskar
  *****

  Vím, že proti tomuto filmu mnozí brojí, protože se v něm Woody Allen po delší době vrátil k žánru čistokrevné komedie a 'zradil své poslání', pateticky řečeno. Jenže mně Woody Allen jako žádný kolaborant nepřipadá a tuhle komedii mám velice rád. Je vtipná, dojemná s moc dobře obsazená - Woody Allen zde hraje paranoidního myče nádobí Raye (vpodstatě je to Virgil Starkwell z filmu Seber prachy a zmiz), který má 'dokonalý plán', jak vyloupit banku, což hodlá provést za pomoci své nedůvěřivé ženy Frenchy (mistrině převleků Tracey Ullmanová) a její prostoduché sestřenice May (Elaine Mayová - jako vždy v plné síle). Scéna, kdy Allen a Mayová kradou vzácný náramek, je prostě dokonalá!(19.2.2003)

 • B!shop
  ****

  Prvni pulhodinka je paradni jizda, ktera dava vzpomenout na Allenovo rany blaznivy komedie. Pak uz to spadne do klasicky konverzacky s dobrym pribehem, ale bohuzel tu je kolikrat nejaky hluchy misto, kde se nic moc nedeje, vetsinou kdyz dej nesleduje Allena, ale Ullman a Granta, ktery spatny nejsou, ale proste to neni kdovijaka zabava. Nicmene obcas se zadari paradni vtip a spousta postav je ukazkove vymleta, takze to je nakonec solidni komedie za slabsi 4*.(29.1.2005)

 • CheGuevara
  ***

  Bohužel se tento film nedá zařadit mezi Allenovy úspěchy nebo jeho novodobé propadáky, o to húř je komentátorovi. Allen staví film na nosné komediální konstrukci, jenže hned v první polovině ji opouští, aby se najednou se vrhl do společenské satiry a kritiky. Ano, do snobů se pustil s velkou vervou, ale bohužel nikterak originálním zposoben. Veškeré vývoje postav jsou dopředu odhadnutelné a celý příběh je spíš vrstvením scén. Aspon že Woody nezapomněl být vtipný. Dialogy jsou vtipné a legrační, ale postupem času působí tak trochu nadbytečně. Je jich prostě příliš a divák se jich snadno přejí. Možná po druhé projekci bych se těch vychytaných vtípků všímal a vážil více, ale napoprvé je to spíš Woodův průměr. Umíš to lépe Woody!(3.10.2006)

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10