Darebáčci

• USA Small Time Crooks (více)

Ray Winkler je drobný darebáček s velkými sny. Naverbuje svou ženu, která peče skvělé sušenky a pár známých packalů, odejde z práce, kde se živil jako umývač nádobí, aby si mohl otevřít vlastní sušenkárnu vedle banky. Zatímco jeho žena řídí sušenkárnu, on a jeho kumpáni pracují v suterénu na tom, jak se vloupat do banky. Bohatství ale přichází z nečekaného směru a pomáhá mu splnit jeho sny. Avšak když získáte všechno po čem jste toužili, nemusíte mít ještě vyhráno. Ostatní místní boháči nejsou totiž připraveni „darebáčky” akceptovat... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Avalon820

Nemám naprosto tušení, v čem se Woody Allen při tvorbě tohoto sušenkového Pygmalionu zhlédl, ale nutno přiznat, že mu to svědčí. Tato komedie vybočuje z řady ostatních allanovek zejména humorem, který není jako tradičně uhlazený a sofistikovaný - v tomto případě jsou vtipy mnohem prostší, jednodušší, o nic méně ale humornější. Nejvíce mě patrně překvapila uřvaná Tracey Ullman, kterou bych nejen nepoznal, ale která se především se svou rolí sžila tak dokonale, že bych se vůbec nedivil, kdyby jí byla psána přímo na tělo. Suma sumárum - tato netypicky typická střeštěná komedie s množstvím zábavných a trefných hlášek mě zkrátka a dobře překvapila, líbila se mi, bavila mě a rád se na ni podívám znova. ()

Astaroth12

Ty sa radšej snaž byť chytrý, lebo keď zostaneš takto blbý, budeme mat stále problemy!! Alebo Nechcem sa učiť, chcem sa nažrať!  Niekedy sú dialógy nádherne inteligentné a inokedy zas len čisto vytiahnuté z bežného života obyčajných ľudí. Je vynikajúce, že film sa sústredil hlavne na ústrednú dvojicu, tie ich konverzačné prejavy boli otvorené a oku či uchu lahodné. Ale nešlo iba o excelentnú konverzačku, ale aj o to sa podeliť s divákmi o nejakú peknú myšlienku a tou bolo to, že šťastie si za peniaze nekúpiš. A i keď tá myšlienka nie je originálna, zato je vždy aktuálna. Príučka od života v priamom prenose, lebo ľahké je sa dostáť na výslnie, ale ešte ľahšie z neho spadnúť. Film až pri konci už trocha strácal dych, ale aj tak si do konca zachoval svoju tvár. Woody Allen zase je rozhodujúcim článkom filmu a aj keď takéhoto roztomilého babráka hra často, vždy do každej role da niečo osobitého a tu to nebolo inač. Ja vždy pri jeho filmoch žasnem, ako ma vie skoro každým príbehom, tak veľmi zaujať. Silné 4*. ()

bloom

Tento Woodyho film patří k mým nejoblíbenějším. Trochu mi to připomíná romány Donalda E. Westlakea. ()

Cimr

Zpočátku to má spád uplně neskutečný. Během půl hodiny se příběh posune do naprosto netušených míst a člověk si nemůže být jistý, co dalšího Woody vymyslí. A tady nastává problém - Woody pak už nevymyslí nic a celou druhou půlku rozehrává satiru na ohrané téma burani vs. snobové. Viděl jsem to v Pygmaliónu, v My Fair Lady, ve Světácích a už mě to nebaví. Hlášky jako vždy super, ale ať dělám co dělám, tohle mi přišlo průměrné a na Woodyho slabé. ()

Pan Filuta

8/10 První polovina naprosto dokonalá, kde z každého dialogu srší vtip. Druhá polovina se ubírá jaksi kýčovitým směrem. Ve finále jsem ale přesto nadmíru spokojen. ()

Terter

Trochu nevyrovnaná allenovka. První půlka je smrští hlášek a gagů (Chci vědět, jak se píše Connecticut), zatímco v druhé polovině příběh se snaží nabrat vážnější podtóny a to mu jen škodí a celkově to tak brzdí dobře rozjetý film. Na druhou stranu je třeba pochválit všechny herce (dokonce i Hugh Grant, kterého jinak nemusím, tu sedne do své role a neurazí). Suma sumárum pohodová oddechovka, která se dá vidět více než jednou, ale já si radši pustím jiné Woodyho filmy. ()

kobejn

Na Darebáčky sem si zašel do kina někdy v roce 2001, bylo to celkem v pohodě, říkal sem si, nic extra, ale docela dobrý, první půlka připomínala Take the money and run, druhá půlka byla zase naprosto šílená crazy satire, nicméně, že by to byl buhvíjak novej experiment po 30 letech natáčení? Neřekl bych, že by byl wůdy jako herec zajímavější až po roce 2000? Také ne, je jenom starší, to z něj ale lepšího herece nedělá. Woody je herec furt stejnej, umí zahrát jen určitý omezený typ role, nedokázal by zahrát seriózní roli, na druhý straně, jinej herec by nedokázal zahrát wůdyho komický typ (částečně se to podařilu K.Branaghovi v Celebritách). Takže napsat, že Woody je dobrej teprv od roku 2000 je taky naprosto zcestný názor, jako vůbec celé chápaní Woodyho Allena a jeho filmů uživatelem GodComplex, na něhož je tento kometář reakcí, jakož i některé další moje allenovské monetáře. ()

