Darebáčci

• USA Small Time Crooks (více)

Ray Winkler je drobný darebáček s velkými sny. Naverbuje svou ženu, která peče skvělé sušenky a pár známých packalů, odejde z práce, kde se živil jako umývač nádobí, aby si mohl otevřít vlastní sušenkárnu vedle banky. Zatímco jeho žena řídí sušenkárnu, on a jeho kumpáni pracují v suterénu na tom, jak se vloupat do banky. Bohatství ale přichází z nečekaného směru a pomáhá mu splnit jeho sny. Avšak když získáte všechno po čem jste toužili, nemusíte mít ještě vyhráno. Ostatní místní boháči nejsou totiž připraveni „darebáčky” akceptovat... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

dzejnyka

Čaro nechceného vo výbornej Woodyho komédii. Podvodníček drobného kalibru chce urobiť životný kšeft s vylúpením banky, aby napokon neuveriteľne zbohatla jeho žena na sušienkach, ktoré pečie len preto, aby odvrátila pozornosť od činnosti party "inteligentov" na čele so svojím manželom, ktorým lúpež - ako inak? - nevyjde. Peniaze však ochladia ich vzájomný vzťah, pretože Ray by rád zostal tým, kým bol, ale jeho polovička sa zatúži včleniť do high society, kam síce patrí finančne, ale rozhodne nie noblesou a vkusom. Svoj handicap chce dohnať, a tak sa učí cudzie slová podľa slovníka a najme si fešného Davida, aby jej pomohol dostať sa na vyšší vedomostný a kultúrny level. To sa samozrejme nezaobíde bez množstva komických situácií, na ktorých som sa výborne pobavila. Michael Rapaport ako nasprostatý zlodejíček a neskorší marketingový expert sušienkového gigangtu síce nemá veľa priestoru, ale jeho účinkovanie patrí k najzábavnejším momentom filmu. Tracey Ullman je skvelá, a Woody - tradične. Plný počet. Ray: Remember my nickname in the joint? Benny: The Brain? Ray: The Brain. That's what the guys used to call me right? Benny: But, Ray, that was sarcastic! ()

matow

Allen ma dosť dlhú dobu obchádzal ale stačilo jeden nudný večer zapnuť tv a kamarátstvo bolo na svete.Darebáčci ma proste pobavili a Woodyho filmy som začal vyhladávať.Klasická zápletka ako vykradnúť banku a okolo toho kopec úsmevných problémov ktoré si hlavný hrdina spôsobuje svojim roztržitým správanim. ()

Kits

Můj nejoblíbenější film co jsem kdy viděl. Tento film mě uchvátil svým úžasným příběhem, protože ve většině takových snímcích (co jsem viděl) se tu banku (nebo něco jiného) vykrást vydaří, ale v tomto filmu to Woody Allen zvrátil a vyhrály sušenky, díky kterým se Ray (Woody Allen) a Frenchy (Tracey Ullmanová) se stanou milionáři respektive jednimi z nejbohatších lidí v celé Americe jenže díky jejich nepozornosti klesnou na nulu a jenom díky Frenchy a jejím lupičským skušenostem, které má od Raye, se dostanou na Floridu (nebo někam jinam) a tak film skončí film :D ()

tomino28

Musím se přiznat, že ne každý počin Woodyho Allena jako režiséra mi sedne. Tento kousek jsem ale s chutí zhltnul jako skořicovou sušenku, která příjemně klouzala do krku díky své akurátní velikosti (čti rozumné stopáži) a byla tak lehce stravitelná. Opravdu jsem se párkrát zasmál podařeným vtipům a to je koneckonců přesně to, co člověk od dobré komedie očekává, takže za mě spokojenost. ()

karnifex

Hodně komentářů zde vyjadřuje lehké zklamání. Ale já se u tohoto filmu pořádně nasměju pokaždé, když si ho pustím. A to je přece u komedie to důležité: "Vítejte v mém skromném příbytku.." ()

