Darebáčci

• USA Small Time Crooks (více)

Ray Winkler je drobný darebáček s velkými sny. Naverbuje svou ženu, která peče skvělé sušenky a pár známých packalů, odejde z práce, kde se živil jako umývač nádobí, aby si mohl otevřít vlastní sušenkárnu vedle banky. Zatímco jeho žena řídí sušenkárnu, on a jeho kumpáni pracují v suterénu na tom, jak se vloupat do banky. Bohatství ale přichází z nečekaného směru a pomáhá mu splnit jeho sny. Avšak když získáte všechno po čem jste toužili, nemusíte mít ještě vyhráno. Ostatní místní boháči nejsou totiž připraveni „darebáčky” akceptovat... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

sepp

Po dlouhe dobe kvalitni podivana od W.Allena - peprna komedie s dobrymi napady a hlavne krasnym Woodyho humorem. ()

cheyene

Příjemná oddechovka od Woodyho Allena. Sice často dost ztřeštěná a absurdní, ale jako odpočinkový film jsou Darebáčci ideální. ()

ajuska

Velmi solidní komedie se spoustu dobrých hlášek. V první půl hodině to vypadá na jednodušší taškařiči o nešikovných zlodějíčcích kopajících tunel do banky. Pak se to rázem zhoupne do zcela jiné, ale neméně podařené roviny o životě v přepychu a touze po "lepší" společnosti. Vše působí lehce, vtipně a příjemně a 90 minut uplyne jako nic. ()

Indiana

Z Allenovek, co jsem viděl, mi tahle přišla nejlepší. Ale za to asi může obsazení Hugh Granta, kterého v poslední době docela dost můžu. ()

Deimos

DVD/// Obsazení 5/10 Děj 4/10 Hudba 3/10 Efekty 3/10/// +pěkně načrtnuté charaktery postav, herecký výkon Elaine May, způsob jakým získali bohatství -jazzová a podobná hudba, děj, tak nějak film nic nedá, vtipem nepřekypuje/// Ani tímhle filmem si mě Woody Allen nezískal. Hold jsou oblíbení herci a neboblíbení a málokdy jedním filmem na ně změníte názor. Když jsem mrknul na vaše hodnocení, čekal jsem od filmu více, a i když mě samotný film ničím příliš neotrávil, tak mě ani ničím nenadchl. Za pozornost stojí cca 10 minut ze začátku, jak jsi otevřou pekárnu a snaží se vykrást banku, jit film tímto směrem, určitě bych na výsledném hodnocení přidal. Pokud ste tedy zvyklí na Allenův rukopis, asi vás film potěší, v opačném případě nestojí ani za vidění./// Celkem 37%/// ()

misterz

Tak neviem, asi pánovi Allenovi začínam prichádzať na chuť. Nič prevratne dokonalé tu síce nie je, ale kto veľa nečaká, bude milo prekvapený. Ide najmä o zábavu, ale nie len tak hocijakú. Film je presiaknutý inteligentným, milým humorom s iskrivými dialógmi, hlavne medzi na prvý pohľad jednoduchším manželským párom. Ale ilúzia jednoduchosti je naozaj iba ilúzia. Opak je pravdou. Povedal by som, že tu ide o manželskú konverzačnú excelentnosť. Dej bol síce veľmi priamočiary, ale to v tomto prípade nevadilo, pretože práve vďaka tomuto žiadna nuda nehrozila. Myšlienka, že peniaze človeka nespravia šťastným tiež nie je na zahodenie. Preto u mňa slušný nadpriemer a na záver konštatovanie, že ide o ďalší z filmov ako stvorených na vytvorenie pohody a peknej chvíľky. 80/100 ()

Vančura

Skvělá komedie, která se mi moc líbila - prvních 29 minut mi dokonce přišlo tak úžasných, že jsem u toho umíral smíchy. V druhé třetině se to zlomí a už mě to tak nebavilo, jak se do toho zamíchala ta satira, a na scénu nastoupil Hugh Grant (velmi odpudivá postava), ale pořád si to udrželo moji pozornost až do - velmi hezkého - konce. Marná sláva, ale Woody Allen prostě umí, a zde byl rozhodně ve velmi dobré formě. ()

Legas

Příjemná oddychovka. Takhle si představuju pohodového Woodyho. Původně jsem si myslel, že celý film budou hlavní "hrdinové" s různými útrapami kopat tunel do banky, ale byl jsem mile překvapen náhlým komickým vývojem příběhu trochu jiným směrem. ()

Jordan

dávam štyri: prvá polovica filmu (až kým sa začne epizóda s inak skvelým slizkým Hughom Grantom) za 5*, druhá upadá, tempo sa spomalí a skvelý humor a skeče z úvodu vymiznú, ale woody a jeho partia sú kúzelní. ()