ivishka

Nepřekonatelná profesionalita Woodyho Allena spolu se skvělým scénářem. Woody coby "gangster", který se snaží vyhloubit tunel do banky zatímco manželka prodává sušenky a nakonec se dokope s partou kamarádů někam uplně jinam :-D . Pak také musím ocenit v další části filmu poněkud zkaženou postavu Davida(Hugh Grant), která mě spolu s Woodym na celém filmu bavila nejvíc. Pobavila mě především scéna jak se Woody snaží z trezoru sebrat náhrdelník a vyměnit jej za cetku a nakonec nepozná ani originál od padělku, který nechal sám vyhotovit a je pak zase tam kde byl s ženou na začátku filmu ale hlavně je šťastný :-) . ()

sta

Z Allenovy biografie devadesátých let můj nejoblíbenější. Skoro si myslím, že to je něco jako druhý díl Seber prachy a zmiz. ()

GodComplex

Vyhoda novych filmu Woodyho Allena je v tom, ze jsou narozdil od prvni poloviny jeho tvorby pekne barevne a oku lahodici, nejsou uboze trapne, ale vtipne, Woody jako herec zacal byt sympaticky take az cca od 2000 a hlavne konecne zkousi nove veci a neboji se experimentovat. Skoda, ze mu to doslo az po 30ti letech nataceni totalnich sracek. Small Time Crooks je dalsi z te mene pocetne skupiny Woodyho povedenych kousku. 6/10 ()

Pierre

Třicet let po svém debutu Seber prachy a zmiz se Woody Allen vrátil k lupičskému tématu. Už bez experimentování s různými formami a takovým začátečníkym zápalem. To ale neznamená, že to není náběh na srdcovku! Úvodní dialogové přestřelky s Woodyho manželkou a kumpány, nezdarná realizace (jinak samozřejmě dokonale vymyšleného) plánu a z toho vzniklé gagy všeho druhu zase byly špičkovou zábavou. Jen zhruba po půlhodině je linka s vykradáním banky skrz tunel nahrazena možná obehraným, ale vdečným tématem burani vs.snobové. Woody je na intelektuály prostě expert,  ale tentokrát žádného intelektuála nehraje. Přesto si to tady po celou opět herecky totálně dává a prakticky všechny nejlepší momenty si vyzobává pro sebe. Takže mě nakonec bavily obě linky filmu, byť nepopírám, že ta lupičská o něco více a mohlo se u ni zůstat déle. Skoro to na mě působilo jako by Woody měl dva náměty, které by unesly i samostatných 90 minut, ale on je nakonec spojil do jednoho filmu. Ale  i tak vznikal skvělá sranda, kterou bych si byl schopen pouštět i opakovaně. Navíc kvituji, že Woody v tomto případě sklouzl k poměrně ,,normálnímu´´ filmu, který by určitě unesli i ti, co ho moc nemusí a možná by mohl pobavit i celou rodinnu. Super kousek, ještě u psaní komentáře se pěkně usmívám.:D ()

Freemind

Škoda, že Woody neudržel tempo prv¨ní poloviny, přesto jsem se královsky bavil ... Dokonalé jsou hlášky Frenchy, která odpálkovává Ray Winklera na tisíc způsobů. ()

gogos

Jako tohle byla jedna z nejlepsich komedii co sem od Woodyho videl...neco bylo celkem prehnane ala ja se hodne dobre bawyl.... zaslouzene 4* ()

Damiel

Tihle "Woodyho parťáci" mě dost pobavili, ať si říká kdo chce co chce - podle mě to JE vtipné a rozhodně NE nudné. ()

Skip

Woody stále skvělý, ale měl jsem chvílemi pocit, jako by ztrácel dech, jako by nevěděl, co tam ještě vecpat, aby se tak nějak dotlačil do té devadesátiminutové stopáže. Nic to ale nemění na tom, že jsem se opravdu skvěle bavil. ()

Aleee89

Tohle byl jeden z prvních filmů Allena, který jsem od něj kdysi viděla. A na poprvé jsem si nevybrala úplně nejlépe. Tenhle film mě moc nenabádal k tomu, abych se dívala na další, protože se mi teda moc nelíbil (naštěstí jsem se ale poté odhodlala a udělala dobře, Woody se mi zalíbil). Herecké obsazení mě nenadchlo a ten příběh taky ne. Tohle prostě není pro mě. ()

ilemas

Filmy Woodyho Alena mě nikdy netáhli a na doporučení kamaráda jsem se na jeden znovu podíval. A opět zklamání, Asi jsem nějakej divnej, ale přes velká hodnocení a úspěšnost jeho filmů mě prostě jeho styl nesedí. ()

kombajn

Jeden z čistokrevně vtipnějších Allanových filmů. Opravdu brilantní hlášky jedou jak na běžícím pásu. Sice nepravděpodobný děj, ale rozhodně inteligentní zábava. Sestřenice i Allenovi parťáci jsou dutí jak tympány a manželka Francis se touží dostat do lepší společnosti... ()