Igy007

Viděno mnohokrát. Pokaždý se směju. Nejsem zrovna fanouškem tohoto prominentního minisatánka, ale v tomto filmu jak on, tak i ostatní jeho soukmenovci předvádějí takovou prču, že to právě přesně sedne. Kdysi jsem svou mámu (která Allena přímo nesnášela) přemluvila, aby se se mnou na film podívala. Chvíli držkovala, ale od momentu, kdy toho malého pedofílka odnese voda z proraženého potrubí, se musela vzdát a pak už se jen tlemila a chlámala ... tak moc bych chtěla ochutnat cookie s třešněmi a skořicí - ale v čr se dají sehnat jen čoko a ořech - nezbude než je vyrobit, zdá se ... P.S.: rozhodně doporučuju shlédnout i v AJ (jako nic proti krásnému hlasu Obermayerové, ale takhle zpizdit postavu, to je děs - mluvím o té boží šišlavé krutě vtipné sestřenici, se kterou hlavní hrdina tráví čas, když jeho žena randí s Anglánem) ()

f1

Na tohle se dá dívat kdykoliv a kdekoliv. Woody je takový Hurvínek Tracey taková mánička a Hugh opět s charakterovou vadou. Myslíte, že je takový doopravdy? Skvělé dialogy. Proto se raději nedívajte na dabovanou verzi - peklo. ()

WHMMD

Bohužiaľ to nie je taká pecka ako Match Point, Sólokapr alebo Prekliatie žltozeleného škorpióna, ale stále je to Woody Allen - moj najobľúbenejší režisér. ()

Dixie_Cara

Nejprve mi přišlo, že Small Time Crooks je od Woodyho kapku překombinované. Po chvíli jsem si ale začal užívat to, co mě přesně na Allenových filmech nejvíc baví - obrazové gagy a především neskutečně vtipné a decentní dialogy. ()

ragtime

Opäť dávna spomienka z kina. Dnes som si len potvrdil, že sa mi to veľmi páčilo. Prvá časť deja je 100%-ná, potom už to trochu stratilo ťah, ale jedná sa každopádne o nadpriemer. ()

Feacher

Další pěkný film od Woodyho Allena, na který jsem se podíval. Příběh jednoznačně zajímavý, chytlavě zahraný, napsaný i natočený... Super film na pěkný páteční večer.. 5* ()

davidh76

Woody se vrací na místo čínu svých ranných komedií, které byly bohužel pro Woodyho geniální. Bohužel, protože ve s rovnání s nimi jsou Darebáčci zkrátka dost nudní. ()

Wertigo

Asi poslední Woodyho komediiální dílo klasického střihu. Ale jen na chvíli. Začátek mi trošku připomněl Seber prachy a zmiz, ale jakmile se film přehoupl přes bankovní loupež tak se mi začal jevit spíše trochu jako Scenes from the mall (Taková normální láska), kterého se Woody zúčastnil pouze jako herec a ketrý měl sice zajímavý obsah a dialogy, ale tak trošku mu chyběla pointa. Film začíná velice slibně, jak zápletkou, tak hereckým představením, ale obojímu je rychle učiněna přítrž. Zčistajasna příběh opouští svůj námět, který nabízel spoustu zajímavých situací a po zbytek filmu už sledujeme pouze vztah hlavního páru. Zápletka se téměř vytrácí a film skončií ve své podstatě opět na začátku. Z filmu jsem pochopil, že se nám Woody Allen nejspíš snažil vysvětlit svůj postoj k poslání Pygmalionu - tedy, že je naivní se jako G.B. Shaw domnívat, že lidé z nižších společenských tříd mohou díky "troše" píle, peněz a pomoci jiných proniknout mezi společenskou smetánku. To je sice hezké, ale film kolem mě prostě jen proplul a nic, kromě pár vtipných hlášek a klasicky brilantních dialogů, ve mě nezanechal. Navíc mě mrzí, že se ke slovu nedostaly některé slibně vyhlížející vedlejší postavy, mám na mysli hlavně Jona Lovitze a Michaela Rapaporta. ()

jakub.kuba

Až na nesmyslný boom kdy za se za jeden rok z malé firmy stane tak velká korporace to bylo dobré. Až na určité zmatené chvíle ()

cachanell

Úsměvné, milé, příjemné - prostě Woody Allen - nový film s retro námětem. Bavila jsem se, stále milé a příjemné . ()