Anderton

Videl som to dvakrát, napriek tomu si už z toho nič nepamätám. Ale bolo to vtipné a nenudil som sa, rád si to pozriem znova. Obsadenie Hugha Granta je lepší ťah, ako keby mal jeho rolu hrať Allen. Jeho účasťou je celý film omnoho zaujímavejší a nesplýva mi s ostatnými Woodyho filmami, čo na sebe nerád v poslednej dobe pozorujem. A zároveň aj na režisérovi. ()

Kothy

Celkem sranda pozorovat Woodyho Allena, jak vykrádá banky. :D Jeden z mála filmů, které jsem od něj viděl... ()

swamp

Vtipná a svižná komedie Woodyho Allena s Woody Allenem..jak jinak, že? :) Skvělé dialogy založené většinou na stupiditě všech zúčastněných jsou opravdu výtečné! A Woodyho hlášky typu "your cousin May is dumb like a horse, or a dog or something" jsou nenapodobitelné. ()

iamek

Ze začátku se snímek vyvíjel jako klasický loupežný film. Pronajmeme si obchod, vykopeme tunel do banky a tu vykrademe. Jenže Woody opět překvapil a zbohatl trošku jinak a hlavně legálně. První půlka snímků byla na plný počet, ale zhruba poslední půl hodinka byla už trošku slabší a film ztrácel dech. Kdyby Woody míň moralizoval mohlo to být na pět hvězd. ()

dopitak

Na Woodyho poněkud dějově rozbité, slibná zápletka s kopáním tunelu vyšumí a pak už jenom sledujeme/nesledujeme vývoj korporace se sušenkami. Nikdy v životě nebyl Hugh Grant ve filmu zbytečnější, navíc s nepasujícím dabingem Tondy Navrátila. ()

Willy Kufalt

Uznávám, že dialogy jsou dobře napsané, působily na mě povětšinou civilně a nenuceně. Horší však je, že na mě převažně vůbec nepůsobily vtipně. Což je u komedii založené z velké části na konverzačním humoru asi špatně, pobavilo mě více méně jen několik drobných situací u velké loupeže (tedy spíše prokopování zdí) nebo malé krádeže (u trezoru). Zpětně musím ocenit, že příběh o překvapivém zbohatnutí manželů jinou cestou, než jak to plánovaly, se vyvíjel rovněž překvapivým směrem, zcela proti očekáváním. Horší však je, že mi byl povětšinou ukradený a skloubení loupežní komedie a jakési intelektuální konverzačky ze života snobů mi vůbec nesedlo. Popravdě i herci mi připadali nezáživní a celkově mě tento film ničím výrazněji neoslovil. S Woodym Allenem jsem se na stejnou vlnu opět nedokázal naladit. [40%] ()

Chrustyn

Trochu jiný Woody Allen než by divák očekával ale přesto se jedná o slušnou a nenáročnou zábavu, která více připomene režisérovi bláznivé prvotiny než sofistikované konverzačky z New Yorku. ()

poz3n

Woody co to mělo být? Napřed jsem myslel, že Darebáčci jsou o bankovní loupeži, a že celý film zůstane v malé prodejně sušenek. S tím bych problém neměl. Ale potom se najednou ocitneme v nablblém příběhu o vzestupech a pádech na společenském žebříčku? Jednoznačně zatím nejhorší Allenovka co jsem viděl. Z pár dobrých hlášek film neudělá ani Woody Allen. 4/10 ()

Scrytcher

Celkem tragédie, kterou jsem od Woodyho teda nečekal. Kdyby se Darebáčci drželi jenom kolem hlavní myšlenky vyloupení banky, bylo by to perfektní. Takhle se z toho stala jen hloupá slátanina a nedá se vůbec srovnat s jeho ostatní tvorbou. S tímhle jste se trošku netrefil pane Allene. ()

becki_tu

Je vidět, že tak trochu oldschoolový typ zábavy a humoru Woodyho Allena i v dnešní době stále velmi dobře funguje. A to ať už jde o klasické slovní přestřelky, typické Allenovy obličejové kreace a nebo sem tam nějaký ten úderný suchý vtípek. Škoda jen, že na vynikajicí první půlku navázala už jen lehce nadprůměrná půlka druhá. Woody si zkrátka točí každý lepší nápad co má doma schovaný v šuplíku (viz jeho rozhovor v bonusech na DVD) a ikdyž je to mnoha případech pořád o tom samém, cestu k jeho filmům si za nějaký ten čas zase rád zopakuju. 75% ()