poster

Sabaha

 • Jižní Korea

  사바하

 • anglický

  Svaha: The Sixth Finger

 • anglický

  Sabaha

Mysteriózní / Thriller

Jižní Korea, 2019, 122 min

 • EvilPhoEniX
  ***

  Tentokrát mě Korejci příliš nepotěšili. Film začíná s nádechem temného hororu, ale postupem času se přehoupne k detektivce s námětem náboženských skupin a začal jsem se v tom poměrně ztrácet. Natočeno slušně, ale čekal jsem mysterióznější, temnější a brutálnější záležitost vzhledem k námětu. Finále a úvod slušné, ale moc mě to nebavilo. 60%(20.6.2019)

 • Marze
  **

  Doufal jsem, že se objeví příběh, který tento bláznivý materiál propojí, ale marně. Není to špatný film, ale uspokojující přínos této za srdce beroucí cesty není.(23.6.2019)

 • MickeyStuma
  ****

  Vcelku ambiciózní snímek, který dá filmový zážitek, pokud je divák ochoten vynaložit nějaké to úsilí zapřemýšlet nad dějstvím. A to hlavně v první polovině snímku. Dramatický děj se neustále prolíná náboženskými odkazy na buddhismus a křesťanství, u kterých se lze velmi lehce ztratit. Takže kulty a náboženské skupiny jsou hlavní devízou tohoto příběhu. Co se týče hororových scén, tak většinu fanoušku potěší svojí intenzivností. Dramatická atmosféra okamžiků hrůzy a napětí je tu dobře zkombinovaná. Pro odlehčení se nachází i jemný humor, ale jen na určitých místech. Příběh má mnoho postav, ve kterých se také dá docela ztratit. Nejedná se o jednoduchý popcornový film, jak bývá zvykem, ale vlivem námětu a dobře zpracovaného scénáře je zajímavý a snad ve svém smyslu i unikátní. Každopádně i tak nic neznámého nepřináší. Někomu se může u toho vybavit třeba starší americký snímek 'Šifra mistra Leonarda'. CGI efekty jsou dnes už samozřejmostí a tak ani zde nechybí. Tempo se může zdát značně pomalé, ale je to ku prospěchu věci. Alespoň vynikne ta správná atmosféra. Jedná se o asijský film, který má, co se týče takovýchto počinů, své přednosti, které však má povětšinou právě evropský divák nemalý problém správně pojmout. Jak je zmíněno výše, musí se u toho přemýšlet.(11.7.2019)

 • goauld
  **

  Takový korejský pokus o mythologično - aneb, když se míchá pátý přes devátý a to ještě násilně. Prvních pár minut to vypadalo na horror, ale paxe děj stočil na "kriminálku" s nádechem asijské mytologie. Horrorová línie je v tomto případě upozazděna a "kriminalista" (jakýsi asijský křestanský pastor) objevuje po vzoru "kodu mistra Leonarda" souvislost s šestiprstými stvořeními a jakousi "zkázou" světa. Po chvíli člověk začně mít v dění docela hokej, protože vlastně neví, zda "šestiprstí" jsou dobro nebo zlo.... Vše se dokonale zamotává a ani rozuzlení divákovi nepřinese "jak to teda je?". A oč tedy jde?? Jednoho krásného dne se narodí rodině dvojčata. Jedno z nich je, ale "podivné" a tudíž se mu nedostává mateřské péče. Bohužel tam kde se rodinka objeví, záhadně klesá populace hospodářských zvířat. K tomu se nějakým způsobem dostane pastor, který studuje náboženské sekty a... je scénář na světě. Vzhledem k tomu, že americké verze na "hledání tajemna" jsou přecejen dynamičtější a napínavější, tak mnohdy jsem zde měl nutkání děj "popohnat". Navíc hudební podres byl spíše na spaní (melancholický), takže se tento snímek rozhodně nedoporučuje po celodenní pracovní šichtě ;-)(6.6.2019)

 • bezslipov007
  ****

  Pozor na sestprstych...(3.6.2019)